ostrość manualna

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

szymad
Posty: 20
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 08:44
Lokalizacja: Warszawa

ostrość manualna

Post autor: szymad »

Czy ktoś z forumowiczów ćwiczył temat ustawiania ostrości ręcznie. Podczas fotografowania w nocy lub wieczorem tryb auto często rozjeżdża się dając nieostre zdjęcia. Nawet ze wspomaganiem trybu auto nie pomaga. Ręczne ustawianie ostrości telefonie 6 cali jest trudne.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: ostrość manualna

Post autor: pawelsky »

szymad pisze:Czy ktoś z forumowiczów ćwiczył temat ustawiania ostrości ręcznie.
A czym latasz to mamy zgadywac?
szymad pisze:Podczas fotografowania w nocy lub wieczorem tryb auto często rozjeżdża się dając nieostre zdjęcia. Nawet ze wspomaganiem trybu auto nie pomaga.
Zadbaj o minimalizacje wibracji (wywazone smigla, silniki, odpowiednia pogoda). Noc = mniej swiatla = dluzsze czasy naswietlania = wieksza szansa na poruszone/nieostre zdjecia.
szymad pisze:Ręczne ustawianie ostrości telefonie 6 cali jest trudne.
Kup sobie tablet albo gogle
szymad
Posty: 20
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 08:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: ostrość manualna

Post autor: szymad »

Przepraszam, faktyczne nie napisałem czym latam. Chodzi o DJI Phantom 4 pro. Wykonałem parę testów i zauważyłem, że latanie późnym wieczorem lub nocą autofocus często powoduje błąd ostrości. Zbyt mało światła by czujniki poprawnie reagowały. Szukając w sieci i testując doszedłem do wniosku, że najlepiej jest ustawić na ręczne ustawianie ostrości (Ph 4pro), pomaga przy tym ustawienie focus peaking w położeniu "'high". Duży tablet nieco ułatwi ustawienia, ale na telefonie jest znacznie trudniej. Podobnie jest w aparatach fotograficznych. Nocą autofocus kręci i szuka punktu ostrości. Dobry i jasny tablet to tylko "crystal sky", ale tyle kasy kosztuje, że odpadajka. Czy ktoś z forumowiczów ma podobne doświadczenia podczas zdjęć nocnych z drona? :shock:
ODPOWIEDZ