DJI Spark

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

dakon
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 08 sty 2019, 13:24
Lokalizacja: Czeladź

Re: DJI Spark

Post autor: dakon »

potrek pisze:Na ibodzie juz dwa razy był air za 2799, tak więc poluj.
Ale w wersji combo czy sam? Ten ibood to coś pewnego czy jak z aliexpress? Ceneo za more combo nadal prawie 4k
Adrián pisze:a dzień dzisiejszy, nowego sparka bym nie kupił. Już spadają z ceny, a co dopiero za kilka miesięcy.
Na ibood była super oferta 1800-1900 za combo i nie refurb. To była okazja by kupić nówkę. Wszystko powyzej 2k jest nieopłacalne.
Wersja combo bez Huba i z jedną baterią nadal jest za 1900 na allegro.

Co do gimbala to wiem o tym i też się skłaniałem do air przez to. Jednak różnica w cenie jest prawie dwukrotna.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Spark

Post autor: potrek »

Na ibood Air combo.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

dakon pisze:Ten ibood to coś pewnego
Pewnego.
dakon pisze:Wersja combo bez Huba i z jedną baterią nadal jest za 1900 na allegro.
Pisałem o "normalnym" combo. Czyli to wszystko co jest w combo a niedokładane do podstawowej wersji.
dakon
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 08 sty 2019, 13:24
Lokalizacja: Czeladź

Re: DJI Spark

Post autor: dakon »

No to muszę polować skoro air za 2800 był to zdecydowanie lepiej niż spark za 2350 jak teraz jest. Dzięki za sugestię a można tam jakieś powiadomienie ustawić czy trzeba codziennie zaglądać?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Jak Ci zależy na zakupie to musisz codziennie po 00:00 zaglądać, bo takie oferty jak sparka, czy air i inne dobre do rana nie "wiszą".
Zanim dostaniesz @ z ofertami, to już będzie po ptokach :-D
dakon
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 08 sty 2019, 13:24
Lokalizacja: Czeladź

Re: DJI Spark

Post autor: dakon »

Pooglądałem trochę filmików z dji Air i porównań do Sparka. Recenzenci podkreślali że oba drony są amatorskie a z Air można zrobić półprofesjonalne filmiki. Tak jak mówiłem potrzebuje do nagrania filmików z wakacji które nagrywam telefonem obecnie galaxy s8. Głównie zależy mi na tym żeby połączyć filmiki z drona i z telefonu. Porównując ceny 2350 ze sparka do 2800 do Air - jeśli się uda taką cenę znaleźć- to oczywiście Air. Jeśli jednak mówicie że na ibood były sparki fly more combo za 1800 no to już jest 1000zł na przewagę do sparka. No może niecałe bo trzeba 3 baterię do sparka dokupić
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Dwie baterie też wystarczą na początek. Z biegiem czasu dokupisz 3.

Porównując cenę air 2,8k musisz porównać do ceny sparka 1,8k z ibood, bo inaczej takie porównanie jest od czapy.

Tylko baterie do sparka są tańsze niż do air, więc to też weź pod uwagę.

Pisanie o amatorskich, pro jest głupie.. Dlaczego nie możesz mieć super obrazka z wakacji?

To jaki materiał nakręcisz, w dużej mierze zalezy od Ciebie i Twoich umiejętności i postprodukcji.

Widziałem kilka ujęć ze sparka duży lepszych niż z p4 pro. Co z tego, że jakość była lepsza, skoro ktoś nie umiał tego wykorzystać?
dakon
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 08 sty 2019, 13:24
Lokalizacja: Czeladź

Re: DJI Spark

Post autor: dakon »

Adrián pisze:Widziałem kilka ujęć ze sparka duży lepszych niż z p4 pro. Co z tego, że jakość była lepsza, skoro ktoś nie umiał tego wykorzystać?
Tak, ja także. Naoglądałem się jak ustawić czułość gimbala żeby były płynne ujęcia. Wiadomo że jak ktoś kupi sparka i w trybie sport chce zrobić fajny film to będzie lipa. Wszystkie filmiki które wyglądają fajnie są w bardzo wolnej prędkości nagranej, przynajmniej te co widziałem.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Niestety, brak 3 osi i 30kl/s wymaga trochę innego krecenia, by to wyglądało dobrze. Ale nie jest to niemożliwe.
dakon
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 08 sty 2019, 13:24
Lokalizacja: Czeladź

Re: DJI Spark

Post autor: dakon »

A jak jest z wycofaniem modelu. Nie będzie tak na wiosnę że na przykład wycofają sparka tak jak wycofali phantoma 1lub 2? Żeby się nie okazało że będę czekać do wiosny a tu Spark wycofany bo pewnie mavic air nadal będzie.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Spark

Post autor: potrek »

Jakie wycofanie ? Wycofuje to się leki albo inne szkodliwe, wadliwe rzeczy.
Co innego zaprzestanie produkcji i wdrożenie nowego modelu.
Czekać na nowy model można w nieskończoność. Teraz mavic air ma mega cene, biorąc pod uwagę aliexpress itp.



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony środa 09 sty 2019, 22:09 przez potrek, łącznie zmieniany 1 raz.
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Spark

Post autor: s050197 »

Ja sparka już miałem, na szczęście udało się sprzedać. Teraz już bym go nie kupił. Jako latadło to okej (choć czas lotu mizerny), ale wideo słabawo (mało ustawień, gorsza stabilizacja).
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
dakon
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 08 sty 2019, 13:24
Lokalizacja: Czeladź

Re: DJI Spark

Post autor: dakon »

potrek pisze:Teraz mavic air ma mega cene, biorąc pod uwagę aliexpress itp.
Na aliexpres cena za fly koro combo ponad 1100 dol. To już u na jest taniej. Chyba że źle szukam.
s050197 pisze:Ja sparka już miałem, na szczęście udało się sprzedać
Który to Twój dron? Używasz tylko do wakacji , wyjazdów czy nagrywasz filmiki zarobkowo lub na Youtube?
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Spark

Post autor: s050197 »

dakon pisze: Który to Twój dron? Używasz tylko do wakacji , wyjazdów czy nagrywasz filmiki zarobkowo lub na Youtube?
Od DJI to był mój trzeci latawiec. Filmuję amatorsko, dla własnej przyjemności, na yt wrzucam żeby pokazać swoje "prace" znajomym. Mimo że zabierałem sparka na ostatnie 3 swoje "filmowania", materiału z niego nie użyłem. Przy mavic pro, spark wypada bladziutko.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Spark

Post autor: potrek »

dakon pisze:
potrek pisze:Teraz mavic air ma mega cene, biorąc pod uwagę aliexpress itp.
Na aliexpres cena za fly koro combo ponad 1100 dol. To już u na jest taniej. Chyba że źle szukam.
W tej chwili najtaniej na ali to koszt 924 dolary, wysylka z hiszpani, wiec szybko no i bez cła. Kupisz przez np. topcashaback.com to dostaniesz 8% zwrotu.
Tak więc wyjdzie Cie 850$, przy obecnym kursie dolara daje jakieś 3200 zł.
Albo poluj na wersję zwykłą, czesto są za jakies 690 do tego dwie baterie za 120 minus cashback, da jakies 745 dolców, do tego jakis tani hub i torba i masz komplet jeszcze taniej.
ODPOWIEDZ