DJI Spark

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
sp5l-
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 27 mar 2018, 15:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Spark

Post autor: sp5l- »

Cześć
Ja w miniony weekend trenowałem pierwszy raz sparka - jako że mam działkę w lesie to pojechałem na pobliską łąkę. Ustawiłem kompas i delikatnie wystartowałem. Zabawa wyśmienita mimo małych podmuchów wiatru, trochę się zawiodłem gdy wymieniłem na drugą baterie (zakupioną dodatkowo) okazało się że naładowałem w domu ale się nie zaktualizowały dodatkowe. Po powrocie przy nowym podłączeniu 2 i 3 baterii wszystko się zaktualizowało. Po 1 treningu na łące miałem już podstawy poglądowe i po obiedzie latałem po swoim lesie, spark się bardzo spisywał mimo powiewów wiatru do strony rzeki.
Mam jeszcze drona AEE Toruk AP10 ale ten nie nadaję się do latania pomiędzy drzewami - za to sparkiem jest super zabawa.

Koledzy pisali powyżej o połączeniu Drona - kontrolera - i telefonu. Ja to tak łączę. 1 włączam tryb samolotowy i wifi 2 włączam kontroler i jak pojawi się w wifi wtedy włączam dopiero drona. U mnie to działa dobrze bez dodatkowego kabla. Mam telefon Sony Z1.
Pozdrawiam Edek

DJI Spark - AEE Toruk AP10 - QZ-S8.
Awatar użytkownika
misiek1811
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 03 sie 2015, 14:40

Re: DJI Spark

Post autor: misiek1811 »

Adrián pisze:
misiek1811 pisze:Witam
Od niedawna jestem posiadaczem Sparka i mam problem z rozłączaniem się telefonu z aparaturą, jak wejdę w wifi to telefon jest podłączony z aparaturą a w aplikacji DJI GO4 jest Disconnected wtedy muszę wyłączyć i włączyć aparaturę i połączenie wraca, wystartuję i znowu jest to samo. Telefon to LG G6, włączony tryb samolotowy. Dodam jeszcze ze nieraz polecę na 50m i jest ok a nieraz na 3 m i sie rozłącza. Mam moda FCC.
Pozdrawiam
Odinstaluj aplikacje i usuń wszystko co było z nią związane, wszelkie dane.
Wyczyść tel i zainstaluj jeszcze raz oryginalną wersję.
Jak problem nie zniknie, to sprawdź na innym telefonie.

Do tej pory działało dobrze na tym lg?
Od początku był problem, próbowałem też na LG G3, huawei P10 i iPadzie mini i tak samo rozłączało.
lucek_master
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2018, 22:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: DJI Spark

Post autor: lucek_master »

Cześć,

również i ja, od kilku dni, jestem posiadaczem Iskry. Wrażenia bardzo fajne, ale zrodziło się kilka pytań. Mianowicie:
1. czy da się jakoś zwiększyć prędkość powrotu drona po przywołaniu go funkcją RTH (standardowo jest chyba 10 km/h) ? Boje się że jak odlecę za daleko to tym mozolnym tempem nie zdąży wrócić (sam) zanim bateria padnie.
2. zdarza Wam się że będąc w powietrzu (powiedzmy 30-80 metrów nad ziemią (strzelam że tyle było)) Spark wykrywa jakąś przeszkodę której fizycznie nie ma i hamuje (aparatura "pika" a na ekranie czerwone kreseczki jak by coś wykrył). Po chwil leci dalej.
3. zapomniałem co to było to trzecie...
Awatar użytkownika
123swistak
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 17 sie 2017, 06:05
Lokalizacja: N50°00’00.00’’ E20°00’00.00’’

Re: DJI Spark

Post autor: 123swistak »

do: lucek_master

1. Gdzie to wyczytałeś, że jest to tylko 10 km/h? Czy masz kontroler RC, czy latasz tylko na smartphonie?
Mam RC i wrażenie, że prędkość ta jest znacznie większa.
Najszybciej wraca się sterując manualnie RC w trybie "sport" (ok. 50 km/h), tylko problem jest taki, że trzeba dokładnie wiedzieć w jakim kierunku wracać.
A tak w ogóle, to dam Ci radę - lataj najdalej do alarmu RTH - gdy nie chcesz stracić drona.
Gdy natomiast odlatujesz z wiatrem, a potem dron musi wracać pod wiatr, to lepiej nie czekać na alarm RTH, tylko wrócić wcześniej.
Na YouTube pełno jest filmików, na których ludzie utopili drona w morzu, odlatując w FCC za daleko i czekając aż wróci.
Przeważnie popełniali jeden kardynalny błąd - nie brali pod uwagę kierunku wiatru w czasie powrotu drona do punktu Home.
2. Może latasz w miejscu, gdzie w powietrzu jest dużo owadów (muchy, pszczoły)?
A tak poważnie - nigdy na forum o Sparku nie słyszałem o takim przypadku, podobnie zresztą na YT.
* DJI Spark * CX-10 * Kyanite * miniX * V3Lama *
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: DJI Spark

Post autor: rika2017 »

Czujniki 2 muszą być czyste, słońce może je zakłócać w ph4 pro zatrzymuje się często

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
sp5l-
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 27 mar 2018, 15:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Spark

Post autor: sp5l- »

Mam pytanie, może i u kogoś się to dzieje - po aktualizacji dodatkowych baterii przestały mi się świecić czerwone diody podczas lotu - mrugają tylko zielone, lub jak się bateria kończy na czerwono te same.
Jak spark się łączy to mrugają wszystkie - tak że nie jest to że czerwone nie działają. Taka ciekawostka - byłem w piątek z tym w serwisie DJI, Pan serwisant tłumaczy mi że to może być z powodu nowej aktualizacji. Może to zaoszczędzi trochę baterie w końcu w nocy nie latam.
Pozdrawiam Edek

DJI Spark - AEE Toruk AP10 - QZ-S8.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Piszesz o ledach z tyłu?
To ciekawe.

Czyli podczas nagrywania nie świecą się ani z przodu ani tyłu? Bo z przodu podczas nagrywania się wyłączają.

To było by coś nie tak. Bo ledy pokazują w jakim stanie jest kopter, w jakim trybie, czy coś jest nie tak itd wg tabelki o ledach z instrukcji.

Jutro pewnie przyjdzie aparatura z oclenia, to aktywuje dodatkowe baterie i spr.

Na podstawowej, aktywowanej działają wszystkie.
Awatar użytkownika
sp5l-
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 27 mar 2018, 15:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Spark

Post autor: sp5l- »

Tak by to wyglądało, jeszcze sprawdzę co się dzieje podczas nagrywania bo nie zwróciłem na to uwagi. Jak się uda to jeszcze dziś odpiszę.
Pozdrawiam Edek

DJI Spark - AEE Toruk AP10 - QZ-S8.
Awatar użytkownika
sp5l-
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 27 mar 2018, 15:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Spark

Post autor: sp5l- »

Przed chwilą sprawdziłem,
To właśnie te diody które powinny się wyłączać podczas nagrywania i robienia zdjęcia nie świecą mimo że dają znać na czerwono podczas łączenia z kontrolerem lub telefonem.
Pozdrawiam Edek

DJI Spark - AEE Toruk AP10 - QZ-S8.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Ok, Wreszcie mam aparaturę. Gdybym wiedział, że tak to wolno będzie szło i na celnym tydzień poleży, to brałbym w PL.

Ale wracając do tematu.
Pogoda nie lotna, pada deszcz.
Udało się wszystko spiąć i działa od strzału.

Tylko mam dwa pytania.
Jest możliwość wyłączenia dźwięków aparatury, przycisków? Bo Potwornie mnie irytują wszystkie dźwięki przycisków, które naciskam. Dlatego zawsze to wyłączam jak się da w każdym urządzeniu.
Jak się nie będzie dało wyłączyć programowo, to zrobię to mechanicznie..

Druga sprawa, to kółko, które powinno pochylać gimbal.
Kółko fizycznie działa, bo wykonałem kalibracje drążków i jest ok, ale jak chcę poruszyć gimbalem, to nie działa.
Chyba, że dopiero działa podczas lotu?

Pod jednym z dwóch przycisków funkcyjnych, ustawiłem szybką zmianę gimbala i to działa.
lucek_master
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2018, 22:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: DJI Spark

Post autor: lucek_master »

Adrián pisze:Chyba, że dopiero działa podczas lotu?
na ziemi (dron włączony, śmigła stoją w miejscu) powinieneś móc sterować gimbalem (pochylać go w osi pionowej). Nic nie zmieniałem w ustawieniach ale mam tak od początku.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Spark

Post autor: Jagoda »

lucek_master pisze: na ziemi (dron włączony, śmigła stoją w miejscu) powinieneś móc sterować gimbalem (pochylać go w osi pionowej). Nic nie zmieniałem w ustawieniach ale mam tak od początku.
IMHO tak powinno być.
Już przed startem P3/4 decydowałem jak ma być ustawiony gimbal.
Adrian sprawdź dokładnie.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Hm ok, to spr jak się podładuje, bo bateria mi padła w sparku od zabawy.

Editt
Działa, faktycznie można przed lotem :-)
Błąd polegał na tym, że podczas zabawy w funkcjach apki, ustawiłem prędkość pochylenia gimbala na 0.
lucek_master
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2018, 22:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: DJI Spark

Post autor: lucek_master »

rika2017 pisze:Czujniki 2 muszą być czyste, słońce może je zakłócać w ph4 pro zatrzymuje się często
To mogło być słońce, bo faktycznie było to popołudnie i leciałem na zachód. Dzięki ;)

Jeszcze jedno, wczoraj próbowałem uruchomić drona i sterować nim za pomocą gestów, niestety nie udało się go nawet wystartować.. Korzystałem z tych instrukcji (screen poniżej) ale nie mogę dojść do 3 punktu (przednie diody zamigają na czerwono i tyle). Powie mi ktoś co mogę robić źle, albo krok po kroku opisać jak zrobić żeby zadziałało..
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Uruchomiłeś funkcję sterowania gestami?

Editt
Chciałem ściągnąć mapy offline jak w tutkach od dji, ale nie mam tej opcji. Dlaczego? Czy w najnowszej dji go juz nie ma takiej możliwości? Mam ios
Załączniki
2427BD7F-36DF-4FB3-95A2-2742DB92D197.png
2427BD7F-36DF-4FB3-95A2-2742DB92D197.png (140.49 KiB) Przejrzano 2822 razy
888ACFA3-1D20-4BBD-8350-55FD8678908C.png
888ACFA3-1D20-4BBD-8350-55FD8678908C.png (163.22 KiB) Przejrzano 2824 razy
ODPOWIEDZ