DJI Spark

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

LotnikBB
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 13 sie 2018, 12:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: DJI Spark

Post autor: LotnikBB »

Szukam i szukam. Znalazłem zestaw z aparaturą i walizeczką za 1900zł. Combo za 2420zł. To dobre ceny?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Jak nie chcesz R i nie znalazłeś taniej, to znaczy, że lepiej nie będzie.
Krzysztof1
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 08 wrz 2016, 16:43

Re: DJI Spark

Post autor: Krzysztof1 »

Bardziej bym obstawiał że ci fon zamula/za ciepło mu. Sprawdź na innym sprzęcie.

Korzystałem z dwóch telefonów. Obecnie Huawei Mate 10 lite, wcześniej Samsung galaxy s5 neo
BeowulfPL
Posty: 1
Rejestracja: sobota 18 sie 2018, 13:22

Re: DJI Spark

Post autor: BeowulfPL »

Hej,
Nie działa mi tryb 2,4, jak do niego przejdę od razu tracę sygnał i obraz. Jak włączam FCC też od razu w 5,8 mnie wrzuca. Miał ktoś taki problem?
// edit
Z resztą mniejsza o to, najważniejsze że FCC działa i jest to zupełnie inna bajka niż CE. Już miałem drona do sklepu oddawać, bo po 30 metrach zrywało mi obraz, na szczęście są takie pożyteczne fora jak to :D Swoją drogą ten dron z trybem CE nie powinien nawet trafić do sprzedaży, bo moim zdaniem to zbrodnia.
A wie ktoś jak się ma zmienianie trybu na FCC do gwarancji?
json_alpaca
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 26 sie 2018, 20:40
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Spark

Post autor: json_alpaca »

Hej,

mam taki problem z aparaturą (spark kupiony 2 dni temu), że nie działają mi analogi na niej. Nie ma problemu ze sterowaniem Sparkiem za pomocą telefonu, ale analogi nie działają na aparaturze. Wszystkie pozostałe przyciski na niej działają - co więcej: jeśli kliknę kalibracje - wykrywa ona normalnie ruch analogów, ale nie wykrywa, że dotknąłem tych "kropek" u góry do skalibrowania.

Da się to jakoś samemu naprawić czy po prostu wadliwy egzemplarz i gwarancja ? :/
naku83
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 02 sie 2018, 20:51
Lokalizacja: Rumia

Re: DJI Spark

Post autor: naku83 »

Dziś spark miał dzwona był w trybie p jakieś 3m od ściany budynku nagle zaczął pełną prędkością lecieć w budynek odrazu na aparaturze dałem do tyłu jednak dron nie reagował. Następstwa zdazenia połamane śmigła, wyłamane mocowań baterii, 2 przednie silniki czuć lekki opór oraz pęknięta karta pamięci, przy prubie uruchomienia silników informuje o uszkodzonych sensorach i nie startuje.
U tu pytanie czy w takim wypadku nie powinna to być naprawa gwarancyjna czy konieczne będzie urzycie dji care
Logi : http://www.phantomhelp.com/LogViewer/RY ... BMHCX770P/#
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Spark

Post autor: pawelsky »

naku83 pisze:U tu pytanie czy w takim wypadku nie powinna to być naprawa gwarancyjna czy konieczne będzie urzycie dji care
Probowac mozesz, choc w zwiazku z lataniem w okolicy zelastwa i w warunkach bardzo slabego sygnalu GPS watpie aby gwarancja zostala uznana.

Tak przy okazji pozwolenie na lot od zarzadu portu bylo?
naku83
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 02 sie 2018, 20:51
Lokalizacja: Rumia

Re: DJI Spark

Post autor: naku83 »

Wiem że port ma wyznaczoną strefę i nawet smarka trzeba zgłaszać ale to mialo być tylko wzniesienie do połowy wysokości budynku aby zobaczyć czy krata wentylacyjna nie jest zapchana aby nie bawić się w rozkładanie drabiny
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Spark

Post autor: pawelsky »

naku83 pisze:Wiem że port ma wyznaczoną strefę i nawet smarka trzeba zgłaszać ale to mialo być tylko wzniesienie do połowy wysokości budynku aby zobaczyć czy krata wentylacyjna nie jest zapchana aby nie bawić się w rozkładanie drabiny
Karma...
lekki
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2018, 09:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: DJI Spark

Post autor: lekki »

czy może ktoś się spotkał z problemem : po ostatniej aktualizacji brak podglądu kamery /na minitablet android huawei/ a poza tym chyba wszystko działa... sprawdzałam i dron zapisuje plik wideo który potem otwiera jako cały czarny ekran

EDIT : sprawę rozwiązuje powrót to wersji 4.2.21
Ostatnio zmieniony czwartek 13 wrz 2018, 14:43 przez lekki, łącznie zmieniany 1 raz.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Spark

Post autor: lesz »

naku83 pisze:Dziś spark miał dzwona był w trybie p jakieś 3m od ściany budynku nagle zaczął pełną prędkością lecieć w budynek odrazu na aparaturze dałem do tyłu jednak dron nie reagował. Następstwa zdazenia połamane śmigła, wyłamane mocowań baterii, 2 przednie silniki czuć lekki opór oraz pęknięta karta pamięci, przy prubie uruchomienia silników informuje o uszkodzonych sensorach i nie startuje.
U tu pytanie czy w takim wypadku nie powinna to być naprawa gwarancyjna czy konieczne będzie urzycie dji care
Logi : http://www.phantomhelp.com/LogViewer/RY ... MHCX770P/#
dla mnie to lot bez zlapania porzadnego sygnalu gps :( tak wiec nic dziwnego, ze tak wyszlo
tylko care
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
lucek_master
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2018, 22:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: DJI Spark

Post autor: lucek_master »

Dlaczego sparkiem (wg producenta) nie można latać w temp poniżej 0 stopni? Próbował ktoś? Zgaduję że czujnik od dołu może zaparować (ciepło od baterii, zimno od zewnątrz), innych pomysłów nie mam..
Awatar użytkownika
sp5l-
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 27 mar 2018, 15:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Spark

Post autor: sp5l- »

Witam,
Koledzy znalazłem kabelek OTG super pasujący do sterownika Sparka a tablet iPad Mini 2 za naprawdę nieduże pieniądze.
Przyszedł wczoraj, przymierzyłem przed chwilą - wygląda jak by z tego zestawu był i nie trzeba czekać długo na przesyłkę z chin.
Link do tej aukcji. https://allegro.pl/kabel-forever-otg-mi ... l#imglayer
Pozdrawiam Edek

DJI Spark - AEE Toruk AP10 - QZ-S8.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Jednak lepszy właśnie sprzedałem https://allegro.pl/nylonowy-kabel-rc-li ... D#imglayer

Kiedy przy aparaturze może być ewentualnie wtyk prosty, to przy tablecie sobie tego nie wyobrażam.
Jedyny plus Twojego, to cena.
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Spark

Post autor: s050197 »

lucek_master pisze:Dlaczego sparkiem (wg producenta) nie można latać w temp poniżej 0 stopni? Próbował ktoś? Zgaduję że czujnik od dołu może zaparować (ciepło od baterii, zimno od zewnątrz), innych pomysłów nie mam..
Chodzi bardziej o wpływ niskiej temperatury na baterię.
O wilgotność powietrza też trochę.

Czy ma ktoś namiary na kabel do sparka micro-micro ale z jedną końcówką 90st?
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
ODPOWIEDZ