Gimbal motor overloaded P4Pro

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Enodrone
Posty: 3
Rejestracja: sobota 14 kwie 2018, 09:19
Lokalizacja: Silesia

Gimbal motor overloaded P4Pro

Post autor: Enodrone »

Już kiedyś pisałem że upgradowałem z blokadą na gimbalu i pewnie się spalił silnik od ruchu góra - dół.
Zamówiłem sobie silniczek od posuwu kamery góra -dół na alieexpres i po wymianie właśnie wyświetla się ten komunikat a gimbal zaczyna wibrować od krótkich ruchów do coraz większych. Ale zamówiony silnik działa
Ma może ktoś doświadczenie z tym problemem ?
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Gimbal motor overloaded P4Pro

Post autor: photolucas84 »

sam wymieniałeś silnik czy zrobili Ci to w jakimś serwisie (czytaj nieautoryzowany) ?
Mavic Pro Platinum Combo
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Gimbal motor overloaded P4Pro

Post autor: gorszysort »

A na Phantomach 4 to czasem nie jest tak że gimbal stabilizują sensory Hall'a?
Ktoś mi niedawno pokazywał plastykową płytykę z trzema takimi, podobno spod silnika gimbala Ph4.

Sensory Hall'a są skalibrowane pod konkretny silnik. Podejrzewam że soft do ich kalibracji nie jest publicznie dostępny.

EDIT: Jak się nad tym zastanowić, kalibrację pewnie wykonuje sam dron. Podejrzewam że wystarczy wysłać mu instrukcję "kalibruj" w postaci pakietu DUML. No ale trzeba mieć ten pakiet.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Gimbal motor overloaded P4Pro

Post autor: PiotrSz »

gorszysort pisze:Sensory Hall'a są skalibrowane pod konkretny silnik. Podejrzewam że soft do ich kalibracji nie jest publicznie dostępny.
Dokładnie tak jak piszesz, sensor na każdym silniku jest kalibrowany fabrycznie a soft mają tylko fabryczne serwisy DJI. Wymieniałem znajomemu silnik gimbala od osi ROLL w P4 ale miał świadomość tego że gimbal może nie pracować prawidłowo i ostatecznie jest delikatnie przechylony czego nie da się wyeliminować... Kiedyś w P3 można było ręcznie skalibrować poszczególne osie, P4 już tego nie ma.
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Gimbal motor overloaded P4Pro

Post autor: Fajny717 »

Jakby się udało obrócić magnes wokoło osi to może by się udało to skalibrować manualnie.
Zastanawiam się do czego jest drugie gniazdo USB w gimbalu? Ktoś się próbował podłączyć? W obiektywie jest natomiast trzecie gniazdo.
ODPOWIEDZ