DJI Mavic Pro 2

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: potrek »

Zoom dotarł wczoraj. Póki co aktualizuje firmware ( udaje sie tylko poprzez Dji asistant i PC ). Jak pogoda pozwoli potestuje w weekend w powietrzu.
Wykonanie drona mega, lepsze anizei w pro, przede wszystkim gimbal i jego zawieszenie.
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: notgroove »

Latałem 2 Pro w srogi wiatr. Do tej pory na takie loty brałem Inspire ale 2 Pro też daje radę. Stabililizacja cyfrowa i mechaniczna naprawdę bardzo bardzo dobra. Gdyby nie fale morskie to czasem wydaje się że obraz się zawiesił :)
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 29 lis 2018, 03:16
Lokalizacja: Kłodzko

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: nocny_drwal »

Witam wszystkich, jako, że to mój pierwszy post tutaj. Mavica 2 zoom nabyłem w dniu premiery. Czas i pogoda nie sprzyjają lataniu i zdobywaniu doświadczenia, kilkanaście lotów udało mi się odbyć. Mam sporo pytań i kilka mieszanych uczuć.

Pierwsze to aktualizacja. Ok, przez telefon w aplikacji się nie da, trzeba przez pc. Wgrałem oprogramowanie, wszystko naładowałem, aktualizuję i po 5-10% błąd aktualizacji. Próbowałem do pierwszej w nocy i nic. Pomogło zastosowanie telefonu jako źródła internetu. Internet 'stacjonarny' mam normalny, więc o co chodzi?

Kolejna sprawa to kalibracja imu. Do tej pory nie udało mi się przejść do końca. W pewnym momencie się zawiesza i nic nie pomaga. Może teraz na nowym sofcie się uda.
Kalibracja kompasu? Zawsze kończy się niepowodzeniem. Ok, idę w szczere pole a i tak dostaję komunikat o błędzie.

Kolejna sprawa to bateria. Ładuję tak, jak zaleca producent. Sprawdzałem w spisie lotów, najdłuższy to 23min. Ostatnio miałem 'przygodę', kiedy to 10 metrów odemnie, przy 11% baterii dron stwierdził że ląduje, bo jest krytyczny poziom baterii. Wszystko fajnie, gdyby nie to, że był nad drzewem, a ja miałem ułamek sekundy na zorientowanie się, że sensory są wyłączone, londowania nie mogę anulować, ale mogę go ręcznie wyprowadzić znad tego drzewa. Na szczęście udało się bezpiecznie dolecieć i wylądować na dachu auta.

Następna rzecz rysujący się gimbal od wkładania obudowy! Trochę szybko...
O kablach już nawet nie wspomnę, mam asusa zenfone z odwróconym złączem...

Przepraszam za przydługi post, piszę na gorąco.
Pozdrawiam, Jakub
Pozdrawiam, Jakub
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: potrek »

Aktualizacja poszła u mnie od strzała, kalibracja imu i kompasu za pierwszym razem. Latałem dziś 13 minut, połowa w trybie sport i wyladowałem przy stanie baterii 57%.
Jednie co mnie irytowało to czujniki przednie co jakis czas hamowały drona krzyczac o przeszkodzie. Nie mam pojecia dlaczego, moze to przez lekki smog w powietrzu ?
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 29 lis 2018, 03:16
Lokalizacja: Kłodzko

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: nocny_drwal »

Działo się to w otwartej przestrzeni? Akurat z przednimi czujnikami nie miałem nigdy problemu. No właśnie, jak to jest z tym lataniem przy takiej pogodzie? Staram się nie wylatywać przy niskiej temperaturze i dużej wilgotności. Ostatnio miałem częsty komunikat o zbytnim wychyleniu i wyłączeniu sensorów. Na angielskim forum wyczytałem, że ma to związek z silnym wiatrem, problem w tym, że staram się unikać lotów w złych warunkach, jako że się dopiero uczę. Wiatr był ledwo odczuwalny, dobra widoczność, a tu takie coś.
Miałem jeszcze ze 3 razy taki przypadek, że mi aplikacja się wyłączyła podczas lotu. Dla początkującego pilota istny koszmar. Na szczęście rth się nie aktywuje, bo kontroler ciągle ma połączenie.
Acha, miałem jeszcze takie coś, było to po około 3 lotach na samym początku przy pierwszej aktualizacji. Kontroler się zaktualizował, po czym stracił połączenie z dronem. Nie pomagał restart drona, telefonu, kontrolera... Już miałem się popłakać :roll: ale okazało się, że trzeba było rozłączyć kabel... szkoda, że nie miałem takiego komunikatu. Dodam, że przy ostatniej aktualizacji tego nie było, po prostu aparatura zaktualizowała się w dji Go4 i tyle.
Pozdrawiam, Jakub
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: potrek »

Tak otwarta przestrzeń, najnowszy soft.
Sprawdze przy lepszej pogodzie.
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 29 lis 2018, 03:16
Lokalizacja: Kłodzko

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: nocny_drwal »

Dziwne, jakieś zabrudzenia? Co do softu to nie wiem, bo na tym nowym jeszcze nie latałem. Ten tydzień nie zapowiada się dobrze z pogodą, więc nie wiem kiedy wystartuję.
Pozdrowionka
Pozdrawiam, Jakub
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: potrek »

Co do zabrudzeń to raczej niemożliwe. Nówka wypakowana z kartonu. Ponoc któryś z poprzenich softów miał bład i domyslnie na stałe wyłączone czujniki. Może w tym tez nie końca cos porobili.
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 29 lis 2018, 03:16
Lokalizacja: Kłodzko

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: nocny_drwal »

Wyłączone są/ były boczne ( nie wiem jak jest teraz) w pewnych trybach. Z przodem nigdy nie miałem problemów, przeszkody wykrywał. W wolej przestrzeni jeszcze nigdy się nie zatrzymał.
Domyślam się, że to nie dzieje się przy sport mode, bo wtedy nie mają prawa zadziałać, ale czy próbowałeś w T mode?
Piszesz nowy, mój zapieczętowany, z pl dystrybucji miał już malutkie bo malutkie, ale jednak rysy.
Mam bardzo mieszane uczucia, jak na produkt za ponad 5tys zł. Korzystam też z dji osmo2 i podejście producenta do współpracy z androidem to jakaś kpina :/
Pozdrawiam, Jakub
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: potrek »

Jak je wyłączyłem to ok, tak samo w sport. W tripod nie testowałem.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: Adrián »

Nie od dzisiaj wiadomo, że dji "wspiera" apple.
Wg mnie ma to sens. Łatwiej zrobić aplikację pod dany system, gdzie urządzeń jest znacznie mniej, niż pod android.
W andku nie tylko wersja softu jest istotna. Ważne są też odpowiednie podzespoły.
Dlatego w andku, nawet ściągając apke ze sklepu, nie działa tak samo na każdym urządzeniu.
W apple jest inaczej, jak wspiera dany tel /tablet, to nie ma problemu z jej działaniem.
Jeszcze nigdy żadna aplikacja mi się nie zwiesiła na apple. Co innego na andku.
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 29 lis 2018, 03:16
Lokalizacja: Kłodzko

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: nocny_drwal »

Hej, oczywiście ma to sens, co piszesz. Zgadzam się w 100% i nie zamierzam się kłócić o wyższość jabłka nad robotem :) . Boli mnie jednak podejście dji do tego trudnego tematu, jakim jest android. Brak aktualizacji, brak wielu trybów, istne cyrki przy active track. Szkoda, że dji nie informuje o tym, a sprzedaż napędzana jest przez filmiki na yt, kręcone na applach. Kupujesz produkt i dowiadujesz się, że jesteś gorszego sortu klientem, ze względu na posiadany telefon. Trochę nie tak to powinno wyglądać. Ok sorry za ot. Bo piszę o osmo2.

Jako ciekawostkę napiszę, że kalibracja czujników na assistant2 na pc przebiegła wzorowo. Czyżby kolejny dowód na niedopasowanie z androidem?
Pozdrawiam, Jakub
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: potrek »

Na moim androidzie S8 kalibracja od strzała.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: Adrián »

Na nowszych samsungach, zwykle nie ma problemu.
Jeśli masz innej firmy, lub słaby tel to może być problem.

Jak sam widzisz, na yt większa cześć ludzi ma ogryzki. To nie jest przypadek.
Z dji go działa najlepiej.

Dlatego polecam zakup minimum iPad mini 2, jest tani (używany od 300-400zl) i masz spokój.
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 29 lis 2018, 03:16
Lokalizacja: Kłodzko

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: nocny_drwal »

Do drona owszem, rozważam taką możliwość. Do osmo tablet nie podejdzie... Tak, jak pisałem, mam zenfone 3 na oreo. Tak, wiem że to średniak, w dodatku stary. Mimo wszystko nie wydaje mi się, żeby wszystkie dziwne odchyły mavica można było tłumaczyć androidem. Ok zostawmy może już temat systemu, bo nic niwego nie wymyślimy, wiadomo jak jest. Na zakończenie powiem tylko, że przy mavicu odczuwam tylko lekki dyskomfort pracy na androidzie. Co do osmo2 to jest już kpina. Przy tak słabym wsparciu, powinno być ostrzeżenie na pudełku/stronie i u sprzedawcy, że na androida kupujesz na własne ryzyko, bo producent nie zamierza wspierać produktu pracującego na tym systemie.

Ok, jak to jest z tą baterią. Czytałem, że układa się ona do około 11 ładowań. Mam już trochę więcej, latam spokojnie, unikam sport mode. Max 23 minuty. A jak jest u Was?
Pozdrawiam, Jakub
ODPOWIEDZ