Phantom 4 aparatura RC a inny sprzęt

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

paolss
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2018, 00:36

Phantom 4 aparatura RC a inny sprzęt

Post autor: paolss »

Witam wszystkich

Zastanawiam się czy ktoś próbował zaprzęgnąc aparaturę RC z PH4 pro do innego np. custom drona zrobionego samemu ?

Ogólnie zraziłem się do tego pudełka - bo po kazdym crash naprawianie nawet samemu zajmuje więcej czasu i nerwów niż kupienie kolejnego nowego - ale tam jest tak wszystko upchane w tym pudle że ręce opadają przy rozkrecaniu i skręcaniu
Miałem nim dwa wypadki - jeden urwał gimbal - i niestety taśme od serwa - okazalo sie ze trzeba wymieniać większość gimbala poza samą kamerą - a rozkręcić do tego trzeba było całego drona - bo przy okazji uszkodzone zostało ramię z silnikiem.
Następny wypadek - twarde lądowanie - i też gimbal urwany - więc ogólnie to chyba najsłabszy punkt tego drona i szczerze mówiąc już mi się to znudziło :)

Zastanawiam się nad zakupieniem kitu do jakiegoś quad-a i przełożenie wszystkiego z dji do niego tak abym miał wszystko tam gdzie trzeba :) albo po prostu zastosował inne wnętrze i gimbala/kamerę - ale tutaj właśnie pytanie o to czy ktoś już przerabiał temat i nie trafie na minę w postaci - kupiłeś nowe kup inne RC do tego :)

PS - najlepszy jest ostatni crash gdzie dron sam się rozbił :) wystartował - wzniosłem go na 20m a zaraz po tym rozłączyła się aparatura a dron zanurkował prosto na krawężnik.


Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Paweł
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Phantom 4 aparatura RC a inny sprzęt

Post autor: gorszysort »

To by był ciekawy projekt - zrobić przekładkę która czyta pakiety z Lightbridge'a i steruje jakimś innym FC.
Albo jeszcze lepiej - wysyła do lightbridge'a wideo przerobione ze zwykłej kamery RC.

Aparatura GL300C pasuje do Ph3 pro, Ph3 Adv i Ph4 Std.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Phantom 4 aparatura RC a inny sprzęt

Post autor: Jagoda »

gorszysort pisze:
Aparatura GL300C pasuje do Ph3 pro, Ph3 Adv i Ph4 Std.
GL 300A również :-)
Pozdrawiam. :), :)
ODPOWIEDZ