DJI Spark

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Lepiej było care niż ac
Ja tam nie brałem care, bo wg mnie w sparku to strata pieniędzy.
Mam gw.
Awatar użytkownika
sp5l-
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 27 mar 2018, 15:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Spark

Post autor: sp5l- »

Ktoś z Kol chciał kupić taniej niż 420 pln, to jest możliwość, ale trzeba pilnować licytacji - Stacja, powerbank do ładowania DJI Spark NOWY!!!GW
http://allegro.pl/stacja-powerbank-do-l ... ml#thumb/1
Pozdrawiam Edek

DJI Spark - AEE Toruk AP10 - QZ-S8.
Warson
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 22 maja 2018, 01:55
Lokalizacja: Czeladź

Re: DJI Spark

Post autor: Warson »

Jako że jestem nowy to napiszę elaborat, chętni do pomocy prosze o kilka zdań.
Mianowicie przymierzam się do zakupu Sparka, natomiast nigdy w życiu nie miałem do czynienia z dronami, nigdy nawet w rękach nie trzymałem aparatury :)
Czy są jakieś tutoriale jak na start ustawić program DjiGO, tak aby na cacy wszystko było aby mi dron nie odleciał w siną dal w pierwszym locie. Mam na mysli czułość drążków, czy też ustawienia optymalne i bezpieczne do opcji RTH?
Czy używać w końcu kabla do połączenia Smartfona z Aparaturą czy nie? (Są różne teorie)
Czy używać zmodowanej aplikacji tak aby były funkcje z Mavicka ( takie funkcje bardzo mi wpadły w oko).
Jak najprostrzym sposobem przestawić UE na FCC żeby cieszyć się ze Sparka w 100% :)
Każde dobre słowo dobra rada mile widziana :) z Góry dzięki za wszelkie podesłane Linki itp.
pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DJI Spark

Post autor: PiotrSz »

Warson, zanim kupisz sparka proponuję nauczyć się latać czymś takim https://www.lidl-flyer.com/?_ga=2.11302 ... er/page/16 a jeśli nadal będziesz miał chęć na zakup sparka wtedy wróć i przeczytaj ten teat od deski do deski... będzie bezpieczniej dla otoczenia w którym będziesz latał i dla Ciebie...
Warson
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 22 maja 2018, 01:55
Lokalizacja: Czeladź

Re: DJI Spark

Post autor: Warson »

PiotrSz pisze:Warson, zanim kupisz sparka proponuję nauczyć się latać czymś takim https://www.lidl-flyer.com/?_ga=2.11302 ... er/page/16 a jeśli nadal będziesz miał chęć na zakup sparka wtedy wróć i przeczytaj ten teat od deski do deski... będzie bezpieczniej dla otoczenia w którym będziesz latał i dla Ciebie...
Niestety za późno Spark już do mnie "leci" :)

Więc jak możesz odpowiedz na powyższe.

a i na marginesie wydaje mi się że porównywanie Sparka za 2950zł do Jakiegoś "no name" z lidla to trochę nie na miejscu...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Spark

Post autor: pawelsky »

Warson pisze:a i na marginesie wydaje mi się że porównywanie Sparka za 2950zł do Jakiegoś "no name" z lidla to trochę nie na miejscu...
Przyszedles po porade to chociaz posluchaj co Ci sugeruja bardziej doswiadczeni koledzy.

No chyba ze stac cie na powtorzenie podobnego scenariusza jak tutaj:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=549247#p549247
Warson
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 22 maja 2018, 01:55
Lokalizacja: Czeladź

Re: DJI Spark

Post autor: Warson »

Wszystko rozumiem ale to podobno jak odlatuje to nie z winy człowieka, a więc od tego jest DjI Care, mam na mysli to że spark utrzymuje się po starcie w powietrzu równo a takie drony za 89zł to chyba trudniej utrzymać w powietrzu i stwierdzam że chyba jest takie cudo rozłupac na ścianie 17X prościej jak Sparka...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Spark

Post autor: Verid »

Warson pisze:ale to podobno jak odlatuje to nie z winy człowieka
Odwrotnie - jak to odlatuje to w znamienitej większości przypadków z winy człowieka.
Warson pisze: takie drony za 89zł to chyba trudniej utrzymać w powietrzu i stwierdzam że chyba jest takie cudo rozłupac na ścianie 17X prościej jak Sparka...
Dlatego właśnie służą do nauki. Prawo jazdy też robisz zwykłym samochodem a nie siedząc na tylnej kanapie Volvo Uber'a.

Co do twoich pytań z pierwszego postu - jesteś we właściwym miejscu, wystarczy zacząć czytać. Ten wątek odpowiada na jak nie wszystkie to na znamienitą większość twoich wątpliwości.
Ten wredny...
Warson
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 22 maja 2018, 01:55
Lokalizacja: Czeladź

Re: DJI Spark

Post autor: Warson »

Dobra nie było tematu...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Spark

Post autor: pawelsky »

Warson pisze:podobno jak odlatuje to nie z winy człowieka
Zdecydowana wiekszosc kraks jest z winy czlowieka a bardzo duza grupe stanowia tu chojracy co to ledwie wyjma latadlo z pudelka bez czytania instrukcji leca w Polske, bo to przeciez samo lata.
Warson pisze:stwierdzam że chyba jest takie cudo rozłupac na ścianie 17X prościej jak Sparka...
Rozlupac tak latwo nie jest, a nawet jak rozlupiesz to kosztuje Cie to kilkadziesiat a nie kilkaset zlotych.

Widze ze jestes z tych co to wiedza lepiej, wiec jedyne co mi pozostaje to po raz kolejny zaapelowac o posluchanie rad starszych kolegow (bo chyba w koncu po porade tu przyszedles).

EDIT: Verid byl szybszy
Warson
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 22 maja 2018, 01:55
Lokalizacja: Czeladź

Re: DJI Spark

Post autor: Warson »

No tak ale skoro już kupiłem drona za 2950zł to będę go używał i owszem nie mam zamiaru wylecieć od razu w Polskę a latać jak najbezpieczniej i jak najbliżej mojej osoby, dam przykład "Opcja "Tripod" nie ma szans że na niej nie ma możliwości nie nauczyć się latać. Znajdź mi taką opcję w dronie za 89zł... prosiłem o porady dotyczące kabla, dotyczące aplikacji itp...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Spark

Post autor: Verid »

Warson pisze:No tak ale skoro już kupiłem drona za 2950zł to będę go używał
Trochę pachnie gościem na "szlifierce" zatrzymanym przez policję - "skoro już kupiłem motór 1100cc to go używam"...
Warson pisze:dam przykład "Opcja "Tripod" nie ma szans że na niej nie ma możliwości nie nauczyć się latać.
Nie zrozumiałeś poprzednich postów - szkoda. Na opcji Tripod na pewno nie nauczysz się latać, co najwyżej zrobisz stabilny filmik.
Warson pisze:prosiłem o porady dotyczące kabla, dotyczące aplikacji itp...
I dostałeś odpowiedź na tą prośbę więc?
Ten wredny...
Warson
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 22 maja 2018, 01:55
Lokalizacja: Czeladź

Re: DJI Spark

Post autor: Warson »

no tak, to tak jakbyś powiedział dostałeś motor od Babci ale nie będę na nim jeździł tylko go sprzedam bo jest za szybki... wasze rozumienie... kupie sobie inny będę miał dwa, jeden do kurzenia w garażu a drugi do nauki jazdy.

jak macie tak pomagać użytkownikom, to naprawdę nie było tematu, szkoda waszych klawiatur.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Spark

Post autor: Verid »

Warson pisze:no tak, to tak jakbyś powiedział dostałeś motor od Babci ale nie będę na nim jeździł tylko go sprzedam bo jest za szybki
Chłopie, oddaj światu przysługę i uruchom szare komórki przed dotknięciem klawiatury bo z takim rozumowaniem tylko pośmiewisko z siebie robisz. Nikt ci nie każe sprzedawać Sparka tylko potrenować na czymś co ma szanse cię czegokolwiek nauczyć. Jak dostałeś mocny motor od babci to potrenuj najpierw na motorowerze zanim się zabijesz na pierwszym zakręcie. Jak masz zamiar się tak dalej błaźnić to rzeczywiście szkoda klawiatury.
Ten wredny...
Warson
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 22 maja 2018, 01:55
Lokalizacja: Czeladź

Re: DJI Spark

Post autor: Warson »

Wziałem Sparka na raty, jak dasz mi 89zł na innego do zabawy to chętnie przygarnę, mam sparka i na nim musze sie nauczyć latać, czy to takie trudne?
ODPOWIEDZ