Lagi przy przesyłaniu obrazu - Mavic Pro

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Lagi przy przesyłaniu obrazu - Mavic Pro

Post autor: photolucas84 »

Witam.

Chciałbym zapytać Was o przyczynę powstawania lagów przy przesyłaniu obrazu na telefon.

Sprawa wygląda tak:

Dron: Mavic Pro Platinum - najnowszy firmware w dronie, nadajniku itd
Aplikacja DJI Go - Najnowsza
Telefon- Samsung Galaxy S5 (android 6.0.1)

Podczas lotu a nawet jak dron stoi na ziemi - już pojawiają się "lagi" (opóźnienie w otrzymywanym obrazie) nawet ok 2 sekund. Na ekranie pojawiają się pixele i ogólnie mało co widać - a jeżeli już widać to duże opóźnienie.
W aplikacji sprawdzam jakość połączenia wideo i mam dobrą (próba lotów na łące ok 100 metrów od najbliższych zabudowań) Szybkość przesyłu obrazu w MB waha się od 2 do 5-6, w porywach do 9 mb/s. Zmiana kanałów z auto na manual i wybranie ręczne częstotliwości z wykresu nic nie daje. Tak samo zmiana z 20hz na 10hz. Wczoraj myślałem że to może być kwestia braku miejsca na telefonie (miałem ok 600 mb wolnej przestrzeni w pamięci telefonu). Dzisiaj stan pamięci telefonu to już 1300 mb wolnego miejsca - zero poprawy.
Podczas lotów w telefonie wyłączone dane komórkowe, gps i inne bajery. Próbowałem nawet z opcją trybu samolotowego telefonu - nic to nie dało.
W aplikacji ustawione cache recording na pamięć karty sd. Wyłączyłem cachowanie obrazu - nadal bez zmian. Kiedy zmienię cache na localy to jest jeszcze gorzej - telefon się grzeje i po chwili kończy się dostępna pamięć telefonu.

Co ciekawe kiedy oglądam obraz nagrany przez drona to nie widać pixeli ani opóźnień - wszystko jest ok - czyli nagrywanie wychodzi dobrze - gorzej z przesyłaniem obrazu na żywo.
Wcześniej latałem zawsze na tablecie i nigdy nie miałem problemów ale chwilowo tablet mam w naprawie więc mogę latać tylko na telefonie (sam telefon jest zalecany jako urządzenie dla aplikacji djigo4) więc tutaj też może nie o to chodzi.

Co do samego firmware to ludzie piszą dobre opinie o tym najnowszym więc raczej kwestia firmware odpada.

Jesteście w stanie podać mi waszą prędkość przesyłania obrazu w mb/s ? chciałbym sprawdzić czy jest jakaś znaczna różnica w przesyle obrazu.
Może jeszcze jakaś opcja którą należy włączyć, wyłączyć w samej aplikacji djigo4 ?

Odinstalowałem nawet aplikację DJIGO4 i zainstalowałem ponownie - bez poprawy (ale widzę że dane w aplikacji są zapamiętane więc może trzeba odinstalować i wyczyścić wszystko po djigo4 z telefonu).

Ps po zaktualizowaniu softu w dronie, nadajniku itp itd nie resetowałem ani drona ani nadajnika (ponoć zalecali zresetowanie ale mimo iż aktualizowałem firmware już kilka razy to ani razu nie robiłem tych resetów).
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Lagi przy przesyłaniu obrazu - Mavic Pro

Post autor: Adrián »

Sprawdź na byle jakim (od 5s, lub ipad mini 2) ios i będziesz wiedział gdzie leży problem. Zapytaj znajomych, może ktoś posiada apple.
Obstawiam telefon.
zed
Posty: 215
Rejestracja: piątek 27 mar 2015, 11:37

Re: Lagi przy przesyłaniu obrazu - Mavic Pro

Post autor: zed »

To chyba sprawka ostatniej aktualizacji.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Lagi przy przesyłaniu obrazu - Mavic Pro

Post autor: photolucas84 »

zed pisze:To chyba sprawka ostatniej aktualizacji.

masz jakieś dowody na potwierdzenie tej tezy czy to raczej twoje "gdybanie".

Sam wyżej napisałem że ludzie mają raczej dobre opinie w sprawie tej aktualizacji.
Samo "chyba" mi "chyba" nie naprawi problemu ;)
Mavic Pro Platinum Combo
zed
Posty: 215
Rejestracja: piątek 27 mar 2015, 11:37

Re: Lagi przy przesyłaniu obrazu - Mavic Pro

Post autor: zed »

Po ostatniej aktualizacji po raz pierwszy zaczął mi zanikać podgląd.
Edit.
Chyba jednak to sprawka zaktulizowanej DJIGO4 do 4.2.20. Soft w Mavicu zmieniłem na .300 i nic to nie dało. Czy można jakoś zainstalowac starszą wersję?
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: Lagi przy przesyłaniu obrazu - Mavic Pro

Post autor: mohinder »

photolucas84 pisze:Witam.

Chciałbym zapytać Was o przyczynę powstawania lagów przy przesyłaniu obrazu na telefon.

Sprawa wygląda tak:

Dron: Mavic Pro Platinum - najnowszy firmware w dronie, nadajniku itd
Aplikacja DJI Go - Najnowsza
Telefon- Samsung Galaxy S5 (android 6.0.1)

Podczas lotu a nawet jak dron stoi na ziemi - już pojawiają się "lagi" (opóźnienie w otrzymywanym obrazie) nawet ok 2 sekund. Na ekranie pojawiają się pixele i ogólnie mało co widać - a jeżeli już widać to duże opóźnienie.
W aplikacji sprawdzam jakość połączenia wideo i mam dobrą (próba lotów na łące ok 100 metrów od najbliższych zabudowań) Szybkość przesyłu obrazu w MB waha się od 2 do 5-6, w porywach do 9 mb/s. Zmiana kanałów z auto na manual i wybranie ręczne częstotliwości z wykresu nic nie daje. Tak samo zmiana z 20hz na 10hz. Wczoraj myślałem że to może być kwestia braku miejsca na telefonie (miałem ok 600 mb wolnej przestrzeni w pamięci telefonu). Dzisiaj stan pamięci telefonu to już 1300 mb wolnego miejsca - zero poprawy.
Podczas lotów w telefonie wyłączone dane komórkowe, gps i inne bajery. Próbowałem nawet z opcją trybu samolotowego telefonu - nic to nie dało.
W aplikacji ustawione cache recording na pamięć karty sd. Wyłączyłem cachowanie obrazu - nadal bez zmian. Kiedy zmienię cache na localy to jest jeszcze gorzej - telefon się grzeje i po chwili kończy się dostępna pamięć telefonu.

Co ciekawe kiedy oglądam obraz nagrany przez drona to nie widać pixeli ani opóźnień - wszystko jest ok - czyli nagrywanie wychodzi dobrze - gorzej z przesyłaniem obrazu na żywo.
Wcześniej latałem zawsze na tablecie i nigdy nie miałem problemów ale chwilowo tablet mam w naprawie więc mogę latać tylko na telefonie (sam telefon jest zalecany jako urządzenie dla aplikacji djigo4) więc tutaj też może nie o to chodzi.

Co do samego firmware to ludzie piszą dobre opinie o tym najnowszym więc raczej kwestia firmware odpada.

Jesteście w stanie podać mi waszą prędkość przesyłania obrazu w mb/s ? chciałbym sprawdzić czy jest jakaś znaczna różnica w przesyle obrazu.
Może jeszcze jakaś opcja którą należy włączyć, wyłączyć w samej aplikacji djigo4 ?

Odinstalowałem nawet aplikację DJIGO4 i zainstalowałem ponownie - bez poprawy (ale widzę że dane w aplikacji są zapamiętane więc może trzeba odinstalować i wyczyścić wszystko po djigo4 z telefonu).

Ps po zaktualizowaniu softu w dronie, nadajniku itp itd nie resetowałem ani drona ani nadajnika (ponoć zalecali zresetowanie ale mimo iż aktualizowałem firmware już kilka razy to ani razu nie robiłem tych resetów).
Wiesz co, tez bym obstawial telefon. Kiedys zakupilem telefon z listy rekomendowanych czyli Samsung Galaxy Note 3. Mial byc wylacznie na potrzeby drona a co za tym idzie nie mial zainstalowanych zbednych aplikacji a mimo to obraz zachowywal sie bardzo daleko od oczekiwan. Ostatecznie zakupilem Ipada Mini 4.
I tak z humorem to juz kiedys koledze Adrianowi pisalem ze kiedys gdzies czytalem ze byli tacy co latali na dywanach :)
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Lagi przy przesyłaniu obrazu - Mavic Pro

Post autor: rika2017 »

To wina dji go 4, pobierz starszą wersję która ma cracka. Ten sam objaw zrobił się na phantom 4, dron I Aparatura nie miały od roku aktualizacji.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Lagi przy przesyłaniu obrazu - Mavic Pro

Post autor: krall »

A ja miałem ostatnio przypadek też "ciekawy" - co prawda z P4P
DJIGo4 4.2.22, IPad mini 3.
Też po chwili pracy zaczynał strasznie lagować. Przyczyną było przegrzewanie się tabletu - było co prawda z 29st
Sytuację uratował telefon :-/
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lagi przy przesyłaniu obrazu - Mavic Pro

Post autor: Alina81 »

Przepraszam za podpięcie się do tematu. i to z dziwnym pytaniem. Mam innego drona, Mavic'a Air. Chodzi mi o to, że po zainstalowaniu appki wyskoczyło mi pytanie, o automatyczne włączanie appki, gdy wykryje kontroler. I ja kliknęłam OK. A teraz żałuję, bym wolała jednak ręcznie włączać appkę za każdym razem. I nie mogę znaleźć nigdzie opcji by to wyłączyć. Czy może ktoś z Was by mógł mi napisać gdzie ewentualnie byłaby taka opcja? Nie mogę tego znaleźć.
Awatar użytkownika
geo
Posty: 44
Rejestracja: środa 14 mar 2012, 17:44
Lokalizacja: Tczew

Re: Lagi przy przesyłaniu obrazu - Mavic Pro

Post autor: geo »

Jeżeli to na androidzie to jak pamiętam wchodzisz w Ustawienia->aplikacje->DJI Go->Otwórz domyślnie i tam zmieniasz.
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lagi przy przesyłaniu obrazu - Mavic Pro

Post autor: Alina81 »

No niestety mój android nie daje takiej opcji albo jestem ślepa. Mam tel Samsung Galaxy S6:

https://i.imgur.com/8pYLzmT.png

https://i.imgur.com/b8ZNFma.png

https://i.imgur.com/xDlNslg.png

Mogłabym się pobawić w odinstalowanie appki i ponowną instalację, ale to by pewnie nic nie dało, bo by zostały ślady poprzednich ustawień w telefonie. Zrobiłam resetowanie aplikacji domyślnej, tam nie ma słowa o auto-uruchamianiu appki po podłączeniu kontrolera, ale może coś tam jednak zresetowałam, tylko trzeba będzie potem sprawdzić co dokładnie :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Lagi przy przesyłaniu obrazu - Mavic Pro

Post autor: Adrián »

https://imgur.com/b8ZNFma a nie możesz nacisnąć na domyślne?
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Lagi przy przesyłaniu obrazu - Mavic Pro

Post autor: potrek »

Alina81, ale po Ci tobie ? Ja tam uważam za plus podłączając drona kablem do aparatury ze się włącza apka. Zawsze można ja wyłączyć. Szukasz dziury w całym Alina ;)
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lagi przy przesyłaniu obrazu - Mavic Pro

Post autor: Alina81 »

Mój dron miewa głupie problemy z łącznością podczas odpalania sprzętu i muszę pilnować sekwencji włączania urządzeń. Inaczej za każdym razem muszę przechodzić procedurę parowania drona z aplikacją i padem. Najpierw kontroler, potem dron, na końcu appka. Radzę sobie tak, że wpinam telefon ale przy kontrolerze odpinam kabelek i na końcu jak na kontrolerze się świeci dioda na zielono to dopiero wtedy wpinam kabelek z powrotem do kontrolera. To chora procedura możliwość odpalania appki ręcznie wiele by dała. Zresetowałam zresztą te opcje domyślne zresetowałam, wybrałam Nie, a i tak się włącza appka jak tylko wyczuje kontrolera, więc odpuściłam. Spróbuję zresztą odpalania drona na samym końcu jak już będzie appka załadowana. Bo ja na początku włączałam wszystko mniej więcej równocześnie, to dron się gubił, chyba nie wiedział z czym ma się w końcu łączyć.
ODPOWIEDZ