Dji Mavic pro Combo Vs Platinum różnice i pytanie o gogle

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

leymann
Posty: 7
Rejestracja: sobota 05 gru 2015, 14:38

Dji Mavic pro Combo Vs Platinum różnice i pytanie o gogle

Post autor: leymann »

Witam, wszystkich, już od dłuższego czasu noszę się z zakupem drona Mavica Pro combo i dodatkowo chcę do niego dokupić dedykowane gogle Dji. W związku z tym zakupem mam pytania.
1. Wg. tego co wyczytałem to różnice pomiędzy tymi dronami to nowsze kontrolery obrotów i śmigła w wersji platinum, co przekłada się na dłuższy czas lotu. Śmigła można podmienić. Jednak pytanie moje jest takie, czy te nowsze regulatory są warte dopłacania aż tylu pieniędzy do wersji platinum?
2. Kupując takiego drona, chciałbym poczuć się jak za sterami. Dlatego bardzo podoba mi się tryb sport w dronie no i potrzebuje automatycznie do tego gogli. W chwili obecnej mam zamiar kupić dedykowane gogle od Dji, ponieważ pozwalają sterować dronem/kamerą obracając głowę. Jednak mam pytania co do tych gogli. Jak wygląda obraz przekazywany z drona do googli, chodzi mi o to czy jest on płynny? Czy są jakieś lagi na większych odległościach?
3. Czy do drona można podłączyć jakieś inne tańsze gogle, ale oferujące taką samą jakość obrazu bez zacięć?

Bardzo zależy mi na braku zacięć. Ponieważ wcześniej posiadałem drona Syma X8W i zacięcia w tym dronie były tak liczne i nieznośne, że nie dało się latać nim na ekranie, tylko trzeba było go mieć ciągle na widoku. Co prawda dzięki temu nauczyłem się latać na full manualnym dronie bez automatyki. Dlatego teraz wybierając Mavica pro more combo fly chcę mieć obraz bez zacięć i możliwość odlecenia na większą odległość/wysokość niż 50m.
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: Dji Mavic pro Combo Vs Platinum różnice i pytanie o gogl

Post autor: mohinder »

Witam
Posiadam gogle w wersji RE I moge powiedziec ze nie zauwazylem zaciec. Obraz jest bardzo dobry ale w moim przypadku dopiero po dokupieniu dodatkowych soczewek. Kiedys probowalem latac z wlaczonym sterowaniem dronem ruchami glowy ale jakos mi to nie przypadlo do gustu. Zdarzylo mi sie, ze dron zaczal sie obracac ciagle. Niedawno wyszla aktualizacja oprogramowania gogli I moze jest lepiej ale jeszcze nie mialem okazji sprawdzic.
Co do innych gogli to duzo czytalem o Fat Sharkach I Epsonach Moverio BT-300 I te drugie sa ciekawsze ale tez sporo drozsze.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Dji Mavic pro Combo Vs Platinum różnice i pytanie o gogl

Post autor: photolucas84 »

co do wersji mavic pro vs platinum - masz dużo porównań w internecie - nawet na youtube są filmiki porównujące te dwa modele - często z opiniami czy warto czy nie. Ja osobiście kupilem Platinum ze wzgledu na dłuższy i cichszy lot. Loty są dłuższe na 1 baterii max 3 minuty. Znam jednak osoby które wolały kupić zwykłego mavica pro + dodatkową baterię zamiast versji platinum i mówiły że wychodziły na tym lepiej. Zależy jak patrzeć - ja wolałem miec tzw finalną wersję produktu bo ludzie pisali że początkowe mavic-ki miały problemy np z obrazem (nie pamiętam dokładnej nazwy problemu) ale wiem że występowało to w początkowych wersjach mavic-ów. Ja mam Platinum i nie narzekam (mimo że cena wyższa od versji pro).

Co do lotów w googlach weź pod uwagę to że na trybie sport gimbal nie będzie działał tak dobrze jak w zwykłym trybie (będą szarpnięcia itd - nie jakieś koszmarne ale jednak będą) - To samo dotyczy czujników drona - nie będą aktywne wtedy - więc musisz uważać na przeszkody (tym bardziej w googlach).
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dji Mavic pro Combo Vs Platinum różnice i pytanie o gogl

Post autor: pawelsky »

Platinum to przede wszystkim lepsza kamera w trybie 1080p60 - brak tzw. pixel binningu i juz chcby z tego powodu warto go kupic niz Mavica.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Dji Mavic pro Combo Vs Platinum różnice i pytanie o gogl

Post autor: krall »

leymann pisze: 2. Kupując takiego drona, chciałbym poczuć się jak za sterami...
Przy w pełni stabilizowanej kamerze to uczucie będzie mocno przytępione ;-) Raczej będziesz się czuł jakbyś jechał pociągiem.Niby tryb sport powinien na to pozwolić ale z nieznanych mi przyczyn potraktowali go po macoszemu - tzn kamera przychyla się "za modelem" ale jest to niezbyt zsynchornizowane, szarpane.. tragedia generalnie.

Racer - dobrze oddaje "poczucie jak za sterami" ;-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
leymann
Posty: 7
Rejestracja: sobota 05 gru 2015, 14:38

Re: Dji Mavic pro Combo Vs Platinum różnice i pytanie o gogl

Post autor: leymann »

A czym różnią się te wersje gogli od Dji? Bo są białe za 1700 zł są jakieś czarne za 2600 i jakieś czarne EU za 3000 zł?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Dji Mavic pro Combo Vs Platinum różnice i pytanie o gogl

Post autor: Adrián »

Strona producenta i wszystko jasne https://www.dji.com/mobile/dji-goggles
leymann
Posty: 7
Rejestracja: sobota 05 gru 2015, 14:38

Re: Dji Mavic pro Combo Vs Platinum różnice i pytanie o gogl

Post autor: leymann »

Po przeglądnięciu informacji dotyczących ostrości w 1080 60p zdecydowałem się na Mavica Pro w wersji Platinum, różnica jest kolosalna. Dotarłem do informacji od przedstawiciela dji, że fix nie polega na programowym poprawieniu błędu, a na sprzętowym ulepszeniu kamerki w wersji platinium, to do mnie przemówiło. Pytanko z innej półki, Posiadam telefon Xperia L1, który ma podłączenia USB typ C, czy w zestawie są kabelki do podłączenia smartfona z takim wejściem (oczywiście chodzi o podłączenie do kontrolera)? Bo wiem że jest microUSB. Drugie pytanie, gdzie najtaniej kupić Mavica? I 3 pytanie czy ten dji care jest wart pieniędzy? Doczytałem, że trzeba im dać sprzęt, a jeśli go zgubię to na nic mi ta "opieka", a przecież jak się zepsuje to jest gwarancja. Co Wy o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dji Mavic pro Combo Vs Platinum różnice i pytanie o gogl

Post autor: pawelsky »

leymann pisze:Po przeglądnięciu informacji dotyczących ostrości w 1080 60p zdecydowałem się na Mavica Pro w wersji Platinum, różnica jest kolosalna.
Niektorzy twierdza ze nowsze wypusty pro rowniez maja ten problem rozwiazany, ale jak stwierdzic ktory jest ktory nie wie nikt...
leymann pisze:podłączenia USB typ C, czy w zestawie są kabelki do podłączenia smartfona z takim wejściem (oczywiście chodzi o podłączenie do kontrolera)?
Sa.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Dji Mavic pro Combo Vs Platinum różnice i pytanie o gogl

Post autor: photolucas84 »

Mavic Pro Platinum Combo
ODPOWIEDZ