Polskie Forum FPV
http://rc-fpv.pl/

Wzmacniacz sygnału anteny drona
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=54&t=47599
Strona 1 z 1

Autor:  szymad [ sobota 17 paź 2020, 19:09 ]
Tytuł:  Wzmacniacz sygnału anteny drona

Szukałem od pewnego czasu wzmacniacza antenowego w celu zwiększenia zasięgu, a właściwie w celu bezpieczniejszego latania bez obawy utraty drogiego (jak na nasze zarobki drona). Europa, a właściwie UE wprowadziła przepisy ograniczające moc anteny przez jaka dron komunikuje się z użytkownikiem sterującym dronem. Moc CE to jak czytałem ok. 0,5 W, a w FCC to ok. 1,5 W. To jest zasadnicza różnica w zasięgu na jaki poleci nasz dron. Krytycy tego myślenia zaraz powiedzą, że przepisy, że po co - inni użytkownicy latają po to by latać, czy robić zdjęcia? Do latania to są raczej drony FPV itp. akrobacje. Mnie interesują tylko ciekawe zdjęcia, ba czasem trzeba z kilku miejsc patrzeć szukając tego, co by to znaleźć, odpowiednie spojrzenie na obiekt, architekturę, widok, światło, mgłę itp. sprawy - by zrobić jakieś ciekawe zdjęcie do którego trzeba wykonać kilkadziesiąt zdjęć, by zbliżyć się do tego, o co nam chodziło w zamyśle tego zdjęcia. A po to właśnie by latać bezpiecznie i nie obawiać się, że stracę drona. Nie zarabiam na tym, nie robię zdjęć dla kasy, tylko dla siebie lub znajomych. Jednak argumenty ludzi, że takie jest prawo mnie nie przekonują, bo prawo to ograniczenia ustanowione przez urzędników mających na celu bezpieczeństwo lotów samolotów lub obszarów chronionych. Urzędnicy UE wyznaczają te granice "bezpieczeństwa", Dlaczego w USA Ci urzędnicy myślą inaczej. Czy Związek Socjalistycznych Republik Europejskich wie lepiej - to czyst Komuna 2.0. Dlaczego auta mogą jechać 150, 200 i więcej km/godz - przecież to grozi wypadkiem i zabiciem człowieka (ilu ludzi ginie na drogach). Dlaczego auta nie mają ograniczenia do np. 50 km/godz. w mieście i trybu na autostradzie do 140 km/godz. itp. trybów do rożnego rodzaju ograniczeń. A za złamanie przepisów piratów należy karać mandatami. Tylko ludzie rozsądni i emeryci nie przekraczają limitów prędkości, a czy wszyscy są rozsądni - to stwierdzają urzędnicy UE. Chcę mieć zapas mocy i bezpieczeństwa mocy by nie stracić drona, dlatego sam muszę sobie sprawić swoje FCC. Nie mówcie mi, że Państwo wie lepiej, to niestety bardzo często nie jest prawdą. To tak jak jest z "karą śmierci" którą wspiera ponad ponad 90% społeczeństwa i prawem do posiadania broni, z którego to prawa nas zaborcy wyleczyli. W USA nie było zaborców, w Szwajcarii też!. Zacznijmy używać rozumu i wyłączmy telewizję - bo to nic innego jak rok 1984 - Georga Orwella.

Autor:  maxiiii [ sobota 17 paź 2020, 21:03 ]
Tytuł:  Re: Wzmacniacz sygnału anteny drona

Ale cię poniosło. ;) W większości i tak to wszystko bzdury.

Autor:  zeman0 [ sobota 17 paź 2020, 21:17 ]
Tytuł:  Re: Wzmacniacz sygnału anteny drona

szymad pisze:
Dlaczego w USA Ci urzędnicy myślą inaczej.


Musisz się tam przeprowadzić i problem z głowy....
A tak na poważnie to ile kilometrów potrzebujesz przelecieć aby zrobić to zdjęcie?

Autor:  szymad [ niedziela 18 paź 2020, 20:38 ]
Tytuł:  Re: Wzmacniacz sygnału anteny drona

Czasami na bliskie tematy to fotografuję z kilkudziesięciu metrów, a czasem jak pejzaże to chciałbym z 2 do 5 kilometrów, niestety po maks. 1500 m tracę sygnał. Ale ważne by było bezpiecznie bym nie musiał drżeć o to, że stracę drona, który jest jak dla mnie bardzo drogi (Phantom 4 pro) - bo Inspire ze swoją matrycą i kamerami to marzenie ściętej głowy. Zawodowcy fotografują aparatami fotograficznymi na gimbalach, a dron dźwiga do 5 kg - bo sam obiektyw sporo waży. Aluzje dot. USA to zapewne mądrala z DJI mini, też sfotografuje - to telefon też mu wystarczy - nie wiem po co jest na tym forum, by dogryzać głupio innym. Niech telefonem fotografuje. bo nawet tym też można robić ciekawe zdjęcia z żabiej perspektywy.

Autor:  szymad [ niedziela 18 paź 2020, 20:53 ]
Tytuł:  Re: Wzmacniacz sygnału anteny drona

maxiiii - cyt. "Ale cię poniosło. ;) W większości i tak to wszystko bzdury."
Nie rozumiem, co znaczy mnie poniosło? i o jakich bzdurach piszesz?. Jednak forum Phantom Pilots lub Mavic Pilots, jest na innym poziomie, tam ludzie poważnie traktują problemy techniczne, a tu częściej można spotkać mało merytorycznych członków tego forum. Jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie to nie pisz, chyba, że musisz mieć ilość postów największą. Ważna treść i wiedza nie ilość. Nie pisz głupot jak nie orientujesz się w temacie.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/