DJI Spark

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Nie wiem, ale u siebie tego nigdy nie zauważyłem.
Chyba, że piszesz o obrazie? To się lekko przekręca, bo jest cyfrowa stabilizacja osi yaw, której gimbal fizycznie nie ma, ale spark stoi w miejscu.
jax24
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 14:28
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Spark

Post autor: jax24 »

Tak obraz,ciezko było by stwierdzic czy spark sie obraca jak jest 100 m w górze.Czyli co obraca sie tylko chwile i staje? czy cały czas sie obraca ?? nie próbowałem dłuzej potestowac własnie te obracanie czy7 przystaje po chwili czy nie.
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: DJI Spark

Post autor: dragonfly24 »

Jak zmienisz lokalizację, to dzieje się to samo? Może jesteś w pobliżu czegoś, co powoduje zakłócenia/interferencje (metalowa wieża, nadajniki, itp.)
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

To obniż pułap i sprawdź niżej.

Jak obraz, to tak jest w smarku.
jax24
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 14:28
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Spark

Post autor: jax24 »

Zmiana lokalizacji nic nie daje.
@Adrián Nie trzeba znizac pułapu wystarczy dłuzej poczekac zobaczyc czy przestanie sie obracac lub czy zrobi obrót pełen po pewnym czasie :) ale jesli zrobi obrót to lipa totalna :/
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Sam napisałeś, że ze 100m nie widać, to sprawdź niżej. Później piszesz, że nie trzeba zniżać, trzeba zobaczyć czy skręca.. :roll:

Jak jest dobrze skalibrowany, to nie będzie się obracał w osi yaw ( nie piszę o obrazie).
jax24
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 14:28
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Spark

Post autor: jax24 »

@Adrián Chodziło mi o to ze zawsze sprawdzałem tylko przez chwile czy sie kreci obraz i ruszałem po tym w lewo czy prawo (w sumie to nawet nie sprawdzałem bo nie zwracałem na to uwagi,ale po pewnym czasie zwróciłem uwage i wróciłem do filmików starszych zeby sprawdzic czy tez tak sie obracał i na kazdym z tych filmików przez chwilke tylko stałem w miejscu).Jesli obraz sie obraca przez stabilizacje to po pewnym czasie obracania ( nie ruszając drązków ) powinien stanąc obraz tak ?? Jesli to przez stabilizacje dobrze to rozumuje ??
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Nie mam już smarka, dlatego nie sprawdzę. Ale u mnie na pewno się nie kręcił w yaw ( obraz) non stop, tylko po zatrzymaniu, lub obrocie, gdy obraz się stabilizował w tej osi.
lukkoz
Posty: 116
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 23:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Spark

Post autor: lukkoz »

jaki realny zasięg ma spark ? da się tym latać przy lekkim wietrze ?
Sky Surfer 1400 był, jest Zagi 2,3m :D
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Spark

Post autor: potrek »

Po zrobieniu FCC aż za duży jak na takiego malucha. Spokojnie na kilkaset odelci, a przy płaskim terenie i bez zakłucen to i na 2 km potrafi. Lata na wietrze spokojnie, jak nie wydala w trybie normalnym to w sporcie da radę bez problemu.
lukkoz
Posty: 116
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 23:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Spark

Post autor: lukkoz »

zastanawiam się własnie nad czyms z DJI, czy brać nowego sparka czy może używanego mavica... Pytanie co lepsze, raczej chciałbym do 2km polecieć.
latałem kiedyś samolotami, dronami mniej, ale z racji że ma stabilizacje itp no i kamerę przymierzam się do ponownego zakupu ;)
Sky Surfer 1400 był, jest Zagi 2,3m :D
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

To całkiem dwa różne modele.
Jak nie potrzebujesz do 600g i mniejszego gabarytu, to bierzesz mavica. Piszesz o pro czy air?
Jeśli air, to waga i gabaryty w stosunku do smarka, pomijalne. Brałbym air, ale zasięg ten sam /podobny co smark. Też na wifi.
Pro, to już inna bajka.

Chyba, że jakość obrazu i gimbal dwu osiowy Ci wystarcza, to bierz używanego sparka. Nówki nie kupuj, szkoda kasy na dzień dzisiejszy.
lukkoz
Posty: 116
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 23:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Spark

Post autor: lukkoz »

Latalem głównie poza miastem, a latanie koło nogi to żadna frajda poszukam chyba używanego pro, chyba że jest Inna alternatywa do dji?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Sky Surfer 1400 był, jest Zagi 2,3m :D
Awatar użytkownika
suzu4x4
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 18 lis 2018, 12:16
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: DJI Spark

Post autor: suzu4x4 »

Witam wszystkich, forum czytałem już od dłuższego czasu co zaowocowało zapoznaniem się z podstawami i zakupem SPARKA, na razie wylatane kilka godzin i przeleciane kilkanaście kilometrów (bez przygód ) jestem mega zadowolony z zakupu ale wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i może na wiosnę zastanowię się nad wymianą na MAVICA AIR , ale póki co mam pytanie odnośnie lotów SPARKIEM w ujemnych temperaturach (wiem że instrukcja zabrania) ale czy ktoś może latał SPARKIEM przy niewielkim mrozie ? czy kategorycznie lepiej nie próbować ?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Jak nie musisz, to nie lataj.
Jak już musisz, to trzymaj baterie w cieple, do momentu startu. Po starcie, niech sobie chwilę pochodzi i dopiero leć. Ale jak każda niezabezpieczona elektronika, najbardziej "dostanie" gdy się będzie para wodna skraplała.

Swoim nie było mi dane polatać w ujemnych temperaturach, ale i tak bym go oszczędził.

Weź pod uwagę również aparaturę.
Twój wybór :-)
ODPOWIEDZ