Mavic pro FCC ?

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Mavic pro FCC ?

Post autor: potrek »

Posiadam MPP. Posiada on najnowszy soft. Jak zmusić go do pracy w FCC? Chciałem sprawdzić jaka jest różnica między CE. Instalowałem zmodowane aplikacje dji go ale jak dla mnie nie ma różnicy.
Pewne soft za wysoki ?
Czy jedyną metodą jest płatny software NLD mode? Przepaszm za osobny temat, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na forum.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Mavic pro FCC ?

Post autor: Jagoda »

potrek pisze:Posiadam MPP. Posiada on najnowszy soft. Jak zmusić go do pracy w FCC? Chciałem sprawdzić jaka jest różnica między CE.
W bajzlu zapisu moich śmiecidełek znalazłem linka
https://mavicpilots.com/threads/mavic-f ... ost-372553
https://github.com/Bin4ry/deejayeye-modder
Może tu byłeś.
najbardziej zaciekawia mnie zdanie
FCC or CE is decided by DJI Go App not firmware. .DJI.configs file only work at DJI Go 4.1.12
Co by nie było, nie mam Mavica a w swoim P4 nie czuję konieczności zwiększania zasięgu :-) Już teraz lata za daleko :-)
Czyli żadnych prób zmiany CE na FCC.
Pozdrawiam. :), :)
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Mavic pro FCC ?

Post autor: potrek »

No ja też nie chce tego nadużywać. Chciałem tylko sprawdzić jaka jest różnica. Wspomniałem już o tym wcześniej. Co do informacji na temat apki djigo to też czytałem. Ale zakładam że każda zmodowana jest już z tej serii.
Tak czy inaczej zasięg taki sam.
Tak więc chyba to nie tylko kwestia aplikacji. Pozostaje też kwestia firmware w dronie. Tak mi się wydaje.

Jeśli rzeczywiście różnica byłaby znacząca warto byłoby mieć taką aplikację w przypadku "ucieczki" itp mavica.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mavic pro FCC ?

Post autor: PiotrSz »

potrek, Mavic 1 Pro ma link Ocucync, bazując na technologii Lightbridge, realizuje transmisję szybciej i lepiej niż WiFi. OcuSync używa również bardziej wydajnej kompresji cyfrowej i technologii transmisji kanałowej, pozwalając na podgląd video HD nawet w środowisku o silnej interferencji radiowej. Zasięg w terenie wolnym od zakłóceń również wygląda lepiej niż w przypadku transmisji analogowej o podobnej mocy i wynosi oficjalnie 4 km a ja znam przypadek gdzie był wykonany lot prawie 6,5km z pełnym sterowanie i transmisją video.
Nie wiem po co Ty szukasz kombinacji do zwiększenia zasięgu... ?
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Mavic pro FCC ?

Post autor: potrek »

PiotrSz, nie chodzi o bicie rekordów. Zasięg 4km przy ocusync to tylko teoria, w rzeczywistości przu przeszkodach typu wysokie drzewa ograncza się do 1000 metrów max. Dlatego tez chciałem sprawdzić, porównać jak to wygląda w przypadku FCC.
Taki test ;)
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Mavic pro FCC ?

Post autor: gorszysort »

Jedyny sposób żeby upewnić się że na prawdę jesteś w FCC to RF power meter.

Internety roją się od przeróżnych bardziej i mniej rozsądnych sposobów przejścia w FCC. W praktyce działają one czesto dla specyficznej wersji Dji Go, oraz dla specyficznej wersji firmware'u. Albo nie działaja w ogóle.

Także jeśli ci zależy, kup RF Power Meter i zacznij próbować z różnymi kombinacjami aż zauważysz różnicę.
Sam długo kombinowałem nad FCC w moim Ph3 Pro, ale tam nie jest to kontrolowane przez aplikację - po paru miesiącach zabawy mi się znudziło.
Rozsądny power meter kosztuje 600 zł, ja kupiłem najtanszy ale wciąż radzący sobie nieźle przy mierzeniu różnicy - u chińczyków dałem circa 100 zł.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Mavic pro FCC ?

Post autor: potrek »

To juz chyba wole zainwestować te 35 dolarów w aplikacje NLD mod.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mavic pro FCC ?

Post autor: pawelsky »

gorszysort pisze:Rozsądny power meter kosztuje 600 zł
Eeee tam zaraz 600...
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=6&t=45222
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mavic pro FCC ?

Post autor: PiotrSz »

potrek pisze:Zasięg 4km przy ocusync to tylko teoria, w rzeczywistości przu przeszkodach typu wysokie drzewa ograncza się do 1000 metrów max.
Bzdury prawisz :-) jak bym nie widział to bym nie pisał o zasięgu faktycznym...
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Mavic pro FCC ?

Post autor: potrek »

Piotrze, owszem w terenie wolnym od przeszkód mavic spokojnie poleci na 3-4km. Ale wystarcza choćby sosny, wysokie na 20-30 metrów i już mamy skuteczną przeszkodę dla sygnału. Ten mavic Platinum jest moim 3 mavicem. Poprzednie dwa pro zachowywały się tak samo.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Mavic pro FCC ?

Post autor: photolucas84 »

witam.

Czy zmieniło się coś od w tym temacie od czasu ostatniego posta ?
Chodzi mi o zwiększenie mocy nadajnika w Mavic Pro Platinum - bez opcji oklejania gps-u i tym podobnych
Mavic Pro Platinum Combo
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Mavic pro FCC ?

Post autor: gorszysort »

NoLimitDronez wciąż wspiera FCC.
A jeśli chcesz samemu:
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... and-No-NFZ
ODPOWIEDZ