DJI Mavic Mini 2

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: lesz »

bo jak rozumiem, obecnie sprzedawane mini2 nie ma C0 i od stycznia stanie sie "legacy drone" - jedyna szansa by zakupione w 2020 mini2 dostalo C0 to chyba wlasnie wykorzystanie opcji nadania nowego numeru produktu/rejestracji/etykietki/aktualizacji przez producenta
(co moze niefortunnie nazwalem wsteczna klasyfikacja)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: pawelsky »

lesz pisze:bo jak rozumiem, obecnie sprzedawane mini2 nie ma C0 i od stycznia stanie sie "legacy drone"
Nie ma i nie potrzebuje, ani teraz, ani po 31.12.2020, ani po 1.01.2023
ATieQ
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 24 lis 2020, 00:30
Lokalizacja: Ustroń

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: ATieQ »

Dzień dobry, jestem nowy na forum, jeżeli zadaje pytanie w złym miejscu, to przepraszam.

Posiadam od początku listopada Mini 2 - jednak jest on strasznie niestabilny, przy bezwietrznej pogodzie potrafi sam odlecieć od punktu nawet o 2 - 3 metry.
Co za tym idzie, zdjęcia w nocy wychodzą rozmazane przy długim czasie naświetlania gdzie Mini 1 nie miał z tym żadnych problemów - czy ktoś ma również takie problemy z Mini2 ?
Adek99
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 19 lis 2020, 19:10

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: Adek99 »

U mnie nic takiego nie zaobserwowałem. Gdzieś ostatnio czytałem, że niektóre Mini 2 mają problemy z IMU, może Twojego też to dotyczy.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: lesz »

Niestety potwierdzam problemy mini2 z IMU...dziewiczo testowany z ten weekend. Aktywowany, pelny upgrade, potem kalibracje. Niby bylo wszystko pieknie. Chcialem oblatac i jak wszystko byloby ok dokupic care.
Pierwszy lot - Powolutku sobie potrafi dryfowac (a satelit jak swiatelek na choince) :/ w locie poprawny. Spoooro cichszy od air1 ;) zasieg cienko tak szczerze jak na occu :/ latalem tam kiedys air2, bylo super. Latalem air1 i bylo spoko (LOS ok, zapas na duzo wiecej z fcc). A Tutaj przycinki juz gdzies na 250-300m? dalej nie odlatywalem w tym przypadku. koniec pierwszej baterii. Wyladowal i zerzygal sie wszelkimi mozliwymi bledami.. IMU, kompas ..juz nie wystaruje.
Ok. Nowa bateria, kalibracja od nowa.. dryf moze deko mniejszy, ale nadal jest. Lot poprawny (poza zasiegiem occu), koniec baterii i znowu kolekcja bledow :/

Moze pechowo trafilem na wadliwa sztuke, albo kurier paczka gral w rugby, ale ostatnio troche slychac o problemach mini2. Ten idzie do zwrotu, ma przyjsc nowa sztuka (tylko ciekawe kiedy) i powtorze testy.
Ostatnio zmieniony wtorek 15 gru 2020, 12:29 przez lesz, łącznie zmieniany 1 raz.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
jackkk
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 20 gru 2020, 11:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: jackkk »

Witam,
Zakupiłem nowego DJI Mini 2 i niestety nie mogłem połączyć aparatury z telefonem. Kabel ok, telefon sprawny, zgodny z rekomendacją DJI. Odesłałem drona do sprzedawcy, który potwierdził, że z aparaturą jest coś nie tak. Czytałem na obcojęzycznych forach, że ludzie również mają takie problemy. Coś kontrola jakości w DJI nie działa jak powinna.
Pozdrawiam
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: potrek »

Mam mini 2 od pierwszego dnia i ani razu nie miałem problemu z imu i dryfowaniem.
Zasięg u mnie petarda, zwłaszcza po ostaniej aktulizacji.
magic
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 11:37
Lokalizacja: BRZEG

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: magic »

witam
czy jakieś goggles dji działają z mini 2(dron posiada system OcuSync jak gogle dji)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: JasQ »

Teoretycznie mogłyby ale DJI już ich raczej nie będzie wspierać, zostaje kupić sobie smartkontroler i podłączyć cokolwiek przez HDMI.
DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
Adek99
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 19 lis 2020, 19:10

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: Adek99 »

Miniaka mam ponad miesiąc i do tej pory kilka razy zdarzyło mi się, że aplikacja DJI Fly wyłączyła się w trakcie lotu (dron się zatrzymywał i wisiał). Dodatkowo po ostatnich aktualizacjach drona kilka razy transmisja obrazu zatrzymała się - nad dronem dalej miałem kontrolę, ale na telefonie była "stopklatka". Miał ktoś może podobne problemy? Podobno jest nowa wersja aplikacji - 1.2.2., ale nie ma jej w Sklepie Play - instalował ktoś już ją może?
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: lesz »

jest juz od jakiegos czasu, niezbedna nawet do kilku opcji z najnowszego update (jak 2,7k@60)
tutaj prowadzi link do 1.22
https://www.dji.com/pl/mini-2/downloads
gdzies chyba widzialem komentarz, ze appgallery tez ma juz 1.22

BTW: moja druga sztuka mini2 nie ma juz sraczki z IMU w tym samym miejscu co poprzednik, choc dopiero jest po 2 lotach i tak naprawde jak pogoda nieco sie poprawi zostanie porzadnie przetestowana
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: Verid »

Adek99 pisze:Dodatkowo po ostatnich aktualizacjach drona kilka razy transmisja obrazu zatrzymała się - nad dronem dalej miałem kontrolę,
To akurat się zdarzało i na wcześniejszych wersjach tak druniów jak i softu je obsługującego. Mój MA mnie raz na jakiś czas tak straszy ;-)
Nic nowego. W przypadku Androida ponoć pomaga użycie dedykowanego urządzenia tj. fona lub tabletu TYLKO do latadła i niczego więcej, z wyczyszczonymi wszystkimi przydasiami.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: JasQ »

Chyba w DJI jakiś informatyk wypłaty nie dostał, problemy z fimware problemy z softem nie jest dobrze. Ostatnio dali update smartcontrolera obsługujący mini2 i air 2 i ludziom zasięgi Maviców 2 pro pospadały do 300-500m, rwanie łącza lub sypanie się softu.
DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: krall »

Panowie,
Taka prośba od mojego kolegi.

Czy może ktoś sprawdzić czy da się ustawić w DJI Fly (pod Androidem i iOSem) rewers na lewym drążku wnoszenie/opadanie?
Tak żeby drążek w dół było wznoszenie a w górę opadanie
Mowa oczywiście o Mini2
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
jackkk
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 20 gru 2020, 11:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: jackkk »

jackkk pisze:Witam,
Zakupiłem nowego DJI Mini 2 i niestety nie mogłem połączyć aparatury z telefonem. Kabel ok, telefon sprawny, zgodny z rekomendacją DJI. Odesłałem drona do sprzedawcy, który potwierdził, że z aparaturą jest coś nie tak. Czytałem na obcojęzycznych forach, że ludzie również mają takie problemy. Coś kontrola jakości w DJI nie działa jak powinna.
Pozdrawiam
Witam ponownie,
Otrzymałem drona z powrotem. Niby wymienili port usb C w kontrolerze, ale zmienił się także jego numer seryjny czyli obstawiałbym, że wymienili cały kontroler. Uruchomiłem drona a tu zonk. Gimbal po zrobieniu testu drży i wydaje cykliczne dźwięki - oczywiście nie stabilizuje. Ten cały DJI to jest jedno wielkie goovno. Mają goovnianą kontrolę jakości jak i serwis. Kupiłem drona jako fly more combo. Drona nie aktywowałem, nie przelatełem nim ani sekundy - BA ! nie uruchomiłem nawet silników. Może trzeba było kupić hubsana ? Już sam nie wiem. Trzeba będzie ten badziew odesłać z powrotem do sprzedawcy.
Generalnie jestem niezadowolony.
Gdybym wiedział, że tak będzie nie kupiłbym tego szmelcu.
Po opiniach na różnych forach myślałem, że DJI to dobra marka - niestety tak nie jest.
Szczerze nie polecam tego goovna !
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ