Phantom 3 standard brak obrazu

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

ogi18
Posty: 30
Rejestracja: sobota 07 paź 2017, 09:46

Phantom 3 standard brak obrazu

Post autor: ogi18 »

Witam prosze o pomoc co moze byc nie tak dron po upadku w gimbalu zerwana tasma, wymienilem tasme wszystko wrocilo do normy gimbal dziala prawidlowo mam polaczenie z aparatura zielone swiatełko jest tez telemetria. Moge sterowac gimbalem i kamerą załaczać nagrywanie itp ale nie ma obrazu na żywo natomiast na karcie sd normalnie sie wysztko nagrywa. Moze to być problem z samą kamerą? Dodam że robiłem na nowo linka i to nic nie pomogło.
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Phantom 3 standard brak obrazu

Post autor: gorszysort »

ogi18 pisze:Moze to być problem z samą kamerą?
Tak.

Tu jest wszystko czego potrzebujesz:
https://phantompilots.com/threads/fix-n ... ro.133487/
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 standard brak obrazu

Post autor: pawelsky »

gorszysort pisze:Tu jest wszystko czego potrzebujesz:
Tyle ze watkotworca pyta o P3S a nie P3A/P3P...
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Phantom 3 standard brak obrazu

Post autor: gorszysort »

pawelsky pisze:Tyle ze watkotworca pyta o P3S a nie P3A/P3P...
A tak.. większość z recept dla pro/adv nie działa dla std.

No dobrze:
W Ph3 Std wszystko co zwiazane z transmisją po stronie drona jest zamkniete w gimbalu.
Oczywiście sygnał musi być jeszcze przekazany przez aparaturę do telefonu.

Uogólnione kroki postępowania:
1. Wyjmij kartę SD z drona. Spróbuj re-link drona do RC. Sprawdź czy to samo jest na innym urządzeniu mobilnym.
2. Sprawdż na innej aparaturze; jeśli inny RC też nie ma obrazu, to problem na pewno siedzi w gimbalu
3. Wiedząc na pewno czy problem jest w RC czy w gimbalu - wymień lub napraw uszkodzony komponent

Zakładając że tu problem siedzi w gimbalu (bo wątkotwórca pisze o upadku):
Trzeba by zlokalizować uszkodzony element:
https://github.com/o-gs/dji-firmware-to ... ntom-3-std
Może to być "Gimbal top board" albo "Camera encoder board". Albo problem może wciąż być z taśmą.
Jak zlokalizować - sprzętem diagnostycznym (np. multimetr, TTL-to-USB, Logic Analyzer), albo zastępując każdą z płyt przez działającą.
ogi18
Posty: 30
Rejestracja: sobota 07 paź 2017, 09:46

Re: Phantom 3 standard brak obrazu

Post autor: ogi18 »

Wiec tak robiłem relinka zarówno rc jak i wifi, obniżałem firmware jak i wgrywałem nowe, próbowałem na innym tel z nowo zainstalowaną aplikacją i na lichi. i kompletnie nic. Dzis doszła do mnie sama kamerka do gimbala zamontuje i zobaczymy co będzie choć ja stawiam raczej na płytę głowna gimbala. Dam znać czy wymiana samej kamerki pomogła.
ogi18
Posty: 30
Rejestracja: sobota 07 paź 2017, 09:46

Re: Phantom 3 standard brak obrazu

Post autor: ogi18 »

Wymienilem kamerke i niestety tak jak myslalem to nic nie dalo :-( Najprawdopodobniej to bedzie wina plyty glownej gimbala, raczej watpie zeby tasma robila problemy choc to chinski zamiennik.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 3 standard brak obrazu

Post autor: Verid »

ogi18 pisze:raczej watpie zeby tasma robila problemy choc to chinski zamiennik
Przez forum przewinęło się kilka tematów gdzie chiński zamiennik taśmy był przyczyną problemów więc nie odrzucałbym całkowicie tej możliwości.
Ten wredny...
ogi18
Posty: 30
Rejestracja: sobota 07 paź 2017, 09:46

Re: Phantom 3 standard brak obrazu

Post autor: ogi18 »

Witam ponownie usterka zostala naprawiona. Zamowilem nową taśmę też z chin i obraz powrócił. Okazało się że na starej taśmie na złączu wchodzącym do płyty gimbala był uszkodzony jeden pin. Więc jeśli ktoś ma ten sam proble co ja czyli gimbal dziala, jest telemetria obraz nagrywa się na kartę a niema podglądu to na 90 % wymieniajcie taśmę. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ