DJI Spark

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

To słabo czytasz, kabel na andku działa już dawno (była aktualizacja).
Bezpieczniej jest latać na seryjnej. Chyba, że sam będziesz modowal.
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: DJI Spark

Post autor: woyd »

potrek pisze: A po co do spark zmodowany Djigo?
Przecież na zwykłej, FCC działa.
Oświeć mnie kolego. Od kiedy z oryginalną apką działa fcc? Chyba że masz na myśli to, że najpierw zrobisz mod poprzez floater albo zmodowaną apkę, potem ją odinstalujesz i zainstalujesz oryginalną, przy każdym włączeniu klikając "anuluj" na konunikat o zmianie regionu...

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Spark

Post autor: potrek »

No właśnie ten patent mam na myśli. Chyba nie jest dużym problemem kliknąć cancel przy każdym odpaleniu...
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: DJI Spark

Post autor: kaktus »

Adrián pisze:To słabo czytasz, kabel na andku działa już dawno (była aktualizacja).
Bezpieczniej jest latać na seryjnej. Chyba, że sam będziesz modowal.
Faktycznie działa na kablu też z najnowszym DJI GO 4 modowaną aplikację wywaliłem i zrobiłem FCC na oryginalnej jak opisujecie.
Spark drugi dzień u mnie widzę trzeba się do niego przyzwyczaić ma swoje fochy jak kwadratowe zdjęcia nawet ładne i spory crop przy filmowaniu eksponujący szumy i utrudniający ocenę odległości . Tryb sport to.... jak tryb do filmowania w PH4 :) ale ogólnie jestem pod wrażeniem jak oni upchali tyle techniki w takie małe coś i jakim cudem tak trzyma wysokość z dokładnością chyba do centymetra :)

Czy na dynamicznym Home Point można polegać podczas przemieszczania się samochodem ? czy lepiej nie używać.
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

kaktus pisze: ma swoje fochy jak kwadratowe zdjęcia
To nie fochy, a normalne zdj ze sparka.
kaktus pisze:Tryb sport to.... jak tryb do filmowania w PH4
Jak Ci mało, to zwiększ czułość/szybkość reakcji drążków na maksymalny i zobaczysz różnicę.
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: DJI Spark

Post autor: kaktus »

Adrián pisze: Jak Ci mało, to zwiększ czułość/szybkość reakcji drążków na maksymalny i zobaczysz różnicę.
Człowiek całe życie się uczy ustawiłam na max było na minimum i teraz mogą powiedzieć. Wow jaka fajna maszyna :) gęba sama mi się :-) a nie jednym latałem.
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Tomek_
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2018, 13:51

Re: DJI Spark

Post autor: Tomek_ »

Witam,
mam problem z nowym sparkiem. Dotyczy on zasięgu i utraty sygnału gps. Podczas jednego z pierwszych lotów w odległości około 30 metrów ode mnie wyskoczył mi komunikat "Weak Signal Gps" a chwilę po nim "Magnetic Filed Interference. Exit P-GPS mode" po czym dron zaczął uciekać bez kontroli. Na szczęście po kilku sekundach złapał ponownie GPS i udało się bezpiecznie wrócić. Poczytałem w fora i w tego typu przypadkach winowajcą wskazywany był kompas, który zalecano skalibrować. Niestety, po kalibracji problem nie minął. Ponownie w odległości około 30 metrów pojawił się "Weak Signal GPS" i dron przeszedł w tryb opti. Natychmiast ściągnąłem go do siebie. Dron automatycznie łapie częstotliwość na 5,8. Nawet stojąc blisko aparatury RC mam maksymalnie 2 kreski zasięgu. W odległości wspomnianych około 20 metrów zasięg jest zaznaczony na czerwono. Dron i aparatura posiadają najnowsze oprogramowanie. Spotkaliście się z takim problemem? Jakieś rady?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Zrób fcc i latasz w miejscu gdzie może kompas wariować?
Zmień miejsce lotów.

Jak to zrobisz, to sprawdź i daj znać czy się coś zmieniło.

Czego używasz do podglądu?
Tomek_
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2018, 13:51

Re: DJI Spark

Post autor: Tomek_ »

Błędy wyrzucało w różnych lokalizacjach bez zakłóceń. Np. w jednej z nich łapał 20 satelit, żeby za chwilę stracić sygnał GPS.
Latam w standardowym CE mode, ponieważ sprzęt jest nowy i chciałem zobaczyć jak się sprawuje bez modyfikacji. Niestety, mam obawy dalej odlecieć z uwagi na błędy, które się pojawiają. Do podglądu używam Samsunga A5 (2017).
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Jak jest nowy, to tym bardziej zrób fcc.
Masz jaja, że latasz na ce :roll:

Na andku, to chwila roboty.

Jeśli problem będzie się powtarzał tak często, pomimo poprawnej kalibracji kompasu i oczywiście fcc, to zwróć się z tym do serwisu z pytaniem czy poleci na gwarancję czy coś jeszcze przed tym doradzą.
jkjkjk
Posty: 2
Rejestracja: środa 26 gru 2018, 09:35
Lokalizacja: żary

Re: DJI Spark

Post autor: jkjkjk »

Witam

Mam problem Dji Spark dron nie emituje sieci wifi,brak możliwości resetu.Próbowałem dokonać zmiany softu dji assistant 2 v1.2.4 brak połonczenia z dronem.
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: DJI Spark

Post autor: kaktus »

Nie ma połączenia z kompem to pewnie nie to co myślę ale próbowałeś łączyć po kablu z aparaturą :?: Ja jak klepałem w ustawieniach coś się zawiesiło i miałem podobny problem połączyłem po kablu i wi wfi pojawiło się .


Przy okazji zapytam jak u was ze zdjęciami na długim czasie 2 sekundy naświetlania ? na 15 zdjęć mam 1...2 nieporuszone czy tak ma być :?:
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
dakon
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 08 sty 2019, 13:24
Lokalizacja: Czeladź

Re: DJI Spark

Post autor: dakon »

Mój pierwszy post także witam wszystkich.

Syn dostał na mikołaja mini drona i wkręciłem się bardziej od niego w :) Zdążyłem już kupić JJRC H31 z kamerką całe 2 mpx. Polatałem trochę i bardzo mi się to podoba. Na wiosnę planuje kupić drona który będzie służył do nagrywania wyjazdów rodzinnych wakacji itp. Nie mam tv 4k tylko zwykł full HD. Obejrzałem chyba wszystko na youtube o Sparku i myślę że go kupię na wiosnę.

Dobra w końcu pytanie.
Chciałem was zapytać bo się przecież na tym znacie, czy jak cena zmaleje jeszcze bardziej do wiosny to brać Sparka czy będzie jakiś nowy dron ala Spark 2 i lepiej się wstrzymać? Wiem że jest mavic air i on też jest do 600g ale jeśli mogę wydać 2350 zł na fly more combo, to nie widzę sensu wydawać prawie 4000 zł na 4K którego i tak nie użyje. Mam kamerę sportową sony gdzie jest 4K i tak nagrywam normalnie w HD.

Z jednej strony wiem że dron jest wart swojej ceny bo 2 lata temu recenzenci polecali sprzęt jak był po 3500zł a teraz jest sporo tańszy. Z drugiej strony wiem że sprzęt ma 2 lata a w elektronice to przepaść technologiczna biorąc pod uwagę że nie zamierzam zmieniać drona za rok czy dwa.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Spark nie ma trzeciej osi mechanicznej w gimbalu - yaw, co za tym idą różne problemy, trzeba umieć to ukryć na nagraniu by nie wyglądało słabo. Najlepiej osi yaw nie używać do kręcenia jednego ujęcia.

Druga sprawa to kamera, nagrywa "tylko" w 30kl/s Co nie musi być przeszkodą, ale trzeba mieć to na uwadze.

Na dzień dzisiejszy, nowego sparka bym nie kupił. Już spadają z ceny, a co dopiero za kilka miesięcy.
Na ibood była super oferta 1800-1900 za combo i nie refurb. To była okazja by kupić nówkę. Wszystko powyzej 2k jest nieopłacalne.

Lepiej upolować dobrą uzywkę z aparaturą i co najmniej 2 bateriami. Spadek wartości będzie najmniejszy, jak kupisz w dobrej cenie.

Jak masz za dużo $ i musisz mieć do 600g to bierz air.

Jak pojawi się spark 2 (chociaż mówi się, że to air nim został), to i tak będzie dużo droższy i nie wart zakupu, bo zbliży się do air cenowo.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Spark

Post autor: potrek »

Na ibodzie juz dwa razy był air za 2799, tak więc poluj.
ODPOWIEDZ