DJI Spark

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
arczi79
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 24 maja 2015, 23:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: DJI Spark

Post autor: arczi79 »

danieli68 pisze:Chciałbym zakupić Sparka na tomtop - aktualna cena 599 USD wersja combo.
Chwilowo jestem w USA i za "gołą" wersję Sparka zapłaciłem w poniedziałek 289$ (była jednodniowa promocja w sklepach Target). Dodatkowo dzisiaj zamówiłem kontroler za kolejne 107 $ (free shipping). Więc pewnie od czasu do czasu jakieś fajne promocje będą gdzieś tam się pojawiały... DJI to generalnie produkt z Chin - więc nie widzę powodu aby w PL tez jakichś fajnych cen nie znaleźć (może coś pojawi się w okresie przedświatecznym lub noworocznym? może warto obserwować promocje u naszych niemieckich sąsiadów?)
krzychk
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 14 gru 2017, 08:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Spark

Post autor: krzychk »

W w/w sklepie była promocja, kilkadziesiąt sztuk DJI Spark Fly More Combo po ok. 570$ wraz z kurierską przesyłką.
Chwilowo problemem jest to, że przesyłka powinna właśnie być doręczana do moich rąk (zgodnie z ofertą), a
dowiaduję się że milion rzeczy sprawił iż dopiero 24 grudnia się z nią przywitam.

ps.Cześć wszystkim :)
Awatar użytkownika
arczi79
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 24 maja 2015, 23:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: DJI Spark

Post autor: arczi79 »

krzychk pisze:W w/w sklepie była promocja, kilkadziesiąt sztuk DJI Spark Fly More Combo po ok. 570$ wraz z kurierską przesyłką.
Chwilowo problemem jest to, że przesyłka powinna właśnie być doręczana do moich rąk (zgodnie z ofertą), a
dowiaduję się że milion rzeczy sprawił iż dopiero 24 grudnia się z nią przywitam.

ps.Cześć wszystkim :)
Fly More Combo teraz niby są w jakichś sklepach w USA po 399$ (widziałem posty na FB)... rewelacyjnie dobra cena. Trochę pospieszyłem się z tym moim "golasem" za 289$ - bo dokupując jedną baterię i kontroler już przepłaciłem 50$ w stosunku do tej wersji Fly More Combo.

Ktoś wie z czym mogą być związane tak duże obniżki cen tych quadzików? Coś czytałem że DJI planuje na początku 2018 pokazać nowego Phantoma... ale nic o nowym Sparku nie słyszałem (zresztą obecna wersja jest na rynku zaledwie niecały rok).
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Spark

Post autor: lesz »

wg. mnie wynika to z malej sprzedazy w USA, bo ludzie majac wybor 599-699$ za sparka combo a ok 800$ za mavica (gdzie zestaw bazowy to kontroler+mavic+25min lotu z 1 baterii) - to wybor byl dosc oczywisty.
spark po 400$ znajdzie dzieki nizszej cenie kupcow, ktorzy inaczej poszliby w parroty, xiaomi, walkery itp..
w EU przepisy ograniczyly mozliwosci swobodnego latania Mavkiem, wiec dlatego spark wskoczyl jako jego "zastepca"
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Spark

Post autor: s050197 »

A na TomTop Spark combo 759$ :-/
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Grzesiek_89
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 02 lis 2017, 14:24
Lokalizacja: Sanok

Re: DJI Spark

Post autor: Grzesiek_89 »

Mam pytanie do posiadaczy DJI Sparka, którzy użytkują go już dłuższy czas.
Mógłby ktoś opisać swoją opinię, spostrzeżenia jak ten dron działa. Czytałem, że aktualizacje ograniczają, aplikacja się przycina, zasięg spadł. Po 100m podgląd na żywo szwankuje.
Mam zamiar sobie go sprawić, ale nie chcę 2,8k wydać i się potem denerwować.
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Spark

Post autor: s050197 »

Kupowanie Sparka bez kontrolera (opcja zasięgu 100m) to jakaś pomyłka. Jeśli kupować to Combo.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Spark

Post autor: lesz »

celuj w nieco ponad 2k, szlo dostac go po 2100-2200 za combo, czy to z magazynu EU gearbest, czy np. z amazona EU (tu i tu gwarancja jest uznawana w DJI, mozna tez dokupic dji care bez problemu)
bierz zestaw combo, bo kontroler to mus! a w zestawie wychodzi sporo taniej.

jesli zaakceptujesz na start jego ograniczenia: czas lotu na 1 baterii 12-14min(=kup wiecej;), tylko FullHD, gimbal 2-os - to wg. mnie calkiem udana maszyna zgodna z naszymi przepisami :)
zasiegiem sie nie martw, bardzo pozytywnie reaguje na reflektory sygnalu - zysk 60-100% zasiegu. A jezeli byloby malo (ale juz i tak bedziesz poza zas. wzroku...) to zostaje prosty mod programowy na sile sygnalu = dobrze ponad 1km - tylko potrzebujesz tel/tablet z androidem.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Jan-Osik
Posty: 6
Rejestracja: sobota 30 gru 2017, 16:27

Re: DJI Spark

Post autor: Jan-Osik »

Witam
Czy podrzucenie pliku .DJI.configs do odpowiedniego katalogu zwiększa zasięg sparka gdy zainstalowana jest aplikacja w wersji 4.1.22?
Spark Fly More Combo
krzychk
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 14 gru 2017, 08:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Spark

Post autor: krzychk »

Czy ktoś z Was używa Samsung Galaxy Tab S2 (andek) i OTG? Miałem w wersji z And 7 - za żadne skarby nie chciał się łączyć, ktoś poradził zmigrować się do And 6.
I teraz owszem mogę się połączyć, ale przed lataniem muszę jakiś "taniec św. wita" wykonywać - spark on, rc on, tablet on, podłączenie otg, odłączenie otg (po stronie rc), podłączenie otg (po stronie rc), restart samsunga...

Doświadczenia/pomysły coś ktoś?
supermacius
Posty: 17
Rejestracja: środa 24 gru 2014, 13:15
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Spark

Post autor: supermacius »

Witam wszystkich

Bawiłem sie ostatnio Sparkiem Combo. Latając z kontrolerem udało mi sie osiągnąć odległość 30m po czym rozłączało się połaczenie i SPARK rozpoczynał RTH. Odzyskiwał zasięg ok 10m od kontrolera. Poniżej filmik przedstawiajacy kanały, zero jakiegokolwiek nawet niestabilnego.
Prośba o informację czy robię coś nie tak (błędna rejstracja cokolwiek), czy może być to wada sprzętu.

https://www.youtube.com/watch?v=iLQRxnD1khw

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

He to biedronki już dalej latały ;-)
Sprawdź w innym miejscu, bo normalne, to na pewno nie jest.
supermacius
Posty: 17
Rejestracja: środa 24 gru 2014, 13:15
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Spark

Post autor: supermacius »

Najbardziej mnie niepokoi brak jakiegokolwiek widocznego kanału transmisji.
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: DJI Spark

Post autor: dragonfly24 »

supermacius pisze:Najbardziej mnie niepokoi brak jakiegokolwiek widocznego kanału transmisji.
Miałem tak przez kilkanaście pierwszych uruchomień, później info o zaszumieniu kanałów samo się pojawiło (także te 2.4Ghz). Trzeba zwrócić uwagę, czy telefon obsługuje 5Ghz aby odpowiednie kanały były widoczne na grafie.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
supermacius
Posty: 17
Rejestracja: środa 24 gru 2014, 13:15
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Spark

Post autor: supermacius »

A czy Twój zasięg był równie krótki tj ok 30 m?
ODPOWIEDZ