Zamiennik baterii Green Cell do Phantoma 4

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

welniak24
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 08:55
Lokalizacja: Paraguay
Kontakt:

Zamiennik baterii Green Cell do Phantoma 4

Post autor: welniak24 »

Witam
Kupiłem zamiennik baterii Green Cell do Pantoma 4 , deklarowana pojemność to 5350 mah.
Po 7 ładowaniach jej pojemność wynosiła 5100 mah, a czas lotu wnosił 19m 30s, po przeanalizowaniu paru tematów na zagranicznych forach postanowiłem sprawdzić swój zamiennik pod kontem pogiętych styków, które są częstą przypadłością w tych zamiennikach, okazało się że po 7 ładowaniach dwa z nich były uszkodzone. Baterie odesłałem na gwarancje, otrzymałem nowy egzemplarz.
Przyszła do mnie bateria z nowej partii która daje 22m 30s a i mam odczucie że piny lżej pracują (bateria lekko się wciska w gniazdo drona i ładowarki), bateria trochę mocniej się grzeje od oryginału (50-55 stopni)
Tak więc ogólne końcowe wrażenia są pozytywne
Czy ktoś może się podzielić opinią na temat baterii Green Cell 5350 mAh
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Zamiennik baterii Green Cell do Phantoma 4

Post autor: df2 »

Ja się mogę podzielić opinią o bateriach, tego producenta, do laptopów.

Ja ich nie kupuję. Przynoszą je ludzie z laptopami do mnie do serwisu.
Oryginału, wg moich spostrzeżeń, nie przebijają - zarówno wydajnością jak i trwałością.

Fajnie, że mają baterie do dji. Większa konkurencja może spowoduje zmniejszenie cen.
welniak24
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 08:55
Lokalizacja: Paraguay
Kontakt:

Re: Zamiennik baterii Green Cell do Phantoma 4

Post autor: welniak24 »

Na razie bateria spisuje się dobrze, piny w gnieździe są całe (znacznie delikatniej i uważniej wkładam baterię do drona jak i ładowarki). Dodatkowo kupiłem nowe śmigła low noise do phantoma 4 pro v.2. Po zmianie wydłużył się czas lotu do 24 min (1.30min więcej jak na standardowych śmigłach) i spadł hałas robiony przez śmigła.
welniak24
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 08:55
Lokalizacja: Paraguay
Kontakt:

Re: Zamiennik baterii Green Cell do Phantoma 4

Post autor: welniak24 »

Po 18 ładowaniach zamiennik baterii ma pojemność 5760 mah, a więc pojemność znacznie się zwiększyła od deklarowanej przez producenta, piny w baterii są ok. Dodatkowo zauważyłem dwie rzeczy, jedną z nich jest pokazująca się informacja o błędzie baterii po wylądowaniu no i trochę większy problem, mianowicie pękający przedni panel baterii(chyba jest z kiepskiego plastiku) przy ekstremalnych warunkach , a wiec ogniwa na wielki plus, obudowa minus.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Zamiennik baterii Green Cell do Phantoma 4

Post autor: df2 »

A sprawdzales czy ten pekajacy plastik to nie wynik chęci ewakuacji ogniw z obudowy?...
ODPOWIEDZ