Mavic Air - factory reset

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

dronfly
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 13 maja 2018, 09:46
Lokalizacja: Toruń

Mavic Air - factory reset

Post autor: dronfly »

Jak dokonać takiego resetu, włącznie ze strefami "no fly zones" ?

Mam pobraną DJI Asistant 2 ale tam chyba donwgrade nie "czyści" wszystkiego. Posiadam Mavic Air.
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Mavic Air - factory reset

Post autor: gorszysort »

Ten dron to praktycznie telefon z silniczkami. Jak każdego Androida, możesz go resetnąć - "Restore factory defaults" w Dji Assistant. Ale jak w telefonie, nie przywróci Cię to do starego firmware'u. Jak chcesz stary FW, musisz go sobie sflashować.

A jak chcesz coś mieszać z No Fly Zones, to musisz go zrootować. Znów, jak telefon.

Jak coś zrobisz nie tak podczas takiego flashowania czy rootowania, to Ci się zbrickuje.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Mavic Air - factory reset

Post autor: potrek »

Nie ma na dzień dziejszy możliwości usunięcia no fly zones w Air.
dronfly
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 13 maja 2018, 09:46
Lokalizacja: Toruń

Re: Mavic Air - factory reset

Post autor: dronfly »

szkoda, muszę się więc go pozbyc, bo jest bezuzyteczny. w miescie w ktorym mieszkam moje osiedle jest niedaleko zakladu karnego, mam tu swoj domek, jakies 1.5 km, no moze troche mniej od tego zakladu i dupa - nie mogę latać.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Mavic Air - factory reset

Post autor: potrek »

dronfly pisze:szkoda, muszę się więc go pozbyc, bo jest bezuzyteczny. w miescie w ktorym mieszkam moje osiedle jest niedaleko zakladu karnego, mam tu swoj domek, jakies 1.5 km, no moze troche mniej od tego zakladu i dupa - nie mogę latać.
Pozostaje Ci Spark, Mavic Pro lub Mavic 2, w tych trzech modelach można usunąc NFZ przy użyciu oprogramowania NLD ( płatne jakieś 48 usd)
dronfly
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 13 maja 2018, 09:46
Lokalizacja: Toruń

Re: Mavic Air - factory reset

Post autor: dronfly »

A to: "I did a certain button combination between the secret button and the power button and I did do a factory reset on my drone" ? Pewnie też taki sobie "reset" bez usunięcia NFZ.
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Mavic Air - factory reset

Post autor: pirzol »

dronfly pisze:szkoda, muszę się więc go pozbyc, bo jest bezuzyteczny. w miescie w ktorym mieszkam moje osiedle jest niedaleko zakladu karnego, mam tu swoj domek, jakies 1.5 km, no moze troche mniej od tego zakladu i dupa - nie mogę latać.
Przecież można sie zarejestrować w DJI po której masz możliwość startu w NFZ.
pzdr
Piotr
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
ODPOWIEDZ