DJI Mavic Pro 2

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: potrek »

Zmianę zasięgu na FCC widać zauważalnie. Na oko od 30 do 50 %, mówię tu o trudnych warunkach ( wysokie drzewa wokół nadajnika i dużo sieci wifi.
gregor1230
Posty: 17
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 16:41

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: gregor1230 »

Jak się okazało to DJI spartaczył podstawową funkcjonalność jaką jest software update./downgrade...Amatorzy.
https://nolimitdronez.com/mavic-2-pro-f ... BvcBZhTwqg
A tu afera na podwórku dji:
https://forum.dji.com/thread-169241-1-1.html
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: potrek »

gregor1230, tak sie zastanawiam tylko dlaczego to losowo się dzieje. Jeśli rzeczywiście byłby błąd w oprogramowaniu to sypały by się chyba wszystkie sztuki. Ja swojego zooma updatowałem już chyba ze 3-4 razy, no i teraz downgrade przez NLD.
Update zawsze robiłem z poziomu telefonu ( android ).
Ale dla spokojności zostawie już tego softa na amen, nie ruszam :-P
gregor1230
Posty: 17
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 16:41

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: gregor1230 »

Założę się o 100 zł , że hardware do komunikacji drona z radiem nie jest od tego samego vendora czy tej samej rewizji płytki we wszystkich mavic2 :). A że soft jest commonowy to mamy takie kwiatki.
Z doświadczenia wiem , że im dalej w cyklu życia produktu brniemy tym taniej się go robi, bo to można zastąpić czymś tańszym, aklient i tak tego nie widzi.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: pawelsky »

gregor1230 pisze:Założę się o 100 zł , że hardware do komunikacji drona z radiem nie jest od tego samego vendora czy tej samej rewizji płytki we wszystkich mavic2 :)
Nie filozuj, tylko jak masz problem z upgrade to zglos go do DJI.
gregor1230
Posty: 17
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 16:41

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: gregor1230 »

Powiedział co wiedział :). Dawno pojechał na wymianę. Czytaj co się wcześniej pisze a nie puste posty nabijasz. Kolega potrek pytał dlaczego tak jest to ma potencjalną odpowiedź.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: pawelsky »

gregor1230 pisze:Kolega piotrek pytał dlaczego tak jest to ma odpowiedź.
Nie odpowiedz, tylko pseudotechniczny belkot, gdybanie i wrozenie z fusow. Nie masz absolutnie zadnego pojecia co jest przyczyna wiec... nie filozuj.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: potrek »

Pojawiła się nowa wersja NLD i można patchować FCC na każdym sofcie. Upgrade trzeba robić przez NLD, czy można z poziomu telefonu ?
Edit:
Update można robić zarówno z telefonu, Dji asistant jak i NLD.
Ja zrobiłem z poziomu NLD, wszystko ok.
Potem sam patch FCC.
Teraz mam najnowszy soft z precision landing, waypoints jak i FCC.
Nanga_Parbat
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 12:04
Lokalizacja: Myszków

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: Nanga_Parbat »

Witam wszystkich posiadaczy Mavica 2 ...
Mam pytanie czy komuś przytrafiło się w zestawie lub w zestawie kit by bateria nie dała się pobudzić z hibernacji? ja jedną reklamuję.
I kolejny mój pech - dzisiaj wykonałem lot po wgranym nowym sofcie co było też nie małym problemem bo tylko przez PC. Wykonywałem próbny lot z goglami i smart controllerem, podczas lądowania przeleciałem do przodu i do tyłu metr nad ziemią i ku mojemu zdziwieniu Mavic 2 PRO zrobił dwa salta i zniszczył mi trawnik :) na szczęście nic mu się nie stało poza uszkodzeniu zaczepu śmigła. Mam kilka dronów samoróbek większych na sterownikach DJI i nie miałem takich dziwnych zachowań chociaż kraksy się zdarzały ale z innych przyczyn ( pięć lat temu nie było takich zabawek z tyloma czujnikami).
Co może być? soft ma błędy? leciałem w trybie standardowym na P i była ładna pogoda. Jak zwykle podczas nagrania ten moment się nie nagrał.
Miał ktoś podobne przygody z dziwnym zachowaniem Mavica2?
Pozdrawiam
olabart
Posty: 28
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 08:13
Lokalizacja: podkarpackie

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: olabart »

Witam. Czy ktoś mi udzieli informacji, czy jest możliwość obrócenia ekranu w smart kontrolerze? Często podczas latania wyłączam niechcący aplikację i dla mnie lepszym rozwiązaniem byłby układ, gdzie drążki mam na dole, a ekran powyżej. Pozdrawiam Wszystkich i Życzę Wesołych Świąt.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: pawelsky »

olabart pisze:Witam. Czy ktoś mi udzieli informacji, czy jest możliwość obrócenia ekranu w smart kontrolerze? Często podczas latania wyłączam niechcący aplikację i dla mnie lepszym rozwiązaniem byłby układ, gdzie drążki mam na dole, a ekran powyżej.
Odwracajac smart controller zaslonilbys sobie anteny, wiec to raczej nie jest dobry pomysl. Pomijam juz fakt ze musialbys odwrocic kierunki zdzialania drazkow...
olabart
Posty: 28
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 08:13
Lokalizacja: podkarpackie

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: olabart »

Oj dzięki, nie pomyślałem o tym. cenna wskazówka. Zakupiłem na ali silikonową obudowę i może to oddali moje dotyki od ekranu. Pozdr.
Sebaa
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 18 gru 2014, 18:30
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: DJI Mavic Pro 2

Post autor: Sebaa »

Hello,
odświeżę trochę temat, mianowicie...

Chcę kupić jakiś tablet, który będzie służyć tylko do latania. Obecnie używam telefonu na Androidzie i ogólnie jest OK, ale irytujące jest rozładowywanie kontrolera w czasie lotu oraz to, że często się zdarza, że akurat wtedy ktoś ciągle musi do mnie dzwonić. W sumie to drugie można pominąć i latać w trybie samolotowym, ale wtedy nie działa DroneRadar i to też nie dobrze. Rozpatruję więc niestety jakieś urządzenie firmy Apple w którym jest opcja wyłączenia ładowania w aplikacji DJI Go4. Mam możliwość zakupu Ipad Air 2 w rozsądnej cenie. Jest niby w rekomendowanych urządzeniach dla Mavica 2 Pro. Czy ktoś używa dokładnie to urządzenie i czy może się podzielić opinią, czy ten model nie będzie już zbyt słaby i mało wydajny? I ewentualnie czy sprawdzi się też opcja urządzeń Apple tylko w wersji WIFi bo one ponoć nie mają modułu GPS?

Pozdrawiam
Kto umiera bogatszy, ten wygrywa.
Życie jest pasmem straconych okazji.
ODPOWIEDZ