Nowy Mavic Air 3?

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Artz
Posty: 372
Rejestracja: piątek 05 paź 2012, 17:17
Lokalizacja: Skawina

Nowy Mavic Air 3?

Post autor: Artz »

Cześć,

w czwartym kwartale miała być premiera Mavica Air 3. Ale słuch po nim zaginał, teraz mówi się o DJI do wyścigów/sportu.

Czy w tej chwili opłaca się jeszcze kupować Mavica Air 2? Czy bezpieczniej i lepiej poczekać jeszcze chwilę na rozwój wydarzeń bo może lada chwila będzie nowy, lepszy Air3?

Pozdrawiam.
Kilka wirników i dwie łopaty.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Nowy Mavic Air 3?

Post autor: Verid »

Artz pisze:Czy bezpieczniej i lepiej poczekać jeszcze chwilę na rozwój wydarzeń bo może lada chwila będzie nowy, lepszy Air3?
To pytanie musisz zadać sobie. Co ma mieć MA3 czego nie ma MA1 i 2 a bez czego nie możesz żyć. Mam MA1 i jakoś mnie nie piliło żeby przechodzić na MA2 jak się pojawił. Fakt, MA2 posiada kilka ciekawych ulepszeń ale nie są one aż tak istotne z punktu widzenia moich potrzeb żebym rozważał przesiadkę.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Nowy Mavic Air 3?

Post autor: JasQ »

Pomyliłeś się, chyba chodziło o Mavica 3 a nie air 3 a to dosyć spora różnica. W tym segmencie troszeczkę DJI namieszał Skydio 2, Autel Evo 2. Być może DJI musiało lekko zredefiniować swoje plany. Do tego dochodzi prawdopodobnie sytuacja światowa a podejrzewam że mavic 3 to będzie półka cenowa w okolicach 10k.

Na razie czekamy na premierę fpv combo. Wyciekły też do sieci jakieś plany latającego skrzydełka ze stajni DJI. Przydałby się jakiś porządny model samolotu bo na razie na rynku z gotowców jedynie Parrot Disco. Yuneec od dwóch lat zapowiada wprowadzenie na rynek swojego Firebird i nawet jakiś czas był w ofercie Ali express w ilości 0 sztuk ale chyba coś im nie pykło i do dziś świat go nie zobaczył poza targami i jakimiś filmikami na YouTube.
DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Nowy Mavic Air 3?

Post autor: lesz »

Tak naprawde juz chyba warto poczekac do targow CES i premier, chyba ze trafisz mega okazje ;) tak, ze nawet na odsprzedazy pozniej nie stracisz :)
Jak piszesz, w najblizszym czasie bedzie nowy FPV/wyscigowy dronik, bo juz poszedl do FCC a zazwyczaj krotko po tym DJI wypuszczalo je na rynek (kwestia tygodni) Niby jeszcze miala byc jakas premiera od DJI w tym roku (przecieki) ale wg. Mnie rozsadniej by bylo, jakby ja przeniesli na poczatek roku na ww. Targi.

I wg. Mnie jest troche nieporozumien z nazwami, jesli cos sie ukaze na wiosne z serii Mavic, to bedzie to „pelna” wersja Mavic 3 (wpierw byl mavic 2 zoom/pro, dopiero pozniej, tzn wiosna 20 wyszedl air 2). Dlatego nie uwierze, ze wypuszcza mavica air 3 w najblizszym czasie (zabijajac sprzedaz i tak swiezej air2). Czyli stawiam na mavic 3/3pro za cene pewnie w okolicy 1200/1500$

Edit:Jasq mnie ubiegl, napisal posta w miedzyczasie gdy ja swojego mozolnie pisalem ;) cena 2500$ za M3 enterprise jak najbardziej realna
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
ODPOWIEDZ