DJI Phantom 3 advanced

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Sikor83
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 01 maja 2018, 16:03
Lokalizacja: Wapno

DJI Phantom 3 advanced

Post autor: Sikor83 »

Witam kupiłem używanego phantom 3 advanced , mam problem nie mogę połączyć pilota z telefonem żeby widzieć obraz z kamery, sterowanie kamera działa nagrywanie z przycisku działa poprawnie nagrywa, dron lata bez żadnych problemów.
Podłączając mojego Iphone 7 nic się nie dzieje, podłączam jakis telefon lg mojej żony telefon ładuje się ale w aplikacji dji tez brak połączenia mam disconected.
Dodam ze ani dron, ani pilot nigdy nie był aktualizowany, proszę informacje co może być uszkodzone lub co mogę zrobić?
Ostatnio zmieniony środa 02 maja 2018, 21:27 przez Sikor83, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DJI Phantom 3 advanced

Post autor: PiotrSz »

Upewnij się że masz właściwą wersję dji go, jeśli masz właściwą to zrób aktualizację, wyjaśni się czy aparatura jest sprawna. Pamiętaj że po wymianie softu może być wymagane ponowne zbindowanie pgantoma z aparaturą.
Sikor83
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 01 maja 2018, 16:03
Lokalizacja: Wapno

Re: DJI Phantom 3 advanced

Post autor: Sikor83 »

Na telefonie mam tylko dji go, mam jakis stary tablet i tam jest dji go before p4 i ta wydaje się być prawidłowa ale tablet jest chyba za stary i nie uruchamia tej aplikacji .
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DJI Phantom 3 advanced

Post autor: PiotrSz »

No jednak pod dji go musi być coś mocniejszego, mój Galaxy Tab 2 też nie chce już chodzić, ze phantomem 2 vision jeszcze działał...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Phantom 3 advanced

Post autor: Adrián »

Pod dji go 4 trzeba mieć mocniejszy "sprzęt"

Tu jest fajne zestawienie popularnych i działających modeli:

https://www.phantomhelp.com/Tips/best-t ... d-daily.18

Jak masz I7, to bez problemu powinno chodzić, coś źle robisz.
Mam 5s i chodzi jak powinno.
Sikor83
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 01 maja 2018, 16:03
Lokalizacja: Wapno

Re: DJI Phantom 3 advanced

Post autor: Sikor83 »

Włączam drona, włączam pilota wpinam wtyczkę do Iphone i nic się nie dzieje w aplikacji mam disconected nic się nie pojawia, sprawdzałem na kilku przewodach na każdym to samo.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Phantom 3 advanced

Post autor: photolucas84 »

włączaj tak:

Włączasz DJI GO - czy jaką tam masz aplikację na telefonie/ tablecie.
Po włączeniu aplikacji - odpalasz aparaturę - dopiero wtedy podłączasz kabel z aparatury do tabletu/telefonu. Powinno się pojawić w aplikacji że aparatura jest podłączona - dopiero wtedy odpalasz samego drona - i powinieneś widzieć obraz.

Upewnij się ze kable których używasz (usb-micro usb) są kablami na zasilanie i łącze danych. Spotkałem się z przewodami które nadawały się tylko do ładowania - nie przesyłały danych.
Nigdy nie odpalaj drona pierwszego - łapnie inny sygnał (co raczej nie powinno się stać) i może sam odlecieć - zawsze odpalamy pierwsze aparaturę a później drona.

Ja mam tablet Medion Lifetab P8912 (który już ma swoje lata) - a aplikacja DJI GO 4 ciągle chodzi na nim dobrze mimo aktualizacji aplikacji. Jedynym problemem jest to że muszę pierwsze włączyć aplikacje DJI GO - następnie włączyć nadajnik i podłączyć kabel do tabletu - w innej kolejności nie widzi połączenia.
Spróbuj u siebie
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
nytas
Posty: 117
Rejestracja: poniedziałek 24 paź 2016, 10:53
Lokalizacja: Rybnik, śląsk
Kontakt:

Re: DJI Phantom 3 advanced

Post autor: nytas »

Do Phantoma 3 musisz mieć DJI GO for products before P4. Na najnowszym raczej nie polatasz...
https://play.google.com/store/apps/details?id=dji.pilot
DJI Air 3 RC2, Eachine E010,
Ghostwell
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 lis 2016, 12:17
Lokalizacja: Gdynia

Re: DJI Phantom 3 advanced

Post autor: Ghostwell »

Spróbuj na jakimś Andku zainstalowac starszą wersję DJI GO before P4.

Ja ostatnio miałem awarię telefonu i przy reinstalacji zainstalowała mi się najnowsza wersja DJI i już miałem czarne chmury na d sobą że będę musiał zaktualizować Drona. Na szczęście google łatwo można znaleźć instrukcję gdzie i jak zainstalować starszą wersję. tak Więc dziś mam starą poczciwą v. 3.1.8. To będzie chyba łatwiejsze niż aktualizować drona dopiero kupionego i używanego w którym nie wiadomo co piszczy.

Ważne aby wyłączyć automatyczne aktualizacje.
SYMA X11, DJI Phantom 3 Advanced v2
GG: 1432262
ODPOWIEDZ