DJI Mavic Pro 2

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: photolucas84 »

mała ciekawostka na temat mavic 2 pro



dron nie wykorzystuje pełnego 1 calowego sensora w kamerze - występuje tzw Line skipping (omijanie linii w obrazie) - czytaj pomijane są kawałki obrazu - ten jest kompresowany i nie wykorzystuje wszystkich pixeli z danego obrazu (mam nadzieję że dobrze to opisałem).

Wychodzi na to że Phantom 4 Pro V2 nadal posiada lepszą jakość obrazu niż najnowszy mavic 2 pro czy mavic 2 zoom.

1 calowy sensor okazał się trochę "zabiegiem marketingowym" bo dron nie jest w stanie wykorzystać jego całkowitego potencjału. Rozdzielczość 2,7k oraz 4k w tym przypadku pokazują niemal identyczny obraz (niemal bo są małe różnice) - jednak zbyt małe jak na taką różnicę rozdzielczości.

tutaj troszeczkę łatwiejsze wytłumaczenie:



źródło:

https://dronedj.com/2018/09/25/mavic-2- ... -response/
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: notgroove »

To jest generalnie oczywiste. Tak samo jak to że faktyczna rozdzielczość matrycy jest nieco większa niż podawana. Do nagrania obrazu w 4K wystarczy około 16Mpix + pole dla stabilizacji. W zależności od ogniskowej obiektywu i ekwiwalentu do pełnej klatki, nie musi być też wykorzystany cały obszar matrycy a co któryś pixel. Np do nagrania 4K potrzeba 16Mpix ale dla zachowania ogniskowej np. 20mm wykorzytuje się obszar 20Mpix ale wykorzystane jest tylko 16Mpix z tego obszaru. Prosucent może też podawać że matryca ma 20Mpix bo takie największe fotki chce nam dać. Faktycznie matryca ma np. 24Mpix a kamera bardzo dobrą stabilizację optyczną co znamy z modeli DJI.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: pawelsky »

photolucas84 pisze:dron nie wykorzystuje pełnego 1 calowego sensora w kamerze
No nie do konca o to chodzi. W trybie HQ owszem, nie wykorzystuje. W trybie FOV wykorzystuje, problemem jest tylko sposob downscalingu. Podejrzenie jest ze takie ze robi pixel binning (czyli to co robil np. Mavic Pro) badz line skipping przez co obraz w trybie FOV traci na ostrosci. Nie jest tez jasne czy przyczyna jest slabosc HW, czy decyzja marketingowa.
macius
Posty: 7
Rejestracja: piątek 15 cze 2018, 22:55
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: macius »

Posiadam mavica 2 pro i szukam do niego ND filtra polarpro 16 PL. Czy ktoś się orientuje czy w Polsce można gdzieś kupić taki pojedyńczy filtr?
W takim sklepie jak cyber shop sprzedają zestaw 3 sztuk - ND4,8,16 i nie mają zamiaru sprzedawać pojedyńczych. W zagranicznym serwisie polarpro jest możliwość zamówienia dowolnego pojedyńczego filtra tylko koszt przesyłki do Polski wynosi niemal 60 zł.
Pozdro.
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: IvanM »

photolucas84 pisze:Wychodzi na to że Phantom 4 Pro V2 nadal posiada lepszą jakość obrazu niż najnowszy mavic 2 pro czy mavic 2 zoom.
Tak zdecydowanie wychodzi przy wszystkich porównaniach, które widziałem. Mavic2 pro jest żółte mydło. Ale niestety - absolutna większość tych porównań jest do bani, bo porównuje obrazy przy tych samych "defaultowych" ustawieniach i w niemal idealnych warunkach. To jak porównywanie Mercedesa z Ferrari w trybie miejskich korków. Nie wiadomo, który jest szybszy.
Interesujące porównanie było by w warunkach, przy których widać różnice technologii, tam gdzie kończą się któregoś modelu możliwości. Tzn. porównanie tego, ile można wycisnąć maksymalnie z jednej lub drugiej kamery. Tzn. potrzeba trudną do sfilmowania scenę i Mavic2Pro trzeba odpalić w tym najbrutalniejszym trybie jaki ma i obrobić obraz w Hasselbladfocussoftware (lub czymkolwiek) i porównać z 100Mbitowym h.265 z Phantoma Pro obrobionym w odpowiednim software. Wtedy mielibyśmy porównanie, czy potrzebny jest nam do szczęścia 10 bitowy D-LOG.
Awatar użytkownika
qczer
Posty: 15
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 21:37
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: qczer »

Też go kupiłem i jestem po pierwszych lotach. Przesiadam się z Phantom 2 więc zachwytów nie ma końca. Narazie nagrywałem w kiepskich warunkach świetlnych a mimo to jakość zdjęć i nagrań miażdży to co do tej pory nagrywałem GoPro4. Czekam na słoneczko żeby coś więcej nagrać.

Ale trzeba przyznać że przed pierwszym lotem trochę nerwów mi zjadło to że nie chciał się zaktualizować przez androida - dopiero YT podpowiedział że muszę go zaktualizować bezpośrednio przez PC - a ja już myślałem że trzeba będzie odesłać ;p
silver_steam
Posty: 6
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 20:33

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: silver_steam »

Dla zainteresowanych trwa promocja w sklepie Gearbest na Mavica 2, co prawda nie wersję PRO ale ZOOM ale cena z kodem: GB-THZOOM2 jest świetna - 999$ !
Car that runs on water man, on water man!!!
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: potrek »

No własnie przespałem tą ofertę ;/ Chce kupić zooma, i teraz pytanie czy brac z ALi za 1160 minus cashback, czy moze jeszcze cos zrobia w Gearbest?

Editt

Kupiłem dziś zooma na gerbescie z czeskiego magazynu za 1024 dolce. Kod rabatowy: GBZoom
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: Jagoda »

potrek pisze: Kupiłem dziś zooma na gerbescie z czeskiego magazynu za 1024 dolce. Kod rabatowy: GBZoom
Zgubić się można - edycja ostatniego postu nie podaje daty
Czytając dwa tematy wychodzi tak:
Zakup w HK
Anulacja zamówienia
Zakup w GB
Tak?
Dlaczego zoom a nie 2 Pro?Cena, opisywana wtopa z jakością obrazu, ....czy podobnie jak ja lubisz w aparacie inną ogniskową?

Ps.
Kasa po anulacji wróciła co do zeta?
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: Adrián »

Jagoda pisze:Zgubić się można - edycja ostatniego postu nie podaje daty
Post z wczoraj ;-)
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: Jagoda »

Adrián pisze: Post z wczoraj ;-)
Jeżeli to wiesz to dzięki "uprawnieniom"? - nie mylić ze ŚK ;-)
Jak widzę datę postu np 19.11 a wiem, że mam przeczytane, to nie zaglądam.A teraz tak jakoś przypadkiem wyszło.
W takich sytuacjach chyba nie powinno być uwagi "Edytuj posty" za nowy post a potrek niedawno takową zaliczył i nie chcąc "podpaść" edytował.
Pozdrawiam. :), :)
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: potrek »

Wpierw kupiłem tez na Gerbest, ale z wysyłką z HK, anulowałem po wpłacie. Płaciłem w PLN wiec zwrócili co do grosika na konto, trwało to jakieś 2 dni.
Wczoraj zamówiłem też z gerbest, ale znalazłem kod na Czechy i stamtąd zostanie wysłany.
Co do jakości obrazu to ja byłem bardzo zadowlony z tego co daje MPP, tak więc tutaj bedzie pewnie lepiej skoro jest lepszy bitrate.
W latadlach zawsze brakowało mi zooma, tutaj jest tak więc dostane to o czym myslałem. Do tego stabilniejszy zasieg, no i więcej czujników.
Do tego ta cena...
Drona używam amatorsko, do zdjęc z i filmów z „wakacji”, tak więc Pro mi nie potrzebny, ale jakby Pro miał zooma, to bym go też brał pod uwagę.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: Adrián »

Jagoda pisze:Jeżeli to wiesz to dzięki "uprawnieniom"? - nie mylić ze ŚK
Spoko, mój błąd, mogłem zostawić.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: Jagoda »

Adrián pisze: Spoko,
No pewnie, że spoko :-)
potrek pisze: W latadlach zawsze brakowało mi zooma
O ile chodzi o kamerę - filmowanie całkowicie się zgadzam.
W aparacie foto stałoogniskowy i niewymienny obiektyw może być (dzięki wejściu syfry kiedyś nabyłem tanio używkę ŚF Fuji GA645W) to w kamerze obiektyw typu zoom jest obowiązkowy.Zresztą pierwsze zoomiki pojawiły się właśnie (nie licząc lunet) w kamerach filmowych
Bo film to rejestracja "ruchu".I tak mamy
- ruch obiektu
- ruch kamery - lewo/prawo, góra/dół, najazd/odjazd, itp.
- "zoomowanie", co właściwie IMHO uważam za ruch obrazu - zawsze odróżniam czy jest tzw. najazd czy zoomownie.
Umiejętność połączenia w/w daje b. dynamiczny obraz.Tej niestety ja (jeszcze) nie mam :evil: :oops: Cały czas żyję w świecie fotografii i mimo prób, w temat filmu (mam też normalną kamerę ) nie udaje mi się wejść.Trochę winię postprodukcję (cięcia/montaż) - na coś zwalić trzeba :-P

Ps.
potrek, kiedy dostawa?
Surówek nie oczekuję ale wrażeń M 2 Zoom vs Platinium owszem :-).Zwłaszcza zdjęcia.

Ps.2
Wygląda na to, że biorąc pod uwagę forum + nasz powiat, będziesz pierwszy z M 2 Zoom :-D
Pozdrawiam. :), :)
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: potrek »

Jagoda,
Wrzucę surówki z zooma i platinium.
Dostawa w przyszłym tygodniu. Dostałem dziś tracking ale jakiś dziwny. Wysyłka niby z Czech, ale tracking odnajdywany jest na dhl Niemieckim. Natomiast strona 1.tracking.net podaje ze wychodzi z Czech.
Edit;
Zmieniła status na sortowanie w Niemczech Neumark.
Więc to albo ściema z tym magazynem w Czechach, albo idzie z Czech, potem do Niemiec i dalej. Ale w tym drugim przypadku to by chyba tracking Czeski podawali.
ODPOWIEDZ