DJI Spark

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
suzu4x4
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 18 lis 2018, 12:16
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: DJI Spark

Post autor: suzu4x4 »

zdaje sobie sprawę i na pewno nie poleciałbym przy dużej wilgotności powietrza , bardziej chodziło mi o krótki lot w suchy słoneczny dzień przy niskiej wilgotności powietrza ale ujemnej temperaturze celem wykonania kilku ujęć w zimowej scenerii ;)

jeszcze jedno pytanko jeśli chodzi o aparat to rozumiem że nie ma możliwości zmiany proporcji zdjęć z formatu 4x3 na 16x9 ? przynajmniej nic takiego nie znalazłem i moje zdjęcia z trybu "single shot" wyglądają co najmniej dziwnie :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

suzu4x4 pisze:bardziej chodziło mi o krótki lot w suchy słoneczny dzień przy niskiej wilgotności powietrza ale ujemnej temperaturze celem wykonania kilku ujęć w zimowej scenerii ;)
Tylko weź pod uwagę, że jak wrócisz do ciepłego pomieszczenia, czy to samochodu, czy domu, to się skropli.. To jest najgorszy moment dla elektroniki, nie sam lot.

Nie, nie ma możliwości zmiany proporcji zdjęcia. Jedynie po zrobienia zdjęcia, możesz je "dociąć".
Awatar użytkownika
suzu4x4
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 18 lis 2018, 12:16
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: DJI Spark

Post autor: suzu4x4 »

Adrián pisze:
suzu4x4 pisze:bardziej chodziło mi o krótki lot w suchy słoneczny dzień przy niskiej wilgotności powietrza ale ujemnej temperaturze celem wykonania kilku ujęć w zimowej scenerii ;)
Tylko weź pod uwagę, że jak wrócisz do ciepłego pomieszczenia, czy to samochodu, czy domu, to się skropli.. To jest najgorszy moment dla elektroniki, nie sam lot.

Nie, nie ma możliwości zmiany proporcji zdjęcia. Jedynie po zrobienia zdjęcia, możesz je "dociąć".
nie pomyślałem o tym, trzeba będzie czekać do wiosny :-/
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Ludzie latają w takich warunkach.. ;-)

Osobiście, szkoda mi sprzętu, dlatego niechętnie latam zimą.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Spark

Post autor: Jagoda »

Adrián pisze:

Osobiście, szkoda mi sprzętu, dlatego niechętnie latam zimą.
Oj tam, Adrián
Jak ładna pogoda tzn. jest mrozik ale słoneczko świeci a przede wszystkim są ładne widoki to polatywać i "focić" należy, bo inaczej kara!!! ;-)

Tyle, ile zmrożonej elektroniki przyszło do firmy to nie zliczę - owszem, włączana na drugi dzień.
Raz się zdarzyło, że drukarka zapakowana w "kartongi" noc stała na b. dużym mrozie, bo nie miał kto przyjąć, to pozwoliłem na złożenie i włączenie ( tak na wszelki wypadek) po dwóch dniach i OK.
Wracając do latadełek.
Najgorsza jest szybka zmiana temperatury - problem znany (bo dokuczliwy) okularnikom kiedy z mrozu wrócą do domu czy wejdą do sklepu.
Ja robię w/g znanej zasady - "powolne ogrzewanie"
Po lotach kopter ( z wyjętą baterią) apka, baterie zapakowane do zimnego plecaka w bagażniku czy na plecach sobie wracają i plecak ląduje w piwnicy albo w garażu.Na drugi dzień w domu.

Ps.
Dla mnie większym problemem są zmarznięte łapska i facjata :mrgreen:
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Widoki w taką aurę są piękne, ale.. latać w taką pogodę nie lubię :-/
Próbowałem skrzydłem, ale to nie dla mnie he

Ale nie mówię by nie latać, bo lubię oglądać takie filmiki :D
madej
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 lis 2016, 17:14
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Spark

Post autor: madej »

Jagoda pisze:
Tyle, ile zmrożonej elektroniki przyszło do firmy to nie zliczę - owszem, włączana na drugi dzień.
Raz się zdarzyło, że drukarka zapakowana w "kartongi" noc stała na b. dużym mrozie, bo nie miał kto przyjąć, to pozwoliłem na złożenie i włączenie ( tak na wszelki wypadek) po dwóch dniach i OK.
Wracając do latadełek.
Najgorsza jest szybka zmiana temperatury - problem znany (bo dokuczliwy) okularnikom kiedy z mrozu wrócą do domu czy wejdą do sklepu.
Ja robię w/g znanej zasady - "powolne ogrzewanie"
Po lotach kopter ( z wyjętą baterią) apka, baterie zapakowane do zimnego plecaka w bagażniku czy na plecach sobie wracają i plecak ląduje w piwnicy albo w garażu.Na drugi dzień w domu.

Ps.
Dla mnie większym problemem są zmarznięte łapska i facjata :mrgreen:
Nie ważny jest czas ogrzewania. Ważne, żeby ogrzewać bez dostępu wilgotnego powietrza. Jeśli wnosisz zimny sprzęt w plecaku czy pudełku i pozwolisz mu się ogrzać bez wyciągania go z opakowania, to właśnie to chroni przed skropleniem się wilgoci ( i wystarczy godzina czy dwie w zależności od wielkości przedmiotu). A jeśli się zdarzy wnieść elektronikę bez opakowania do ciepłego i wilgotnego pomieszczenia, to już lepiej ją jak najszybciej ogrzać, żeby jak najmniej się wody skropliło i jak najkrócej działała na elektronikę.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Spark

Post autor: Jagoda »

madej pisze:Nie ważny jest czas ogrzewania.
Użyłem cudzysłowu.Najważniejsza różnica temperatur.
madej pisze: Ważne, żeby ogrzewać bez dostępu wilgotnego powietrza.
Słusznie! A istnieje takowe-"niewilgotne"? Ponoć na Saharze ale i tak z ca 20% będzie. A tak poza tym mój plecak nie jest szczelny.
madej pisze:wystarczy godzina czy dwie w zależności od wielkości przedmiotu
Przeca czas nieważny :-P
Zgadzam się - wielkość, czy jak kto woli masa ma znaczenie.
madej pisze:
to już lepiej ją jak najszybciej ogrzać
No to jak z tym czasem? ;-)



Ps.
Po jakim czasie (niby nieważny) flaszka (0,5l.) z pitnym płynem niezamarzającym (do ca -25) wyjęta z lodówki o temp. -12 osiągnie temperaturę pokojową +20, czyli niezdatną do spożycia? I ile skondensuje ....no dość ;-)
Wzorów nie pamiętam i szukać nie będę mimo zbliżających się imienin. ;-) Traktować jako pytanie retoryczne ;-)

Sorry za of top ale od dawna przyjąłem zasadę 12 godz. do włączenia dla każdej zmrożonej (a wstawionej do ciepłego) elektroniki -( no,może poza
jakąś malizną - tu faktycznie godzinka, dwie)
Zawsze się kondensuje i trzeba kapkę czasu aby skropliny odparowały.

A tak całkiem poważnie, owszem
madej pisze: wnosisz zimny sprzęt w plecaku czy pudełku i pozwolisz mu się ogrzać bez wyciągania go z opakowania
to powinno wystarczyć ale więcej niż godzina czy dwie.Ile dla Smarka? - może lepiej dmuchać na zimne?
Ale moje latadełko (P4) ma specjalne uprawnienia :-D stąd okres przejściowy.
Pozdrawiam. :), :)
mergus56
Posty: 60
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 06:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: DJI Spark

Post autor: mergus56 »

Adrián, Witam, możesz podać źródło zakupu KABEL RC LIGHTNING 175mm DO DJI SPARK,
pozdrawiam
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Spark

Post autor: mohinder »

Ja mialem ostatnio odwrotny problem. Bralem Sparka z klimatyzowanego pomieszczenia w hotelu w celu polatania na plazy i tez chwile odczekiwalem przed lotem ze wzgledu na skraplanie. Nie mowiac juz o aparacie ktury ma troche wiecej material ktory trzyma temperature i musialem czekac dobre kilkanascie minut aby odparowal obiektyw. Ale co najwazniejsze z tego wyjazdu to moge powiedziec ze latalem Sparkiem w Tanzanii i nie mailem zadnych problemow na granicy a niby trzeba miec zezwolenie zeby wwziezc drone. Wlasnie z obawy utraty drona zabralem ze soba Sparka a nie Mavica pro.
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: DJI Spark

Post autor: kaktus »

Witam może ktoś wie czy mogę zainstalować w androidzie dwie aplikacje DJI GO 4 jedną modyfikowaną do sparka i drugą najnowszą do ph 4 czy będą się gryzły a może przy instalacji jako aktualizacja wywali mi modyfikowaną . ?
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Spark

Post autor: s050197 »

Jak miałem zainstalowane dwie wersje (dji go i dji go 4) to gryzły się. Działała tylko ta później zainstalowana.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Spark

Post autor: potrek »

kaktus pisze:Witam może ktoś wie czy mogę zainstalować w androidzie dwie aplikacje DJI GO 4 jedną modyfikowaną do sparka i drugą najnowszą do ph 4 czy będą się gryzły a może przy instalacji jako aktualizacja wywali mi modyfikowaną . ?
A po co do spark zmodowany Djigo?
Przecież na zwykłej, FCC działa.
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: DJI Spark

Post autor: kaktus »

Wyczytałem że na zmodowanej działa kabel połączeniowy w sparku i ogólnie jest bardzo dobra więcej trybów lotu za to a na starej aplikacji ph4 mi się kiedyś mi zablokował na dobre wszystko na czerwono zresztą ciągle krzyczy aby zrobić aktualizację zazwyczaj robię aby znowu mu nie odbiło więc tu wolał bym być na bieżąco Na nowej aplikacji w sparku chyba kabel nie chodzi z tego co wyczytałem a połączenie po wi fi nie podoba mi się ale może sprawdzę tą DJI GO 4.1.5 na obydwu .
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Spark

Post autor: s050197 »

Chodzi.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
ODPOWIEDZ