PH2 latanie bez modułu GPS

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
MarceliSzpak
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 03 lip 2018, 21:16
Lokalizacja: Koronowo

PH2 latanie bez modułu GPS

Post autor: MarceliSzpak »

Witam,
w moim PH2 mam prawdopodobnie uszkodzony moduł GPS. planuje zakupić używkę, jednak zanim dotrze chciałbym polatać.
Uszkodzony moduł zdemontowałem.
Problem w tym że chwilę podłączeniu baterii model zgłasza błąd migając diodą na zmiane pomarańczowa/czerwona. Przełączenie na tryb Atti nic nie daje.

Model kupiłem używany, do tej pory kilka miesięcy nie było z nim problemu.
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: PH2 latanie bez modułu GPS

Post autor: gorszysort »

Ph3 odmówi wystartowania silników jeśli moduł GPS z nim nie pogada; pewnie w Ph2 jest to samo.
Nie ma na to prostego obejścia - postawienie symulacji modułu nie jest zadaniem trywialnym.
Pewnie w Assistant'ie znalazł byś "force start motors", ale to dość niebezpieczna opcja.
Kup lub napraw moduł.
Awatar użytkownika
MarceliSzpak
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 03 lip 2018, 21:16
Lokalizacja: Koronowo

Re: PH2 latanie bez modułu GPS

Post autor: MarceliSzpak »

gorszysort pisze:Ph3 odmówi wystartowania silników jeśli moduł GPS z nim nie pogada; pewnie w Ph2 jest to samo.
Właśnie silniki startują bez problemu uruchamiane z nadajnika. Spróbowałem wzbić się na około 2m i to też bez problemu,
biały zachowuje się jak w trybie Atti jednak cały czas miga na zmianę dioda czerw/pomar.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: PH2 latanie bez modułu GPS

Post autor: pawelsky »

gorszysort pisze:Ph3 odmówi wystartowania silników jeśli moduł GPS z nim nie pogada; pewnie w Ph2 jest to samo.
Nie jest
gorszysort pisze:Nie ma na to prostego obejścia - postawienie symulacji modułu nie jest zadaniem trywialnym.
Dawno zostalo to zrobione
gorszysort pisze:Pewnie w Assistant'ie znalazł byś "force start motors", ale to dość niebezpieczna opcja.
Nie znalazlby.
MarceliSzpak pisze:cały czas miga na zmianę dioda czerw/pomar.
To oznacza problem z kompasem.
Awatar użytkownika
MarceliSzpak
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 03 lip 2018, 21:16
Lokalizacja: Koronowo

Re: PH2 latanie bez modułu GPS

Post autor: MarceliSzpak »

pawelsky pisze:To oznacza problem z kompasem.
Kilkutrotnie na polu robiłem "kalibracje" kompasu - kilka ruchów przełącznikiem, obrót 360st (zielona dioda), zmiana orientacji drona obrót 360 (dioda gaśnie i miga pom/czer)
Sorry za takie lamerskie wywody, ale widzę że kupno używanego ph2 od gościa który po dwóch miesiącach od zakupu nie odbiera telefonu był błędem. Gówno wiem o oprogramowaniu w białym (jest zmienione bo latam na zwykłych lipolach), brak doświadczenia i moja flustracja sprawia że zaraz zrobie z niego ognisko....
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: PH2 latanie bez modułu GPS

Post autor: Verid »

MarceliSzpak pisze:zmiana orientacji drona obrót 360 (dioda gaśnie i miga pom/czer)
Czyli kalibracja się nie powiodła. Jesteś pewien że prawidłowo trzymałeś kopter przy drugim obrocie?
MarceliSzpak pisze:Gówno wiem o oprogramowaniu w białym (jest zmienione bo latam na zwykłych lipolach)
No to akurat nie musi mieć cokolwiek wspólnego z softem jeżeli zabudował w środku bebechy baterii. Też mam przejściówkę do latania na zwykłych lipolach i żadna ingerencja w soft nie była wymagana.
MarceliSzpak pisze:moja flustracja sprawia że zaraz zrobie z niego ognisko
Spokojnie, RC wymaga odrobiny cierpliwości, nawet jak opierasz się na gotowcach. Ph2 jest prosty jak konstrukcja cepa. Jak tylko przegryziesz się przez podstawy frustracja minie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
MarceliSzpak
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 03 lip 2018, 21:16
Lokalizacja: Koronowo

Re: PH2 latanie bez modułu GPS

Post autor: MarceliSzpak »

Verid pisze:Jesteś pewien że prawidłowo trzymałeś kopter przy drugim obrocie?
Pierwszy obrót "nogami" w dół, drugi obrót "nogami" do siebie.
Verid pisze: zabudował w środku bebechy baterii.
Nie zabudował bo przewody do zwykłego lipola sa na brutala przylutowane do FC i nie ma żadnych "dodatków" z rozmowy podczas kupna wynikało z tego co pamiętam że soft jest z naza 1 (ale może piszę głupoty teraz, bo może głupoty mi przekazano)
Verid pisze:Spokojnie, RC wymaga odrobiny cierpliwości, nawet jak opierasz się na gotowcach.
Wiem, latałem kilka lat temu samolotami rc, zaczynałem jak każdy od easystara, potem budowałem z tartaków modele głównie z Lubartowa z Artexu.... i tam jak sam zbudowałem to wiedziałem że.... skrzydło mam lekko przekoszone, "tu" jest słabszy, "tu" mocniejszy..... Poza tym, silnik, 4 serwa (5 w wersji spalinowej), odbiornik, pakiet i to wszystko co było w moich modelach.... A teraz oprogramowania, gpsy, gimbale, żyroskopy i chu.... wie co jeszcze...
A już mam 40 lat i nie wiem czy moja mózgownica to ogarnie....
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: PH2 latanie bez modułu GPS

Post autor: Verid »

MarceliSzpak pisze:Pierwszy obrót "nogami" w dół, drugi obrót "nogami" do siebie.
Nogami do siebie owszem ale czy nosem w dół? Bo same "nogi do siebie" to nie wszystko.
MarceliSzpak pisze:soft jest z naza 1
Raczej z Naza V2 - w takim układzie Mydelnica rzeczywiście przestaje sprawdzać jakie zasilanie ma podpięte.
MarceliSzpak pisze:A teraz oprogramowania, gpsy, gimbale, żyroskopy i chu.... wie co jeszcze...
A już mam 40 lat i nie wiem czy moja mózgownica to ogarnie....
Ogarnie, ogarnie. Jesteśmy równolatkami. Jak radziłeś sobie z tartakami to Ph2 też objednasz. To nie jest trudniejsze tylko....inne.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: PH2 latanie bez modułu GPS

Post autor: pawelsky »

MarceliSzpak pisze:Kilkutrotnie na polu robiłem "kalibracje" kompasu - kilka ruchów przełącznikiem, obrót 360st (zielona dioda), zmiana orientacji drona obrót 360 (dioda gaśnie i miga pom/czer)
A co Asystent mowi na temat kompasu w zakladce "Tools" i czy masz go w Asystencie skonfigurowanego w trybie Phantom czy Naza?

Jak nie znajdziesz oryginalnego modulu GPSa mozesz zawsze wykorzystac Chinski zamiennik (te ktore widzialem do tej pory bazuja na moim firmware). Pierwszy z brzegu:
https://www.aliexpress.com/item/OCDAY-N ... 84711.html

Tylko tak jak mowilem prawdopodobnie musialbym Ci przygotowac zmodyfikowane firmware.
Awatar użytkownika
MarceliSzpak
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 03 lip 2018, 21:16
Lokalizacja: Koronowo

Re: PH2 latanie bez modułu GPS

Post autor: MarceliSzpak »

Verid pisze:Nogami do siebie owszem ale czy nosem w dół?
Tak, nosem w dół...
pawelsky pisze:A co Asystent mowi na temat kompasu w zakladce "Tools" i czy masz go w Asystencie skonfigurowanego w trybie Phantom czy Naza?
Poczytałem o asystencie, obejrzałem na YT, dopiero teraz zainstalowałem "software assistant v 3.8" i "Win driver":(, niestety próbowałem podłączyć mydelniczkę na kilka sposobów bez powodzenia.
Najpierw podłączenie białego, potem bateria - fiasko
Biały do bateri potem komp - fiasko
Biały włączony, podłączenie usb do kontrolera - fiasko
pawelsky pisze:To oznacza problem z kompasem.
Poczytałem też o magnetometrze i zacząłem kojarzyć fakty, problemy zaczęły się jak próbowałem wystartować ze skyteparku z murowanej skoczni (na pewno zbrojonej prętami i dodatkowo krawędzie były zabezpieczone aluminiowymi kątownikami), czyli wszystko czego nie znosi magnetometr...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: PH2 latanie bez modułu GPS

Post autor: Verid »

Procedura jest: Biały włączony, mryga lampkami. Kabelek w dupkę i powinien połączyć. Jeżeli nie łączy to problemy mogą być dwa - po pierwsze widziałem doniesienia że asystent do Ph2 nie lubi Win7 i wyżej i potrafi się jadzić. U mnie akurat działa ale to nie znaczy że u ciebie nie będzie się stroszył. A drugi problem - skoro kopter był mocno gmerany to może oryginalne przyłącze USB nie ma ochoty na współpracę. Tu niestety nie jestem w stanie określić jaki wpływ na zachowanie FC ma wbicie softu od Nazy i czy ma to szanse uwalić połączenie kopter-pecet. Możliwe też że gmerający coś upitolił i USB koptera zwyczajnie jest uszkodzone.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: PH2 latanie bez modułu GPS

Post autor: pawelsky »

MarceliSzpak pisze:Poczytałem o asystencie, obejrzałem na YT, dopiero teraz zainstalowałem "software assistant v 3.8" i "Win driver"
Rychlo w czas...
MarceliSzpak pisze::(, niestety próbowałem podłączyć mydelniczkę na kilka sposobów bez powodzenia.
Obstawiam problem z instalacja sterownika (podpis cyfrowy). Poczytaj o metodach na instalacje niepodpisanych sterownikow.
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: PH2 latanie bez modułu GPS

Post autor: gorszysort »

pawelsky pisze:
gorszysort pisze:postawienie symulacji modułu nie jest zadaniem trywialnym.
Dawno zostalo to zrobione
Wow.. wtedy nawet nie wiedziałem co to Dji.
pawelsky pisze:
gorszysort pisze:Pewnie w Assistant'ie znalazł byś "force start motors", ale to dość niebezpieczna opcja.
Nie znalazlby.
[/quote]

Spojrzałem tam; wydaje się że rzeczywiście listy parametrów jak w Ph3 nie ma, ale są jakieś poukrywane pola w zakładce "tools".
Np. "Flight habits", "Export Parameters", "Import Parameters". Wiemy jak te pola odkryć?
(żeby zobaczyć listę parametrów dla Ph3 też trzeba kombinować, ale tam assistant jest oparty o inny framework)
ODPOWIEDZ