FCC mavic 2

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

FCC mavic 2

Post autor: potrek »

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... kntSNAudV4

Ponoć działa, testował ktoś? ja spróbuje dopiero w weekend.

edit:

Działa, zasięg wzrasta mega zauważalnie. Szkoda tylko że nie jest to metoda permanentna, chociażby tak jak ma to miejsce w AIR.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: FCC mavic 2

Post autor: potrek »

Na stronie nolimidronez.com, ukazał się w końcu soft do przeróbki na FCC.
Będe przerabiał w weekend dam znać jak działa.

Piszę pod postem aby było widoczne dla innych ;)
edit:

Wstrzymam sie z przeróbką.
Paru osobom udało się „uwalić” drona podczas aktualizacji. Tak wiec poczekam az sie wszystko wyklaruje.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: FCC mavic 2

Post autor: potrek »

Zdecydowałem się zrobić to FCC, udało się bez większych komplikacji. Musiałem tylko dwu-trzy krotnie kliknąc „patch FCC” bo niby przyjmował a w dronie sie nie zmieniało.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: FCC mavic 2

Post autor: potrek »

Od dziś dołożyli możliwość zwiększenia mocy nadajnika z 1,6 do 1,8 W. Sprawdzę po południu jak to działa.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: FCC mavic 2

Post autor: Jagoda »

potrek pisze:Od dziś dołożyli możliwość zwiększenia mocy nadajnika z 1,6 do 1,8 W.
Kto, gdzie?
Jakiś link?
Wg. spec. Mavic 2 dla FCC jest 26 dBm to ok. 0,4W.
1,8 W to bardzo duży przyrost mocy :roll:
Pozdrawiam. :), :)
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: FCC mavic 2

Post autor: potrek »

https://nolimitdronez.com/nld-mod-clien ... n-released

Trzeba kupić apkę NLD mod ( jakies 48usd )i zaaplikować FCC, potem suwakiem zwiekszyc moc. Teraz działa na wszystkich softach wiec nie ma żadnego ryzyka uwalnia drona
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: FCC mavic 2

Post autor: Jagoda »

potrek pisze: Teraz działa na wszystkich softach wiec nie ma żadnego ryzyka uwalnia drona
No OK.
Ale czy faktycznie wyrzuci w eter te 1,8 W?A jeżeli tak to jak długo wytrzymają tranzystory :roll:
Chociaż w RC do P4 są "porządne" albo są zabezpieczenia - przypadkiem w aucie (wstrząsy?) został RC włączony bez anten i nic nie padło.
A Mavic 2 to dwie generacje dalej.
Ps.
Kiedyś myślałem o zakupie RC Power Meter ale jakoś mi przeszło. :-/
A szkoda - byśmy pomierzyli.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FCC mavic 2

Post autor: pawelsky »

Wszystko fajnie tylko po kiego czorta taka grzalka? M2 juz w CE ma wystarczajaco stabilny zasieg, o standardowym FCC nie wspominajac.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: FCC mavic 2

Post autor: potrek »

W sumie to tylko tak dla testu z ciekowsci ;)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: FCC mavic 2

Post autor: Verid »

Panowie - za długo jesteście w branży żeby się podniecać zwiękzeniem mocy nadajnika. Przecież te zabawki mają komunikację dwukierunkową. Jak ma to cokolwiek dać to nie tylko aparatura musi dać w palnik ale i kopter tymi swoimi malutkimi antenkami też, siejąc przy tym po elektronice pokładowej mocami na które nie zostal przewidziany. Jest sens zaspokajać ciekawość w ten sposób?
Ten wredny...
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: FCC mavic 2

Post autor: potrek »

Verid, podniety może i nie ma, ale w jeszcze trudniejszych warunkach ( odcięcie mega wysokimi drzewami ), gdzie myślałem ze polecę na max 800-900metrow, link był do 2400, tak wiec jak ktoś potrzebuje to i wykorzysta taką funkcjolnalość.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: FCC mavic 2

Post autor: Verid »

potrek pisze: tak wiec jak ktoś potrzebuje to i wykorzysta taką funkcjolnalość.
Powtórzę jeszcze raz bo najwyraźniej nie załapałeś do czego piję - funkcjonalność jest o kant czterech liter potłuc jeżeli nie dotyczy i nadajnika i koptera, chyba że lubisz pilotować na ślepo a z tego co do tej pory zostało napisane to nie wynika bo cały czas mowa tylko o nadajniku. Fakt że miałeś zasięg gdzie ci się "wydawało" że go mieć nie powinieneś to akurat marny przyrząd pomiarowy, szczególnie że często to działa w drugą stronę (wszystko wskazuje że powinienem mieć zasięg a nie mam). Tak jak Jagoda napisał - tylko Power Miarka.
Z kolei, jeżeli ten mod zwiększa kopa po obu stronach układanki (nie tylko nadajnika) to patrz dowolna dyskusja jaka się wywiązuje gdy nowicjusz chce sobie kupić 4W nadajnik wideo z takimż dopalaczem WiFi i argumenty z nią związane. Ten kopter i tak ma już na pokładzie imponującą smażalnię. Przeginanie w tym zakresie ponad to co przewidział producent to proszenie się o kłopoty.
I trzecia sprawa - znacznie bardziej subiektywna ale jest. Jeżeli komuś się wydaje że "potrzebuje" to znaczy że latać nie umie bo pilotaż to nie tylko szarpanie za drągi ale dobór miejsca startu i trasy przelotu też (tak, w locie rekreacyjnym także). Wlatywanie za zwarte przeszkody terenowe przy choćby szczątkowej wiedzy na temat propagacji fal radiowych to głupota, niezależnie czy masz 1,8 czy 8W.

"A superior pilot uses his superior judgment to avoid situations which require the use of his superior skill" - Frank Borman
Ten wredny...
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: FCC mavic 2

Post autor: potrek »

Verid, ale ja ukradłem komuś ten kopter ?, kupiłem za swoje, latam w Puszczy bukowej, jedynie gałązkę sosny mogę uszkodzić jak spadnie nie kontrolowanie. Spalą się tranzystory to za moje.
Wyluzuj...
Testuje nowe możliwości to dziele się z nimi na forum.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: FCC mavic 2

Post autor: Verid »

potrek pisze:Verid, ale ja ukradłem komuś ten kopter ?
:shock: Myślę że ten tekst o "luzowaniu" czegokolwiek to powinieneś najpierw sobie wziąć do serca i to przed naciśnięciem "wyślij" bo ci się jakiś bełkot bez związku z tematem zaczyna ulewać. Słowo krytyki (i to nawet nie do ciebie a do mod'a jako takiego) i już się histeria zaczyna jakby tu nie wiem jaki hejt poleciał.
Podałeś info o nowym modzie to napisałem co o nim myślę z powodów których nie będę trzeci raz powtarzał. Bardzo fajnie że się dzielisz swoimi spostrzeżeniami ale też warto by potencjalni naśladowcy znali drugą stronę medalu i związane z nią konsekwencje bo nie wszyscy mają świadomość co na co wpływa ale strasznie chcieli by mieć dla samego miecia i nie wszyscy latają nad taką czy inną puszczą.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ