dywagacje na temat przeplotu

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

michal_olk
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 14 cze 2010, 09:34
Lokalizacja: Warszawa

dywagacje na temat przeplotu

Post autor: michal_olk »

ostatnio miałem trochę przypadkiem możliwość polatania fpv z podglądem na telewizorze kineskopowym 15cali. byłem niezmiernie zaskoczony wysoką jakością obrazu na którą bardzo narzekałem używając jako podglądu laptopa z kartą dvr na usb. Ostry, super płynny obraz.

Wnioski jakie mi się nasuwają...
obraz z odbiornika jest z przeplotem - 50 razy na sekundę półpola czyli tak naprawdę 50klatek na sekundę. przy użyciu karty dvr pojawia się problem utraty płynności ruchu bo mamy 25kl/s co przy dynamicznych scenach nie sprawdza się aż tak dobrze.
Dodatkowo dochodzi niska jakość samego urządzenia dvr usb które jak podejrzewam kompresuje i konwertuje obraz w locie co powoduje pogorszenie jakości obrazu. Dodatkowo widzę lekkie odbicia (przy elementach wyświetlanych z osd).
Dochodzę do wniosku że zdecydowanie lepszy podgląd będzie na urządzeniach z rozdzielczością PAL pracujących w trybie przeplotu a nie progresywnie.
Co za tym idzie gogle (których nie miałem okazji nigdy mieć na głowie) będą pogarszały obraz w stosunku do tego co otrzymujemy z odbiornika wideo.
Laptop tez odpada bo nijak na nim nie wyświetlę bezstratnie obrazu z odbiornika.
Co wy o tym myślicie?
Awatar użytkownika
attyla
Posty: 176
Rejestracja: sobota 06 lut 2010, 12:42
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: attyla »

Na kineskopowym Tv obraz jest najlepszy , problemem sa odbicia od kineskopu przy mocniejszym świetle nic nie widać no i ta waga raczej zbyt duża zeby vtargac to na lotnisko.
Niezle latało mi sie na monitorze LCD samsunga 22 cale , dobry obraz dobra warstwa antyodblaskowa można latać na polu bez kartonu na monitorze :-D wada to spory pobór mocy wymaga dobrego invertera no i córka protestowała jak brałem monitor na latanie.
Gogle video najtańsze czyli Trimersion obraz mały , częściowo zasłonięta dolna krawędź ekranu , mało jasny obraz wrażenia z latania to najlepszy sposób na latanie :-D , latasz kompletnie odcięty od otoczenia poczucie przebywania TAM w powietrz u zdecydowanie największe.
ODPOWIEDZ