Jak użyć okularów vr do podglądu obrazu z dji Spark

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Krzysztof1
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 08 wrz 2016, 16:43

Jak użyć okularów vr do podglądu obrazu z dji Spark

Post autor: Krzysztof1 »

Mam okulary VR do telefonu i chciałbym ich użyć jako podgląd z kamery dji Spark. Czy znacie może jakąś aplikację, którą mógłym podzielić obraz w dji go4 tak, żeby dało się używac okularów VR?
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Jak użyć okularów vr do podglądu obrazu z dji Spark

Post autor: JasQ »

DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
Krzysztof1
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 08 wrz 2016, 16:43

Re: Jak użyć okularów vr do podglądu obrazu z dji Spark

Post autor: Krzysztof1 »

A może coś za darmo
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jak użyć okularów vr do podglądu obrazu z dji Spark

Post autor: pawelsky »

Za darmo to najlepiej uzyc wyszukiwarki w sklepie
https://play.google.com/store/search?q=vr%20dji
Awatar użytkownika
Bulkake
Posty: 225
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 12:29
Lokalizacja: Blachownia

Re: Jak użyć okularów vr do podglądu obrazu z dji Spark

Post autor: Bulkake »

Stary post a nie chce śmiecić nowym.

Naszła mnie ochota na latanie w goglach. Myślę czy nie kupić gotowej 250 z całym zestawem. Natrafiałem jednak na gogle Dji a jako że mam SMARKA i napisane jest że można to podłączyć:

https://www.drony.net/gogle-fpv-dji-goggles.html

Chcę polatać sobie do około 200m w wolnej przestrzeni i po lesie.

1. Jak to się ma do analogowych systemów? Czytałem o opóźnieniach - zasięg dla mnie byłby wystarczający.
2. Czy lepiej zacząć przygodę z budowanym racerem na analogu czy kupić te gogle?
3. Ocena tego zestawu: https://abc-rc.pl/product-pol-9806-Dron ... =101002103
Było:
QUAD F450 APM 2.8 | DJI PHANTOM 3 STANDARD
Jest:
Phantom 4 / Spark / TELLO
Szukam:
Mavic AIR / 250 Racer
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Jak użyć okularów vr do podglądu obrazu z dji Spark

Post autor: Baqsthc »

To gogle nie są do racerów. Owszem, dji ma swój link video do racerów, ale raz że to nie to, a dwa że ze sparkiem też nie zadziała. Ten copter z linku to zabawka a nie racer. Jeśli nie masz pojęcia o elektronice koptera, to złóż z części, żebyś miał blade pojęcie co i gdzie, bo racery się uszkadza, bez wyjątku, i trzeba to potem naprawić :D ale to tylko moje zdanie, każdy ma swoje ;P

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jak użyć okularów vr do podglądu obrazu z dji Spark

Post autor: Adrián »

Jw, jestem tego samego dania. Zestaw pokazany przez Ciebie to zabaweczka, szkoda zachodu i pieniędzy. Ale na lepszy sprzęt też trzeba więcej przeznaczyć. Za 600 stówek to trudno poszukać nowych, dobrych gogli..
Lepiej budować samemu, pod warunkiem, że zwiększysz budżet.
Awatar użytkownika
Bulkake
Posty: 225
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 12:29
Lokalizacja: Blachownia

Re: Jak użyć okularów vr do podglądu obrazu z dji Spark

Post autor: Bulkake »

Widziałem dużo filmików na YT z udziałem małych gigantów i obraz "na ziemi" zawsze był słaby jak ze starej taśmy VHS co innego z Dji, ale opóźnienia są chyba większe i to je dyskwalifikuje.

Kod: Zaznacz cały

Gogle DJI obsługują quadrocoptery Spark (wymagany jest kabel OTG) 
Budowałem już kopterek "450 CCD3D, Autopilot, GPS, FPV bez gogli i wiem że to masa czasu poświęcona na czytanie, składanie konfigurowanie i oblatywanie. Chciałbym kupić gotowego i po prostu latać, w najgorszym przypadku kupić zestaw i złożyć, nawet z recepty, o którą w sumie ciężko. A na aukcjach nie ma poskładanych racerów w pełnym zestawie.

Walkera runner?
Było:
QUAD F450 APM 2.8 | DJI PHANTOM 3 STANDARD
Jest:
Phantom 4 / Spark / TELLO
Szukam:
Mavic AIR / 250 Racer
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Jak użyć okularów vr do podglądu obrazu z dji Spark

Post autor: Baqsthc »

Walkera runner to zabytek z przed hmm 5 lat? Chyba coś takiego. Mówisz GPS itp.. Kiedyś dawno temu. Od tamtego czasu firmy tak poszły w komponenty do racerów że budowa wygląda prawie jak puzzle. To naprawdę nie jest trudne. Mówię przecież że DJI ma swój link video do racerów, nie ma opóźnień takich jak smarki sparki i inspajery. Ale też tych gogli do w.w. nie użyjesz. Link video od DJI to 2.5-3.5k zł nie wiem dokładnie bo i tak mnie na niego nie stać. Ale jest zajedwabisty. Gogle z twojego linka to gogle do ich gotowców, a i tak nie wiem cY wszystkich, nie znam tak DJI. Z racerem one nie zagrają. Nie i już.

Btw. Lataleś kiedykolwiek w acro? Wies w ogóle jak to wygląda? Bo jeśli nie, to wpierw apka i symulator. I od razu mówię, praktyka z DJI nic Ci tu nie daje. A nawet powiedział bym że szkodzi :)
Awatar użytkownika
Bulkake
Posty: 225
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 12:29
Lokalizacja: Blachownia

Re: Jak użyć okularów vr do podglądu obrazu z dji Spark

Post autor: Bulkake »

Tak latalem na ccd3d i autopilocie '450 tką a 1 kroki stawialem na biedronie od wl toys. Oblatywalem trzepak w roznych ukladach choreograficznych. Może mistrzem nie jestem ale chyba nabyłem podstawowe umiejętności w sterowaniu bez pomocy zaawansowanej elektroniki z dji.

Składanie jak puzle. Trzeba chyba wiedziec jaka masa docelowa (policzyć). Wybrać ramę, kamere, link wideo, dobrać silniki a do nich regle i śmigiełka, no i jakis kontroler. Aparaturke miałem turningy 9x plus eleres.

P.S. Nawet nie wiem co teraz jest "na topie". Na sklepach widze to samo co kiedys. Dalej te same kontrolery naze32 itp.

Kolejne typy :

Hubsan H123D RTF
Eachine WIZARD X220S FPV
Było:
QUAD F450 APM 2.8 | DJI PHANTOM 3 STANDARD
Jest:
Phantom 4 / Spark / TELLO
Szukam:
Mavic AIR / 250 Racer
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jak użyć okularów vr do podglądu obrazu z dji Spark

Post autor: pawelsky »

Bulkake pisze:Może mistrzem nie jestem ale chyba nabyłem podstawowe umiejętności w sterowaniu bez pomocy zaawansowanej elektroniki z dji.
Pytnie brzmialo czy latales w acro a nie czy nabyles podstawowe umiejetnosci. Poziom zaawansowanie elektroniki DJI nie ma tu nic do rzeczy.
Awatar użytkownika
Bulkake
Posty: 225
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 12:29
Lokalizacja: Blachownia

Re: Jak użyć okularów vr do podglądu obrazu z dji Spark

Post autor: Bulkake »

Nie pamiętam. Nawet jeśli nie to na czymś i tak trzeba poćwiczyć. Symulator mam i dobrze się lata ale to nie real. Teraz nie mogę poćwiczyć bo apkę sprzedałem i nie kupuje nowej bo może uda się kupić w zestawie od kogoś choć nikt tego tak nie sprzedaje.


Zostaje poszukać części i założyć nowy post w dziale dla początkujących... ewentualnie kupić na aukcji od kogoś, a mam już typ...
Było:
QUAD F450 APM 2.8 | DJI PHANTOM 3 STANDARD
Jest:
Phantom 4 / Spark / TELLO
Szukam:
Mavic AIR / 250 Racer
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Jak użyć okularów vr do podglądu obrazu z dji Spark

Post autor: Verid »

Bulkake pisze:Nie pamiętam. Nawet jeśli nie to na czymś i tak trzeba poćwiczyć.
Dalej nie łapiesz :mrgreen: Jeżeli ćwiczyłeś na stable czy pokrewnych trybach a teraz chcesz się przesiąść na acro to możesz przyjąć że nic a nic nie trenowałeś...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Bulkake
Posty: 225
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 12:29
Lokalizacja: Blachownia

Re: Jak użyć okularów vr do podglądu obrazu z dji Spark

Post autor: Bulkake »

Przyjmijmy że acro nie ale stabe tak. biedronka latałem w kolo rożnych przeszkód. Prócz symulatora na czym w acro polatać? jakis hubsan? itp?
Było:
QUAD F450 APM 2.8 | DJI PHANTOM 3 STANDARD
Jest:
Phantom 4 / Spark / TELLO
Szukam:
Mavic AIR / 250 Racer
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Jak użyć okularów vr do podglądu obrazu z dji Spark

Post autor: Verid »

Jeżeli twoim docelowym trybem jest acro to osobiście uważam że zabawa w półśrodki typu koptery treningowe nie ma sensu czyli symulator do wyrzygania a w międzyczasie zrób sobie jakiegoś racerka albo odkup coś złożonego na w miarę współczesnych częściach żebyś się potem z jakąś prehistorią nie musiał pałować. Urok zabawy z racerami jest taki że będziesz psuł, choćbyś nie wiem jak się starał więc warto by było żebyś sam potrafił naprawić a w razie potrzeby zmodernizować a nie był ograniczony do zestawu części do jednego tylko modelu.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ