Phantom 3SE - naprawa po upadku

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

cc.noid
Posty: 1
Rejestracja: środa 15 sie 2018, 14:53
Lokalizacja: Polska

Phantom 3SE - naprawa po upadku

Post autor: cc.noid »

Dzień dobry, jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich serdecznie.

Jestem użytkownikiem drona Phantom 3SE - kupiłem go kilka miesięcy temu w celach rekreacyjno rozrywkowych i zrobiłem dotychczas około 15 lotów. Niestety podczas ostatniego lotu, zaraz po starcie odkręciło się jedno śmigło i dron upadł do góry podwoziem na ziemię. Uszkodzeniu uległ tylko gimbal - pęknięte ramię roll i zerwana taśma. Zamówiłem części zamienne na aliexpress i wymieniłem. W trakcie wymiany okazało się, że silniczek roll ma bicie, które usunąłem z użyciem kciuka i szczelinomierza. Dron uruchamia się, nie pokazuje żadnych błędów jednak gimbal jest przechylony w osi roll i podczas pracy wpada w drgania. Stwierdziłem, że prostowany przeze mnie silniczek roll nadaje się do wymiany i już zamówiłem nowy. Jest jeszcze druga sprawa, która mnie bardzo niepokoi. Otóż, dron pozostawiony z włączonymi silnikami na ziemi, samoczynnie się restartuje. Dzieje się tak losowo raz na średnio 10 minut. Czasami tylko gubi łączności z pilotem na 15 sekund a czasami niestety wyłączają się silniki co niestety wyklucza możliwość latania. Zauważyłem w trakcie testowania gimbala, że można wywołać reset popychając palcem gimbal(obojętnie w której osi). Dodatkowo, cały czas mam komunikat o słabej transmisji sygnału wideo, mimo że obraz wyświetla się całkiem ok. Pytanie brzmi, co jeszcze zostało uszkodzone podczas upadku ? Co mogę sprawdzić/wymienić aby wyeliminować problem gubienia sygnału ?
ogi18
Posty: 30
Rejestracja: sobota 07 paź 2017, 09:46

Re: Phantom 3SE - naprawa po upadku

Post autor: ogi18 »

Witam myśle że do wymiany będzie płyta główna gimbala.
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Phantom 3SE - naprawa po upadku

Post autor: tombstone »

skoro go popychasz i wywołujesz reset to gdzieś robi się albo zwarcie albo przerwa
może być jakieś mikro pęknięcie ścieżki albo jakiś element smd ma przerwę przy lucie
ODPOWIEDZ