Zakup Phantom 3 Advanced

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

pirat
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 10 cze 2018, 17:33

Zakup Phantom 3 Advanced

Post autor: pirat »

Witam
Jest to mój pierwszy post na forum więc Witam Wszystkich
Mam na imię Andrzej polatałem troszkę symą którą mi w końcu porwał wiatr :-/
Złapałem bakcyla i chciał bym sobie zakupić coś lepszego Phantoma 3 Advanced
Znalazłem Phantoma w mojej okolicy i wybieram się go obejrzeć
Mam Pytanie na co zwrócić uwagę przy zakupie używki żeby się nie naciąć nigdy nie widziałem(latałem) phantoma i nie mam możliwość porównania.
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Zakup Phantom 3 Advanced

Post autor: Carrock »

Cięzko rzec. Wszelkie uszkodzenia, ilość wylatanych pakietów. Ty lub właściciel musicie chociaż chwilę polatać i pozostać w zawisie. Wsluchuj się w dźwięki, które nie wydają się normalne. Po wylądowaniu sprawdź czy któryś silnik nie jest przegrzany a przed lotem na sucho zakręć śmigłami - większy opór na którymś może oznaczać silnik do wymiany no i weź ze sobą karte sd. Wloz do kamery i po wszystkim w domu zobacz czy nie ma jello, chamsko krzywego horuzontu itp. Dodatkowo zwróć uwagę czy dron leci prosto i czy go nie obraca w locie. Jesli wszystko jest ok lista rzeczy do "zrypania" mocno się kurczy :) ph3 to ogólnie w swojej cenie bardzo dobry sprzęt.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
pirat
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 10 cze 2018, 17:33

Re: Zakup Phantom 3 Advanced

Post autor: pirat »

@Carrock Dzięki za rady
Byłem wszystko co pisałeś sprawdziłem nic podejrzanego nie widziałem wszystko wydaje się być ok więc stałem się posiadaczem Phantoma 3 Advanced

Mam lekki strach przed lataniem po stracie symy ale po rozmowie ze sprzedającym i zachowaniu phantoma w powietrzu widzą że to zupełnie co innego niż syma nie wspominając o podglądzie parametrów lotu.


Zastanawiam się czy nie polatać w miejscu zgubienia symy i jej nie poszukać z góry
Ma to jakiś sens?

Teraz biorą się za lekturę instrukcji obsługi co by na początek dziadostwa nie narobić
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zakup Phantom 3 Advanced

Post autor: Verid »

pirat pisze:Zastanawiam się czy nie polatać w miejscu zgubienia symy i jej nie poszukać z góry
Ma to jakiś sens?
Tak. Potrenujesz latanie. Bo wielkich nadziei w znalezienie Symy w ten sposób bym nie pokładał, tym bardziej w jej użyteczność jak to porwanie miało miejsce już jakiś czas temu..
Ten wredny...
pirat
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 10 cze 2018, 17:33

Re: Zakup Phantom 3 Advanced

Post autor: pirat »

Proszę o pomoc czy aplikacja Dji go 4.0 będzie dobra do mojego phantoma nigdzie nie mogę znaleźć co i jak z tą aplikacją. :-/
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Zakup Phantom 3 Advanced

Post autor: skazi »

pirat
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 10 cze 2018, 17:33

Re: Zakup Phantom 3 Advanced

Post autor: pirat »

Trudne to nie jest tylko mam problem ze sklepem play nie chce się mu działać mimo walki z nim nie chce mi nic sprzedać :-/
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zakup Phantom 3 Advanced

Post autor: Verid »

Może dlatego że to bezpłatna aplikacja...
Ten wredny...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Zakup Phantom 3 Advanced

Post autor: Jagoda »

pirat pisze:Trudne to nie jest tylko mam problem ze sklepem play nie chce się mu działać mimo walki z nim nie chce mi nic sprzedać :-/
Może spróbuj tutaj - pobierz i zainstaluj. Tylko daj zezwolenie na instalację z nieznanych źródeł i włącz opcje programisty oraz zaznacz Debugowanie USB.

https://www.apkmirror.com/apk/dji-techn ... -download/
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zakup Phantom 3 Advanced

Post autor: Verid »

Mnie z kolei te z apkmirror za nic nie chciały działać. Niby się instaluje ale przy pierwszym uruchomieniu wywala błąd że nie może pobrać "resource file" czy jakoś tak.
Ten wredny...
pirat
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 10 cze 2018, 17:33

Re: Zakup Phantom 3 Advanced

Post autor: pirat »

Tak wiem że bezpłatna żartowałem że nie chce sprzedać coś mam skopane w telefonie i sklep nie widzi mojego androida bo nie mam aplikacji sklep play chyba ją kiedyś wywaliłem przez przypadek.
Mogę was jeszcze prosię co mam zrobić po zainstalowaniu aplikacji jak ją ustawić by połączyła się z phantomem
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Zakup Phantom 3 Advanced

Post autor: skazi »

Sklepu play nie idzie odinstalować, tzn. na pewno nie tak łatwo jak każdą inną aplikację, bo to aplikacja systemowa.
pirat
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 10 cze 2018, 17:33

Re: Zakup Phantom 3 Advanced

Post autor: pirat »

Mi się udało i nie było to zbyt trudne

Mam problem dlaczego się z nią nie łączy zastanawiam się co źle robię
jest gdzieś opis krok po kroku jakie czynności trzeba wykonać w aplikacji by się połączył
Mam jakieś dziwne drony w tej aplikacji do wyboru inspire raw pro,inspire raw 1 czy to normalne
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zakup Phantom 3 Advanced

Post autor: Verid »

@skazi - w chińskich wynalazkach trafiłem na taki babol że niby odinstalowujesz bez żadnego problemu ale potem jest kłopot bo system zgłasza że apka jest więc nie można jej ponownie zainstalować ale przy próbie uruchomienia wywala błąd że odinstalowana.
@pirat - DJI Go ma w sobie samouczek prowadzący krok po kroku przez procedurę połączenia. Jak masz "dziwne drony" to zainstalowałeś nie to DJI Go co trzeba bo są dwie wersje - before P4 i since P4. Ciebie interesuje ta druga.
Ten wredny...
pirat
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 10 cze 2018, 17:33

Re: Zakup Phantom 3 Advanced

Post autor: pirat »

Mam wersję DJI GO 3.1.38 dobra to wersja bo tak trochę błądzę

Widzę że po załączeniu aplikacji jak przesunę ekran w lewo to jest więcej dronów i mój też jest i pod nim napis How to Connect
jak go naciskam to jest krótka instrukcja jak włączyć drona aparaturę i jak podłączyć kabel usb skromne to jest

A jeszcze pytanie czy karta pamięci w kamerce musi być może tu jest przyczyna

Jest pierwszy sukces udało się połączyć :mrgreen:
Jak na razie Dziękuję wszystkim za pomoc
ODPOWIEDZ