DJI Spark

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Już nie chodzi, że daleko, czy wysoko, ale było sporo rzeczy, które wcześniej ten sygnał zmniejszało. Dzisiaj bez problemu od początku do końca. Po to robiłem fcc. Wcześniej co chwilę albo zaczynały się lagi, albo od razu brak obrazu.
Pojedyncze drzewa, nawet las, sporo sieci wifi w rejonie, latanie nisko nad ziemią itd
Teraz mi się podoba ;-)
Jeszcze tylko kupię tablet, bo na moim ogryzku mało co widać i zacznie się latanie.

Hm już jakiś czas mam, a jeszcze nie korzystałem z dodatkowych bajerów, nie licząc tripod.
Może po fcc się to trochę u mnie zmieni.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Spark

Post autor: Jagoda »

Adrián pisze: latanie nisko nad ziemią itd
Teraz mi się podoba ;-)
Nad wodą, nad wodą :-)
Adrián pisze: Jeszcze tylko kupię tablet, bo na moim ogryzku mało co widać i zacznie się latanie.
A masz pomysł na jakieś przeciwsłoneczne rozwiązanie?
iPad nie ma takiego "gazu" jak S5 czu Note4.
A moje gogle DJI jakieś takie ciężkawe. Po 30 min latania już mam dość - zmieniam na tel.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Tak, tak woda dojdzie, ale w następnym " przełamaniu"

Chyba nic nie wymyślę innego niż to co jest..
Osłon jest sporo, na pewno musi być dość długa i składana i ustawić się do słońca, lub w cieniu.

Kiedyś używałem, głównie do ostrzenia na lustrzance przy pracy takiej nakladki na LCD.
Wiadomo, przy długim lataniu to średnio dobry pomysł jak masz na aparaturze, ale można coś pomyśleć.

Hm z tabletem wybór rsczej padnie na apple.. Szczerze, zraziłem się trochę do androida i niechętnie chce już do niego wracać.
Minusem sporym, jest wyższa cena, którą będę musiał przełknąć.
jarekel
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 11:33
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Spark

Post autor: jarekel »

Każdy sparkus inny , moj na CE naprawdę dzisiaj koło 200 w bok i ponad 50 w górę bez żadnych problemów .
Dalej sam mam opory które trzeba będzie przełamać.

Jednak na wifi było słabo , kabel do iPada i podglad ładny fakt ze trzeba cienia szukać .
Kalibrowaniem imu bo czasami głupieje z wskazaniami wysokości , raz pokazuje wysokość ok a raz na oko zaniża 20 m .
Zwis na 1,2 robi prawidłowo potem potrafi stanąć na 13 metrach gdy tak naprawdę jest ze 30 .
Wasze drony także maja takie wskazania ?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Na otwartej przestrzeni z dala od miasta też na ce nie było źle. Ale teraz to nie ma porównania i wszystko bez kabla.

Nie zauważyłem takich odchyleń. Na razie jest ok.

Jutro pojadę za miasto i spróbuję te wszystkie dodatki, które oferują ujęcia z automatu.
Ciekawe jak się spisze.
slowik
Posty: 7
Rejestracja: piątek 04 maja 2018, 16:24
Lokalizacja: Zwoleń

Re: DJI Spark

Post autor: slowik »

Witam Panowie

To mój pierwszy dron, więc proszę o wyrozumiałość. Kupiłem używanego Sparka w wersji COMBO. Wylatałem nim kilkanaście godzin, niby wszystko w porządku ale jest problem ze słabym zasięgiem ( latam na wsi ) Gdy łączę aparaturę przez kabel OTG zasięg drona wzrósł,ale jeszcze to nie to.W ramach testu chciałem przełączyć się w aplikacji na 2,4 ghz jednak nie mogę. Wybieram CUSTOM , numer kanału np. 5, wyskakuje komunikat o restarcie sieci wi-fi, klikam OK, ale nic się nie dzieje. Ponadto nie pokazuje mi mocy kanałów w tabelce. Gdy połączę sparka bezpośrednio z telefonem wtedy automatycznie przełącza się na 2,4 Ghz i pokazuje mi moc kanałów. Próbowałem też z aplikacją floater aby przejść na tryb FCC, podczas uruchamiania aplikacji DJI GO otrzymuje komunikat o innym kraju itd. , potwierdzam OK, ale zasięg dalej taki sam ( 5,8 Ghz i brak podglądu kanałów ) Wykonałem aktualizacje sparka i kontrolera lecz to też nie pomogło. Dziś na innym telefonie udało mi się przełączyć na 2,4 Ghz ( przy ikonce 2,4 ghz brak zasięgu ) ale rozłącza wtedy na stałe sparka ( aircraft disconnected ) i muszę resetować sparka aby znów w ogóle się połączyć na 5,8 ghz. Rozmawiałem też dłuższy czas z serwisem DJI ale mimo ich szczerych chęci nie pomogli rozwiązać problemu. Podejrzewam uszkodzony kontroler, co tym sądzicie ? Proszę o sugestie ? Jestem z okolic Zwolenia ( 26-700 )Może jest ktoś z użytkowników w miarę blisko gdzie mógłbym podjechać i sprawdzić drona z waszym kontrolerem ? Stawiam czteropak piwka :-)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

To nie wina sparka, tylko telefonu /aplikacji.
Na ios nie znikają kanały i restartuje się wifi po czym ponownie się łączy już ze zmienioną częstotliwością / kanałem.

Spróbuj odinstalować aplikację i wyczyścić wszystkie śmieci po niej w tel i zainstaluj ponownie i spr

Co to za tel? Zapewne nie samsung? Na nich zwykle działa ok. Dji go nie jest modowana?

Editt
Jak nie zrobisz fcc kanały od 1-11, to zawsze tak będzie, że zasięg słaby.
Latam bez otg i chodzi płynnie, bez zacięć.

Tak to powinno wyglądać (ios)

https://drive.google.com/open?id=1aEbzW ... ATD2lv4UoU
slowik
Posty: 7
Rejestracja: piątek 04 maja 2018, 16:24
Lokalizacja: Zwoleń

Re: DJI Spark

Post autor: slowik »

Dzięki za szybką odpowiedź. Aplikacja DJI Go ( nie modowana )instalowana była na
2-óch telefonach Huwawei P9 Lite, Xiaomi Redmi 4a oraz Homtom HT3 Pro. Tylko w tym
ostatnim dało się zmienić kanał na 2,4 Ghz ale tak jak pisałem - rozłączało, brak
zasięgu i aby znów połączyć się ze sparkiem pomógł tylko jego reset. Pasowało by
sprawdzić na Ios ale nie mam dostępu do takiego telefonu.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Chociażby na samsungu, łatwiej pewnie będzie kogoś znaleźć.

Możesz w wifi, ustawić by automatycznie łączył się z daną siecią?
Jeśli tak, to ustaw na aparaturę sparka rc i sprawdź.

Kanały od 1-11 w fcc to 2.4.
Powyżej od 149 to 5
slowik
Posty: 7
Rejestracja: piątek 04 maja 2018, 16:24
Lokalizacja: Zwoleń

Re: DJI Spark

Post autor: slowik »

Wi-Fi mam ustawione na automatyczne łączenie z aparaturą.Sprawdzałem przed
chwilą kanały 5.8 Ghz zmieniają mi się bez problemu (mimo braku podglądu poziomu tych kanałów )
Tylko 2.4 Ghz nie daje rady, wciskam kanał od 1 do 11, potwierdzam OK i nic się nie dzieje. Sprawdzam
obecnie na telefonie huwawei p9 lite. Wciąż pozostaje przy swojej teorii,że coś z kontrolerem jest nie tak...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Jak nie spr na samsungu a najlepiej ios, to bym się wstrzymał z takimi wnioskami.
slowik
Posty: 7
Rejestracja: piątek 04 maja 2018, 16:24
Lokalizacja: Zwoleń

Re: DJI Spark

Post autor: slowik »

Sprawdzę i dam znać
Awatar użytkownika
sp5l-
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 27 mar 2018, 15:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Spark

Post autor: sp5l- »

Witam
Jakaś psychoza na facebooku - wszyscy zabezpieczają się przed wypadającymi bateriami ze sparków, tutaj na ranie cisza.
Pozdrawiam Edek

DJI Spark - AEE Toruk AP10 - QZ-S8.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

To nie psychoza, jakbyś czytał i znał problem od początku, to uznał byś to za coś normalnego. Ja tam mam od początku i spokojnie sobie latam :-)

Tutaj na szczeście, nie jest onet, dlatego nie ma tego całego bełkotu, co jest na fp sparka

Dlatego już dawno usunąłem info o pojawianiu się nowych wiadomości.
Awatar użytkownika
sp5l-
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 27 mar 2018, 15:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Spark

Post autor: sp5l- »

Masz takie zabezpieczenie ?
Pozdrawiam Edek

DJI Spark - AEE Toruk AP10 - QZ-S8.
ODPOWIEDZ