Phantom 3 Professional i nie reagujący gimbal.

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

lukifrucio
Posty: 66
Rejestracja: piątek 19 sty 2018, 13:01

Phantom 3 Professional i nie reagujący gimbal.

Post autor: lukifrucio »

Hej.
Mam problem z gimbalem w moim Phantomie 3 pro. Mianowicie gdy włączę drona bez gimbala wszystko jeat ok. Natomiast gdy włączę drona po podłączeniu gimbala to dron sobie piknie charakterystycznie i nic dalej. Nawet diodami nie mruga i gimbal stoi w miejscu. Dodam tylko że nie mam jeszcze kontrolera do phantoma bo gość od którego go kupiłem zapomniał go do paczki włożyć. Czy aby gimbal się skalibrował i zaczęły migać diody to muszę mieć nadajnik włączony?

Edituj posty

Po części już wiem co jest. Na gombal zamiast isc 12V to idzie 2,5 V. Czyli co walnęło na płycie głównej.
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Phantom 3 Professional i nie reagujący gimbal.

Post autor: Fajny717 »

lukifrucio pisze:Po części już wiem co jest. Na gombal zamiast isc 12V to idzie 2,5 V. Czyli co walnęło na płycie głównej.
Kupiłeś uszkodzonego phantona :roll:?? Robiłeś pomiar napięcia na wpiętym gimbalu czy bez? A sprawdziłeś chociaż czy gimbal nie robi zwarcia? Podłącz go pod zasilacz warsztatowy bez drona daj 12V powinien pobierać nie więcej niż 1.5A z tego co pamiętam..
lukifrucio
Posty: 66
Rejestracja: piątek 19 sty 2018, 13:01

Re: Phantom 3 Professional i nie reagujący gimbal.

Post autor: lukifrucio »

Po podłączeniu zasilania na sucho działa dobrze. Ale otworzyłem drona i widze że przetwornica na płycie głównej grzeje się potwornie. Wiec gdzieś tu jest problem.
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Phantom 3 Professional i nie reagujący gimbal.

Post autor: Fajny717 »

Skoro się grzeje to gdzieś jest zwarcie. Silniki się uzbrajają bez kamery? Jakieś układy oprócz przetwornicy nie grzeją się? Zaczynasz naprawę a nie masz nawet podstawowych rzeczy jak aparatura. Wszystko tam może być uszkodzone. Nie wiesz nawet czy łączy się z nadaknikiem.
lukifrucio
Posty: 66
Rejestracja: piątek 19 sty 2018, 13:01

Re: Phantom 3 Professional i nie reagujący gimbal.

Post autor: lukifrucio »

Dziś już mam nadajnik naładowany. Dron ładnie łączy się z aplikacją ale podglądu z kamery brak. Sygnał gps jest. Sprawa wygląda tak że patrzyłem dziś dokładnie na płytę główną i grzeje się tylko jedno miejsce. To ze zdjęcia poniżej. I to grzeje się baaardzo mocno...


A co oznacza czy silniki się uzbrajają? Po uruchomieniu drona one tak lekko szarpną i tyle? Bo u mnie tak jest.

Obrazek
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Phantom 3 Professional i nie reagujący gimbal.

Post autor: Fajny717 »

lukifrucio pisze:Dziś już mam nadajnik naładowany. Dron ładnie łączy się z aplikacją ale podglądu z kamery brak. Sygnał gps jest. Sprawa wygląda tak że patrzyłem dziś dokładnie na płytę główną i grzeje się tylko jedno miejsce. To ze zdjęcia poniżej. I to grzeje się baaardzo mocno...


A co oznacza czy silniki się uzbrajają? Po uruchomieniu drona one tak lekko szarpną i tyle? Bo u mnie tak jest.

Obrazek
Poprostu uruchom silniki czy się zaczną obracać.. Skąd wziąłeś to zdjęcie bo to wersja standard a nie professional..
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Phantom 3 Professional i nie reagujący gimbal.

Post autor: Adrián »

Generalnie coś tu śmierdzi..
Nie znalazłeś go czasem?
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Phantom 3 Professional i nie reagujący gimbal.

Post autor: Fajny717 »

Adrián pisze:Generalnie coś tu śmierdzi..
Nie znalazłeś go czasem?
Też tak myślę. A jeżeli nawet to za psie pieniądze tego nie naprawi. Tym bardziej że nie wie co to znaczy uzbroić silniki...
lukifrucio
Posty: 66
Rejestracja: piątek 19 sty 2018, 13:01

Re: Phantom 3 Professional i nie reagujący gimbal.

Post autor: lukifrucio »

Nie znam się. Dlatego was pytam. Drona kupiłem dopiero co. Pilot mam tylko nie był naładowany. Mam też papiery do niego. To jest wersja professional. Przynajmniej z zewnątrz.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Phantom 3 Professional i nie reagujący gimbal.

Post autor: Adrián »

To pokaż więcej zdjęć, bo może to jakiś składak?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 3 Professional i nie reagujący gimbal.

Post autor: Verid »

lukifrucio pisze:Nie znam się
To przeczytaj instrukcję. Kilka rzeczy się wyjaśni, między innymi to tajemnicze uzbrajanie silników.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 Professional i nie reagujący gimbal.

Post autor: pawelsky »

Cos sie placzesz w zeznaniach, raz mowisz ze nadajnika nie masz
lukifrucio pisze:Dodam tylko że nie mam jeszcze kontrolera do phantoma bo gość od którego go kupiłem zapomniał go do paczki włożyć.
Raz ze masz tylko nie naladowany
lukifrucio pisze:Pilot mam tylko nie był naładowany.
A co do wersji...
lukifrucio pisze:Drona kupiłem dopiero co. [...] To jest wersja professional. Przynajmniej z zewnątrz.
No to go szybciutko zwroc bo Cie ktos zrobil w bambuko. To nie jest wersja P3PRO, tylko co najwyzej P34K..
lukifrucio
Posty: 66
Rejestracja: piątek 19 sty 2018, 13:01

Re: Phantom 3 Professional i nie reagujący gimbal.

Post autor: lukifrucio »

Pisałem że nie mam pilota bo nie miałem go jak uruchomić. Ale już dobra mniejsza z tym wiem gdzie go kupiłem i od kogo. Tu mam fotkę pudełka z papierami itp śmigła z etui...
Obrazek
Cała płyta główna wygląda tak: Czy to standard czy pro?
Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 Professional i nie reagujący gimbal.

Post autor: pawelsky »

lukifrucio pisze:Pisałem że nie mam pilota bo nie miałem go jak uruchomić.
Nie, pisales ze gosc od ktorego go kupiles zapomnial go do paczki wlozyc. Wiec zdecyduj sie na jedna wersje zeznan.
lukifrucio pisze:Tu mam fotkę pudełka z papierami itp śmigła z etui...
To jest akurat pudelko od Phantoma 4 wiec Twoje zeznania staja jeszcze bardziej zawile.
lukifrucio pisze:Cała płyta główna wygląda tak: Czy to standard czy pro?
Dostales juz odpowiedz na to pytanie.
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Phantom 3 Professional i nie reagujący gimbal.

Post autor: Fajny717 »

Przecież z przodu obudowy pisze Ci jaka to wersja..
Pudełko jest na sto od wersji P4 mam takie samo.
ODPOWIEDZ