DJI Spark

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pioterek
Posty: 91
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 20:27
Lokalizacja: Lublin

Re: DJI Spark

Post autor: pioterek »

gebe14 pisze:zrób sobie moda fcc i masz zero problemów
Mod FCC jest nie zgodny z prawem. Jestem starej szkoły, więc nie będę grzebał przy modelu. Kupiłem Sparka z deklarowanym zasięgiem 300m/500m i model w pełni spełnia mi te kryteria. Latam w zasięgu wzroku więc i 100 m może się czasem wydawać za dużo kiedy model wtopi się niespodzianie w ścianę lasu.

Bardziej eleganckim rozwiązaniem bo nie narusza norm jest wzmacniacz sygnału:
Wzmacniacz sygnału.jpg
Wzmacniacz sygnału.jpg (14.29 KiB) Przejrzano 6069 razy
DJI F450 FPV, Phantom 3A, DJI Spark Combo, RangerEX, Pitlab&Zbig, Futaba 14SG
opis budowy modeli FPV: https://goo.gl/FuZ5ai https://goo.gl/PBXgq7
inne moje modele: https://goo.gl/n4SZnK
ts3362
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 21 wrz 2017, 17:21
Lokalizacja: Stare Babice

Re: DJI Spark

Post autor: ts3362 »

pioterek pisze:Mod FCC jest nie zgodny z prawem. Jestem starej szkoły, więc nie będę grzebał przy modelu. Kupiłem Sparka z deklarowanym zasięgiem 300m/500m i model w pełni spełnia mi te kryteria. Latam w zasięgu wzroku więc i 100 m może się czasem wydawać za dużo kiedy model wtopi się niespodzianie w ścianę lasu.

Bardziej eleganckim rozwiązaniem bo nie narusza norm jest wzmacniacz sygnału...
Hm, wzmacniacz sygnału, jak sama nazwa mówi - wzmacnia sygnał, czyli zwiększa jego moc. No to czym to się różni w świetle prawa od fabrycznie wzmocnionego sygnału (FCC), który uzyskujemy poprzez zmodowane aplikacje? Jeśli możemy tu mówić o naruszeniu prawa, to FCC i wzmacniacz dają podobne w skutkach efekty bezprawnie dużej mocy sygnałów. Chyba, że czegoś tu nie kumam?
Ja latam w standardzie FCC na niezmodowanej zwykłej wersji 4.1.10. Cały pic polega na tym, żeby najpierw oszukać drona, że się jest w Ameryce. Do tego potrzebna jest na moment odpowiednio zmodowana apka w zasadzie dowolnej wersji DJI GO4. Potem instalujemy normalną katalogową apkę w najnowszej wersji i pilnujemy, żeby przy połączeniu z RC i dronem nie było dostępu do internetu, bo po rozpoznaniu, gdzie faktycznie jesteśmy (czyli w PL), apka odczyta z netu i ustawi w RC-dronie standard radiowy dla naszego rejonu, czyli EU (i FCC idzie w kosmos). Przy odcięciu od internetu prawie zawsze pojawi się pytanie o zmianę lokalizacji (bo widzi, że jesteśmy gdzieś indziej, a on ma FCC). Odpowiadamy CANCEL i to przerywa procedurę weryfikacji standardu radiowego.
Ja latam z kabelkiem, a przed całą operacją telefon ustawiam w tryb samolotowy. Utrzymanie FCC gwarantowane i nic nie zakłóca telefonu (telefony, smsy, jakieś aktualizacje, transmisje itp.) - Spark only:) Jak do tej pory super efekt - pewna i stabilna komunikacja.
Jak sprawdzić, który standard mamy? Przy połączeniu apki z RC poprzez wifi (nie kabelkiem!!!) w podglądzie stanu transmisji dla 2,4GHz: gdy widać 11 kanałów - mamy FCC, gdy widać 13 kanałów - mamy EU.
Awatar użytkownika
pioterek
Posty: 91
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 20:27
Lokalizacja: Lublin

Re: DJI Spark

Post autor: pioterek »

Wzmacniacz sygnału - tak sobie sklepy przyjęły nazwę. A jest to reflektor paraboliczny, który kieruje wiązkę radiową w kierunku modelu tak reflektor samochodu. Moc nadajnika pozostaje bez zmian a podnosi się tylko sprawność emisji promieniowania.
DJI F450 FPV, Phantom 3A, DJI Spark Combo, RangerEX, Pitlab&Zbig, Futaba 14SG
opis budowy modeli FPV: https://goo.gl/FuZ5ai https://goo.gl/PBXgq7
inne moje modele: https://goo.gl/n4SZnK
ts3362
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 21 wrz 2017, 17:21
Lokalizacja: Stare Babice

Re: DJI Spark

Post autor: ts3362 »

pioterek pisze:Wzmacniacz sygnału - tak sobie sklepy przyjęły nazwę. A jest to reflektor paraboliczny, który kieruje wiązkę radiową w kierunku modelu tak reflektor samochodu. Moc nadajnika pozostaje bez zmian a podnosi się tylko sprawność emisji promieniowania.
No niby wiem, że o to w tym chodzi. Ukierunkowanie wiązki sygnału radiowego nadawanego przez RC do drona (analogia do reflektora samochodowego) lub skupianie wiązki odbieranej przez RC z drona na zwierciadłach owego "wzmaczniacza" (analogia do anteny satelitarnej). O ile to ostatnie polega rzeczywiście na biernym (poprzez skupianie) wzmocnieniu sygnału docierającego do anten RC, to już kierunkowa propagacja sygnału od RC do drona daje czynne zwiększenie mocy w określonym kierunku. No i pytanie, czy na to nie ma jakiegoś paragrafu w prawie telekomunikacyjnym na zasadzie analogicznej na zakaz świecenia świateł długich w konkretnych warunkach? Tego nie wiem. Domyślam się też (nie testowałem), że funkcjonalnym efektem ubocznym stosowania tego "wzmacniacza", jest bardzo szybka utrata łączności w przypadku, gdy reflektory skierujemy w innym kierunku, niż na dron. Czy tak rzeczywiście jest? Bo jeśli tak, to trzeba chyba tańczyć z RC zależnie od zmiany położenia drona względem operatora.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Spark

Post autor: potrek »

A jak tego moda zrobić?fcc
Dostaje jutro sparka i chce potestować.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Spark

Post autor: Jagoda »

ts3362 pisze: No i pytanie, czy na to nie ma jakiegoś paragrafu w prawie telekomunikacyjnym na zasadzie analogicznej na zakaz świecenia świateł długich w konkretnych warunkach? Tego nie wiem
Analogia z autem niezbyt trafna.
Tak w dużym skrócie
W PL ( bez zezwolenia) max EIRP [dBm] dla 2,4 GHz = 100mW (20dBm)
dla 5,8 GHz 1 W (30dBm)
A liczy się
Moc nadajnika dBm + zysk anteny dBi - tłumienie kabla, połączeń, itp. dB
Charakterystyka promieniowania nie ma znaczenia.Liczy się największy zysk anteny.
"Reflektorki" (w zależności od jakości i precyzji wykonania) jak zwiększą zysk o 3 dBi to można być happy.
Pozdrawiam. :), :)
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Spark

Post autor: potrek »

Panowie dajcie linka do najnowszego dji go FCC zmodowanego, sciagnąłem dziś 4,1,9 ale krzyczy ze niby uszkodzony.
Awatar użytkownika
Metys
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 26 maja 2015, 21:50
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: DJI Spark

Post autor: Metys »

potrek pisze:Panowie dajcie linka do najnowszego dji go FCC zmodowanego, sciagnąłem dziś 4,1,9 ale krzyczy ze niby uszkodzony.
trzeba odinstalować wcześniej DJI GO z telefonu bo inaczej wyskakuje ze uszkodzony
QAV250/CC3D/ZMR 1804 2400kv/12A esc/Radiolink AT9/Quanum DIY FPV Goggle V2, Syma X5C
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Spark

Post autor: potrek »

Dokonałem dziś aktualizacji i nie widzę danych telemetrycznych( status baterii itp) na telefonie przy podłączeniu kablem... jak połącze wifi jest ok.
Czyzby zablokowali połączenie kablowe ?
Też tak macie ?
joseph
Posty: 42
Rejestracja: środa 14 cze 2017, 07:22

Re: DJI Spark

Post autor: joseph »

potrek pisze:Dokonałem dziś aktualizacji i nie widzę danych telemetrycznych( status baterii itp) na telefonie przy podłączeniu kablem... jak połącze wifi jest ok.
Czyzby zablokowali połączenie kablowe ?
Też tak macie ?

Próbowałeś wyczyścić dane aplikacji?
Ja bym zaczął od sprawdzenia tego.
Ewentualnie spróbuj podłączyć inny telefon, bądź tablet.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Spark

Post autor: potrek »

Odinstalowałem i na nowo zainstalowałem apkę i dalej lipa
joseph
Posty: 42
Rejestracja: środa 14 cze 2017, 07:22

Re: DJI Spark

Post autor: joseph »

Jak masz taką możliwość to spróbuj użyć innego urządzenia, wykluczysz wtedy problem urządzenia.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Spark

Post autor: potrek »

Spróbuje dziś w domu, ale wczoraj przed aktualizacją wszystko działało na tym samym telefonie ( lg g6)
Fak faktem używałem innego kabla, ale teraz przerobiłem już trzy i dalej problem...
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Spark

Post autor: lesz »

mam pytanko do forkowych uzytkownikow sparka - jakie zasiegi osiagacie BEZ zabawy w modowanie.
jaki limit zasiegu nim zrobi RTH?
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Spark

Post autor: mohinder »

Jak ktoś zainteresowany to właśnie aplikacja Litchi jest w promocji i kosztuje 15 euro lub 64zl tak samo dla androida czy ios. Ja kupiłem obie wersje.
ODPOWIEDZ