Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: arek2081 »

marbalon pisze:MG995, ale to nie są najlepsze serwa na świecie... ot tanie, dostępne i działają
Mi się niestety bubel trafił i cały problem z tym moim trackerem związany był z tym serwem, aktualnie mechanika jest od MG995 a elektronika od SG5010 i w działa poprawnie, podczas lotów okaże się czy na 100% jest ok.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: MorF »

Hej,
Jak odwrócić kierunek pracy serwa pionowego elevon?

Jak klikam w konfiguratorze strzałkę w górę to idzie w dol o na odwrót. Niby mógłbym wydrukować uchwyt do trakera w wersji mirror ale może jest jakaś programowa opcja?
Widzę reverse ale tylko przy sygnale z kanału nadajnika
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9241
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: miś »

Gain serwa elevatora z wartością ujemną.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Kamiloo
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 11 gru 2014, 14:38
Lokalizacja: Zawiercie/Łazy

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: Kamiloo »

Mam problem z trackerem, przeglądam forum, ale nie mogę znaleźć rozwiązania. Eleres max z retransmisją sbus przez d4r na antenie, do v2 wgrany soft z trackera. Wszystko zbindowane ze sobą, uruchamiam tak jak w instrukcji, ale nic później się nie dzieje. Żadne serwo nie robi opisanego myk-myk, zasadniczo moja kalibracja kończy się na punkcie 3B. Jakiś pomysł? Może coś poknociłem w GUI?
KFC Bixler v2, ESA Jak3, Chameleon, NOX3, DJI F550, Reptile S800
____________________________________________________________
Prusa MK2, Ultimaker, root2cnc
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9241
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: miś »

Tracker połączony z TX kablem, czy ma swoją antene ?
Bo retransmisja z telemetrią FRsky (czyli w TX ustawiony format telemetrii na FrSky) + tracker + połączenie kablem z TX do trackera nie zadziała.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Kamiloo
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 11 gru 2014, 14:38
Lokalizacja: Zawiercie/Łazy

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: Kamiloo »

Tracker połączony z TX bez kabla, ma własną antenę, wszystko zbindowane. W maxie tylko uart dla sbus wybrany, nie przekazuję przez d4r-II nic do apki bo obie telemetrie się nakładały i taranis wariował. Więc telemetria jest wybrana eleres dla track my rc przez hc-05 wpiętego w tx maxa.

W trackerze serwo azymut przerobione z mg 996r na 360 stopni, sprawdzone servo testerem. Do całości podłączony GY-87 z MPU6050 + HMC5883L i tu zaczyna się problem bo:
a) na sofcie AP imu działa bez problemu, na sofcie trackera żadna wartość się nie zmiania (gyro 0, mag -1, sum 0, gyro error 1, mag error 3)
b) po uruchomieniu trackera jak w instrukcji nie mogę przeprowadzić kalibracji, kończę na punkcie 3b, natomiast po podłączeniu do gui mogę obracać trakcerem.
c) Gdy nacisnę 0, azymut lub elewator to czasem wariuje servo od azymutu i obraca tracker w lewo do momentu aż zmienię mu midpoint (gain nic nie zmienia). (podejrzewam tutaj brak danych z imu)
KFC Bixler v2, ESA Jak3, Chameleon, NOX3, DJI F550, Reptile S800
____________________________________________________________
Prusa MK2, Ultimaker, root2cnc
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9241
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: miś »

Wklej screenshota z konfiguratora od trackera. Mam nadzieję że na trackmyrc masz prawidłowe odczyty pozycji z GPS w modelu.
I jeszcze jedno. Jak chcesz wersję z IMU to serwo musi się kręcić w kółko ciągle a nie tylko w zakresie 360 stopni.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: Baqsthc »

Kamiloo pisze:Tracker połączony z TX bez kabla, ma własną antenę, wszystko zbindowane. W maxie tylko uart dla sbus wybrany, nie przekazuję przez d4r-II nic do apki bo obie telemetrie się nakładały i taranis wariował. Więc telemetria jest wybrana eleres dla track my rc przez hc-05 wpiętego w tx maxa.

W trackerze serwo azymut przerobione z mg 996r na 360 stopni, sprawdzone servo testerem. Do całości podłączony GY-87 z MPU6050 + HMC5883L i tu zaczyna się problem bo:
a) na sofcie AP imu działa bez problemu, na sofcie trackera żadna wartość się nie zmiania (gyro 0, mag -1, sum 0, gyro error 1, mag error 3)
b) po uruchomieniu trackera jak w instrukcji nie mogę przeprowadzić kalibracji, kończę na punkcie 3b, natomiast po podłączeniu do gui mogę obracać trakcerem.
c) Gdy nacisnę 0, azymut lub elewator to czasem wariuje servo od azymutu i obraca tracker w lewo do momentu aż zmienię mu midpoint (gain nic nie zmienia). (podejrzewam tutaj brak danych z imu)
Mówisz że masz retransmisję po sbus z d4r-ii? Przecież on nie ma sbusa...
Awatar użytkownika
Kamiloo
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 11 gru 2014, 14:38
Lokalizacja: Zawiercie/Łazy

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: Kamiloo »

Mój błąd, z MAXem spięty jest x4r.

Miś, track my rc jeszcze nie sprawdzałem przez te problemy z kalibracją, zobaczę w tygodniu. Serwo oczywiście kręci się cały czas.
Konfigurator trackera:
Obrazek
KFC Bixler v2, ESA Jak3, Chameleon, NOX3, DJI F550, Reptile S800
____________________________________________________________
Prusa MK2, Ultimaker, root2cnc
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9241
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: miś »

No to najpierw sprawdź na TMRC czy telemetria idzie prawidłowo.
Tracker sparowany z nadajnikiem ?
Jak zachowują się diody na trackerze ? (po załączeniu aparatury i modelu)
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: arek2081 »

Piszesz ze do Maxa podajesz sbus, wydaje mi się ze wtedy nie będzie działał bluetooth podpięty również do Maxa, musiał byś go podpiąć pod trakera żeby działało TMRC.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9241
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: miś »

Racja arek. Jak jest S.BUS to telemetria tylko w formacie S.PORT, czyli TMRC podpięty do TX nie zadziała.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Kamiloo
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 11 gru 2014, 14:38
Lokalizacja: Zawiercie/Łazy

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: Kamiloo »

Arek ma racje, TMRC działa przy BT podpiętym do trackera.
MAX z retransmijsą sbus na trackerze jest zbindowany z trakcerem po antenie. Odpalam model, wszystko śmiga, diody na trackerze mam następujące:

Odpalam tracker to świeci się czerwona, odpalam potem model i świeci czerwona razem z zieloną, więc wedle pierwszego postu w temacie przyjmuję, że jest okej.

TMRC widzi telemetrię, na androidzie wszystko się pięknie pokazuje ale trakcer nic nie robi.

Kalibracja trackera lub imu za pomocą metody z instrukcji nie jest możliwa, kończy się na 3b. Odpalam aparaturę throttle na zero, odpalam tracker i trzymam na nim przycisk aż diody przestaną mrugać- świeci się tylko czerwona i nic nie mogę zrobić, w przypadku ponownego szybkiego naciśnięcia przycisku zapalają się równocześnie zielona i czerwona i tak świecą-ciągle zero kalibracji.

Nie mam bladego pojęcia co może być przyczyną takiego zachowania.
KFC Bixler v2, ESA Jak3, Chameleon, NOX3, DJI F550, Reptile S800
____________________________________________________________
Prusa MK2, Ultimaker, root2cnc
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9241
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: miś »

Kamiloo pisze:TMRC widzi telemetrię, na androidzie wszystko się pięknie pokazuje ale trakcer nic nie robi.
Gdzieś wcześniej pisałeś że IMU nie działa. Więc jak masz zaznaczoną opcję pracy z IMU to nie skalibrujesz tego.
Musisz doprowadzić do stanu że obracanie płytki IMU będzie powodować zmiany w odczytach GYRO i MAG, oraz że nie będzie błędów GYRO i MAG.
Jak już to ogarniesz, to kalibracja MAG, serw, i 100% sukcesu.

Na razie możesz być pewny że eleres odbiera zarówno sygnał z radia jak i z modelu.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Kamiloo
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 11 gru 2014, 14:38
Lokalizacja: Zawiercie/Łazy

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: Kamiloo »

No właśnie to mnie dziwi, że v2 z firmware od AP bez problemu widzi IMU i wszystkie odczyty są prawidłowe, ale po wgraniu firmware trackera nic się nie zmienia. Postaram się dorwać inny moduł i dam znać czy pomogło, w takim razie co zamiast GY-87?

W każdym razie dzięki za pomoc!

Edit: Znalazłem jakiś mpu6050 z gimbala i tracker działa bez problemu. Winny w takim razie był GY-87. A więc czy jest jakaś płytka z mpu i hmc, czy muszę wciskać dwie osobne?
KFC Bixler v2, ESA Jak3, Chameleon, NOX3, DJI F550, Reptile S800
____________________________________________________________
Prusa MK2, Ultimaker, root2cnc
ODPOWIEDZ