Ph3Adv - problem z zasięgiem

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

szymad
Posty: 20
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 08:44
Lokalizacja: Warszawa

Ph3Adv - problem z zasięgiem

Post autor: szymad »

Ręce mi opadają w żaden sposób nie mogę wprowadzić trybu FCC. Odinstalowałem DJI GO, skasowałem foldery. Wgrałem wersję DJI Go 3.1.28. Wgrałem Fake GPS - ładnie działa jestem w Arizonie - tak pokazuje nawet Google Maps. Ale nie mogę uzyskać komunikatu "Switch WLAN setting". Co prawda używam P3adv., ale to podobno działa? Mam widoczne zawsze od 13-20 kanału. Zresztą nigdzie na YT nie znalazłem filmiku na którym byłby pokazany sposób zmiany tryu CE na FCC dla P3adv. Nie próbowałem co prawda programu Magic Power 5,0 ani wer. 5,3 - może ktoś ma doświadczenia dla zmiany mocy na 0,4 W czyli trybu FCC, ale dot. wersji DJI Phantom 3 adv.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 07 maja 2018, 20:11 przez szymad, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Verid »

szymad pisze:Co prawda używam P3adv., ale to podobno działa?
Na adv i pro nie działa bo to nie ten system transmisji. Tylko STD i SE z Phhantomów "trójek" łapią się na ten myk.
Ten wredny...
szymad
Posty: 20
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 08:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: szymad »

Dziękuję - to jest informacja zasadnicza. Nie ma co walczyć z modelem P3 adv. i prof. bo to NIE DZIAŁA. Czyli nie ma sposobu by zwiększyć zasięg lotu (moc nadajnika) w tych ww. modelach drona. Nie wiem co oznacza sformułowanie, że cyt. "to nie ten system transmisji" - bo to daje jakąś nadzieję? Czy zatem w tych modelach nie ma możliwości zmiany CE na FCC? Czy Ktoś z forumowiczów ma na ten temat cenną wiedzę dot. hakowania P3 adv.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Verid »

szymad pisze:Czyli nie ma sposobu by zwiększyć zasięg lotu (moc nadajnika) w tych ww. modelach drona
Zadam podchwytliwe pytanie - czy jesteś niezadowolony z zasięgu swojego Ph3adv że szukasz metod na jego poprawę? Jakie odległości uzyskujesz?
szymad pisze:Nie wiem co oznacza sformułowanie, że cyt. "to nie ten system transmisji" - bo to daje jakąś nadzieję?
Nie daje nadziei tylko jest formą wyjaśnienia. Ph3Std i SE operują na formie zboostowanego WiFi. CE ogranicza moc nadawania dla WiFi dlatego użytkownicy posiadający te modele przełączają je w tryb zgodny z FCC gdzie dozwolona moc nadawania jest większa bo zasięgi i stabilność linku na CE pozostawia wiele do życzenia. Adv i Pro mają inny system transmisji obrazu który wedle przewijających się tu opinii, bije na głowę pod względem jakości i stabilności to co może uzyskać Std i SE nawet po przełączeniu w FCC stąd moje pytania odnośnie pobudek które tobą powodują. Czegoś ci mało czy po prostu coś tam usłyszałeś że można i działasz na zasadzie "to ja tez chcę mieć lepiej"?
Ten wredny...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Jagoda »

Verid pisze:działasz na zasadzie "to ja tez chcę mieć lepiej"?
Objaw całkiem normalny :-D
Mam znajomka, jego Ford ma 152 KM i kombinuje jak koń pod górkę aby miał 182(chip i coś tam jeszcze)
Ja w P4 mam antenki dookólne 9 dbi :-P
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Verid »

Jagoda pisze:Objaw całkiem normalny :-D
Pytanie co kto uznaje za normalne. Ja wychodzę z założenia że jak działa to nie ruszaj. Jeżeli twój kolega od Forda potrzebuje tych dodatkowych kucyków bo np. się ściga, ciąga ciężkie rzeczy albo jest tunerem i krzesanie ekstra mocy to po prostu jego hobby to ok ale jeżeli to ma służyć tylko temu żeby pownerwiać ucho somsiada opowieściami przy piwie to mam na to inne określenie, bynajmniej nie "normalność".
Tak samo tu - jeżeli kolega lata w zasyfionym radiowo środowisku albo z tego czy innego względu potrzebuje ekstra zasięgu to spox ale gmerać w maszynie tylko dlatego że wyczytał że po jakiejś tam magii zasięg mu skoczy z 4 do 10km ale samemu nigdy nie poleciał i nie poleci dalej niż kilometr....chyba nie muszę kończyć :mrgreen:
Ten wredny...
szymad
Posty: 20
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 08:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: szymad »

Tak muszę stwierdzić, że jestem niezbyt zadowolony z zasięgu DJI P3 adv. Blaszki paraboliczne na antenach moim zdaniem niewiele dają (jeśli cokolwiek), aczkolwiek nie robiłem pomiarów z nimi lub bez. Tylko latałem nad tym samym miejscem z blaszkami oraz bez nich żadnej różnicy (moim zdaniem). Latam w Warszawie po ok. 200 m max. 350 m na wys. ok. 100 m mam zaniki sygnału i zrywanie przekazu video na Note 4. Czytam, że ludzie latają ponad kilometr, a nawet 2 km od RC, fakt że każdy z tych filmów z dużym zasięgiem to pola, lasy i małe osady. Frajda jest jeśli latasz nad miastem w okolicy dużych osiedli, wysokich domów, ale frajda kończy się wraz ze zrywaniem lub utratą sygnału i zaczynają się nerwy. Zauważyłem, że również PowerMagic 5.3 też służy do wersji P3 SE - i to tyle w temacie. Chyba czas pozbierać na DJI Ph. 4pro - ludzie piszą, że ma większy zasięg, ale czy to prawda - nie wiem nie znam wiarygodnych porównań modeli 3 i 4 adv., pro.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Jagoda »

szymad pisze:Frajda jest jeśli latasz nad miastem w okolicy dużych osiedli, wysokich domów
Co kraj to obyczaj.
Jedni mają frajdę innych panika zżera :oops:
Pozdrawiam. :), :)
szymad
Posty: 20
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 08:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: szymad »

Wyczytałem na zachodnich forach i link na YT, że dla poprawy stabilności sygnału można poprzez mały plik wgrany do systemu Androida otworzyć dodatkowe kanały od 1go do 27go w tym istniejące 8 kanałów od 13-20, ale niestety u mnie ten patent nie zadziałał. Czy próbował ktoś na P3 adv.?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Verid »

@szymad - zasięgi na poziomie setek metrów w przypadku Ph3Adv, nawet w zaśmieconym środowisku są mocno podejrzane. Nie chciałbym krakać ale mam obawy że nawet jeżeli uda ci się zmusić kopter do przejścia na wyższą moc nadawania to kłopot pozostanie. Tak jak czytałeś - nawet na stłamszonej mocy kilometr nie powinien stanowić dla tej maszyny problemu.

A co do tego o czym wspomniał Jagoda to tak nieśmiało zaproponuję wizytę tu http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=53&t=39540 jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś. W dużym skrócie, frajda którą tak preferujesz nie jest polecaną i pochwalaną praktyką.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: pawelsky »

Ja bym obstawial celowanie antenami w droniszcze :) Ew. egzotyczna kombinacje firmware w dronie i nadajniku.
szymad pisze:można poprzez mały plik wgrany do systemu Androida otworzyć dodatkowe kanały od 1go do 27go
A moze byc tak zaczac od sprawdzenia co DJI Go mowi na temat zajetosci tych ktore juz masz?


P.S. Moze warto sie przeniesc do innego watku, bo dywagacje o P3A srednio pasuja do P3SE...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ph3Adv - problem z zasięgiem

Post autor: Verid »

pawelsky pisze:P.S. Moze warto sie przeniesc do innego watku, bo dywagacje o P3A srednio pasuja do P3SE...
Done
Ten wredny...
szymad
Posty: 20
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 08:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ph3Adv - problem z zasięgiem

Post autor: szymad »

Faktycznie kombinowanie z przebudową RC jest karkołomne + kasa za wzmacniacz ponad 660 zł. Nie wiem jaki z tego jest efekt, ale na pustyni przelatuje ponad 4 km po tej przeróbce. Ale co tam jest ciekawego na pustyni i zakłóceń żadnych, więc po co filmować pustynię - nie jestem aż tak ambitny by drona używać tylko by pokazać zasięg lotu. Potrzebny jest do zdjęć i filmów, przynajmniej ja w tym celu chcę zwiększyć zasięg. A że żaden inny patent softwaru na Ph 3adv. nie działa, to może zostaje tylko jak pisałem wcześniej rzucenie się na kupno DJI P4 pro, który choć tylko trochę poleci dalej, ale podstawą jest jego kamera! Nie wiem w jakim celu inni forumowicze kupili drona, czy też dla fotografii i filmu?
Ghostwell
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 lis 2016, 12:17
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ph3Adv - problem z zasięgiem

Post autor: Ghostwell »

Słuchaj albo masz uszkodzony albo nie potrafisz kierować anten w drona. Lub też chcesz latać w miejscach gdzie jest duże zagęszczenie domowych WiFi i innych zakłóceń. Mam właśnie PH3 Adv. i nie mam takich problemów. Dodam że nie latam nad pustynią.
SYMA X11, DJI Phantom 3 Advanced v2
GG: 1432262
szymad
Posty: 20
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 08:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ph3Adv - problem z zasięgiem

Post autor: szymad »

Sądzę, że nie jest uszkodzony bo nie wiem jak rozpoznać objawy ewentualnego uszkodzenia. Anteny jak rozumiem należy kierować najdłuższym bokiem do drona (bo tego nie powiedziałeś) - wówczas jest najwięszy zysk sygnału, tak rozumiem najlepsze wykorzystanie mocy nadajnika RC. A tak nawiasem mówiąc tylko cyfry nie kłamią i miarodajny byłby test pomiaru mocy nadajnika w paśmie nadawania w odległościach korzystania z drona np. 10m, 50m, 100, 200 , 300, 400 etc. i porównaienie tego pomiaru z innym zestawem, bo samo stwierdzenie o ewentualnym uszkodzeniu lub niewłaściwym kierowaniu anteny to sprawa względna. Nie wiem czy ktoś robił takie testy (wątpię) choć na YT jest film o wzroście mocy sygnału podczas używania antenowych nakładek parabolicznych. Z tym, że ten pomiar wykonany jest w odległości 1 m od drona, a to moim zdaniem nie jest wiarygodne, bo mało kto lata dronem metr od nadajnika - w tej odległości nie potrzeba wzmacniaczy sygnału.
ODPOWIEDZ