Zanim...
Zanim...

Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest niedziela 22 lip 2018, 06:16

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość

Witam.

Chciałbym zapytać Was o przyczynę powstawania lagów przy przesyłaniu obrazu na telefon.

Sprawa wygląda tak:

Dron: Mavic Pro Platinum - najnowszy firmware w dronie, nadajniku itd
Aplikacja DJI Go - Najnowsza
Telefon- Samsung Galaxy S5 (android 6.0.1)

Podczas lotu a nawet jak dron stoi na ziemi - już pojawiają się "lagi" (opóźnienie w otrzymywanym obrazie) nawet ok 2 sekund. Na ekranie pojawiają się pixele i ogólnie mało co widać - a jeżeli już widać to duże opóźnienie.
W aplikacji sprawdzam jakość połączenia wideo i mam dobrą (próba lotów na łące ok 100 metrów od najbliższych zabudowań) Szybkość przesyłu obrazu w MB waha się od 2 do 5-6, w porywach do 9 mb/s. Zmiana kanałów z auto na manual i wybranie ręczne częstotliwości z wykresu nic nie daje. Tak samo zmiana z 20hz na 10hz. Wczoraj myślałem że to może być kwestia braku miejsca na telefonie (miałem ok 600 mb wolnej przestrzeni w pamięci telefonu). Dzisiaj stan pamięci telefonu to już 1300 mb wolnego miejsca - zero poprawy.
Podczas lotów w telefonie wyłączone dane komórkowe, gps i inne bajery. Próbowałem nawet z opcją trybu samolotowego telefonu - nic to nie dało.
W aplikacji ustawione cache recording na pamięć karty sd. Wyłączyłem cachowanie obrazu - nadal bez zmian. Kiedy zmienię cache na localy to jest jeszcze gorzej - telefon się grzeje i po chwili kończy się dostępna pamięć telefonu.

Co ciekawe kiedy oglądam obraz nagrany przez drona to nie widać pixeli ani opóźnień - wszystko jest ok - czyli nagrywanie wychodzi dobrze - gorzej z przesyłaniem obrazu na żywo.
Wcześniej latałem zawsze na tablecie i nigdy nie miałem problemów ale chwilowo tablet mam w naprawie więc mogę latać tylko na telefonie (sam telefon jest zalecany jako urządzenie dla aplikacji djigo4) więc tutaj też może nie o to chodzi.

Co do samego firmware to ludzie piszą dobre opinie o tym najnowszym więc raczej kwestia firmware odpada.

Jesteście w stanie podać mi waszą prędkość przesyłania obrazu w mb/s ? chciałbym sprawdzić czy jest jakaś znaczna różnica w przesyle obrazu.
Może jeszcze jakaś opcja którą należy włączyć, wyłączyć w samej aplikacji djigo4 ?

Odinstalowałem nawet aplikację DJIGO4 i zainstalowałem ponownie - bez poprawy (ale widzę że dane w aplikacji są zapamiętane więc może trzeba odinstalować i wyczyścić wszystko po djigo4 z telefonu).

Ps po zaktualizowaniu softu w dronie, nadajniku itp itd nie resetowałem ani drona ani nadajnika (ponoć zalecali zresetowanie ale mimo iż aktualizowałem firmware już kilka razy to ani razu nie robiłem tych resetów).

Awatar użytkownika

Sprawdź na byle jakim (od 5s, lub ipad mini 2) ios i będziesz wiedział gdzie leży problem. Zapytaj znajomych, może ktoś posiada apple.
Obstawiam telefon.

To chyba sprawka ostatniej aktualizacji.

zed pisze:
To chyba sprawka ostatniej aktualizacji.

masz jakieś dowody na potwierdzenie tej tezy czy to raczej twoje "gdybanie".

Sam wyżej napisałem że ludzie mają raczej dobre opinie w sprawie tej aktualizacji.
Samo "chyba" mi "chyba" nie naprawi problemu ;)

Po ostatniej aktualizacji po raz pierwszy zaczął mi zanikać podgląd.
Edit.
Chyba jednak to sprawka zaktulizowanej DJIGO4 do 4.2.20. Soft w Mavicu zmieniłem na .300 i nic to nie dało. Czy można jakoś zainstalowac starszą wersję?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.