Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Dober
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 22 sty 2018, 13:20
Lokalizacja: Opalenica

Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: Dober »

Witam wszystkich, jestem nowy zarówno na forum jak i na niebie, dlatego jeśli zakładam temat w złym miejscu to przepraszam ;) nie znalazłem także tematu, który by mi odpowiedział na moje pytanie. Zakupiłem drona Dji Phantom SE i niepokoi mnie odległość na jaką mogę się wznieść, oraz oddalić.. Jeżeli chodzi o wysokość to przy ok 140 metrach jest słaby sygnał, a czasami już zrywa połączenie i następuje rth. Z odległością podobnie, ok 150 i słaby sygnał... Czy z moim dronem jest coś nie tak, czy też ją coś robię źle? Wiem już, że antenę od odbiornika powinienem ustawić stojąco, a miałem ustawioną pod kątem 45 st, co jeszcze może wpływać na tak niski zasięg? Latalem nad jeziorem, zdala od domów, słupów energetycznych itp. Jeśli nie podałem jakiejś ważnej informacji, piszcie a ją podam :)
Awatar użytkownika
audiomachine
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 21 sty 2018, 17:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: audiomachine »

Takie są uroki wersji SE, ja mojego oddałem do sklepu i kupiłem pro. Jeśli kupiłeś przez Internet I nie minął miesiąc, to śmiało odsylaj.
Dober
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 22 sty 2018, 13:20
Lokalizacja: Opalenica

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: Dober »

W moim przypadku może nie być tak łatwo, ponieważ wziąłem go na raty..
gregoire
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 16 sty 2018, 09:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: gregoire »

To że wziąłeś na raty to nie jest problem,
pytanie czy był to zakup na "odległość" czy w sklepie stacjonarnym.
Jeśli na odległość (nawet na raty) przysługuje Ci odstąpienie od umowy zawartej na odległość w ciągu 14 dni od daty zakupu.
Jeśli normalnie użytkowałeś drona w zakresie zwykłego zarządu możesz go zwrócić.
odstąpienie od umowy powoduje to że umowa nie miała miejsca a sklep musi zwrócić pieniądze do banku.
Skontaktuj się z bankiem jak wygląda regulamin w takich przypadkach.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: Verid »

Dober pisze: czy też ją coś robię źle?
Tak. Spodziewasz się cudów :mrgreen:
Tak jak napisał audiomachine - taki urok tej wersji Ph3, podobnie jak Standard z resztą. Jak chcesz dobry zasięg to Adv albo Pro (jak musisz mieć 4K).
Oczywiście ustawienie anten też pewnie nie pomogło całej sytuacji. Polecam ten filmik zeby zrozumieć jak je prawidłowo ustawić i dlaczego:

Ten wredny...
Dober
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 22 sty 2018, 13:20
Lokalizacja: Opalenica

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: Dober »

Verid pisze: Tak. Spodziewasz się cudów :mrgreen:
Niekoniecznie cudów, nie chce się oddalać na 3 km, tylko chociaż te 500-600 metrów.. Jak temperatura wejdzie na plus przetestuje lot z prawidłowo ustawioną anteną, jeśli to nie pomoże to chyba faktycznie zmienię na pro. Jeszcze jedno pytanie, czy ktoś używał wzmacniaczy sygnału takich jak ten:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7060078409 ?
Awatar użytkownika
audiomachine
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 21 sty 2018, 17:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: audiomachine »

Jeśli nie minęło 14 dni, to staraj się go oddać, nie powinno być problemu.
Wtedy kupisz sobie używkę pro z plecakiem i dodatkowymi bateriami - ja tak zrobiłem.

Ten windsurfer(wzmacniacz) daje całkiem spoko efekty, ale przy wersji SE to nadal lipa...
Nie chodzi tutaj nawet o to, żeby latać na 3km, tylko żeby połączenie było stabilne.
W grę wchodzą jedynie anteny Argtek, widziałem na YT jak latali z nimi na 1.5 km.

BTW. pod względem modyfikacji już lepiej wypada wersja Standard! Można do niego wgrać moda i zamontować anteny - poleci niczym pro! :D
Dober
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 22 sty 2018, 13:20
Lokalizacja: Opalenica

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: Dober »

audiomachine pisze:BTW. pod względem modyfikacji już lepiej wypada wersja Standard! Można do niego wgrać moda i zamontować anteny - poleci niczym pro! :D
A przy wersji SE nie ma takiej możliwości? Myślałem że odbiorniki są takie same, za wyjątkiem uchwytu na telefon
Awatar użytkownika
audiomachine
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 21 sty 2018, 17:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: audiomachine »

W SE można tylko zmienić anteny: https://www.aliexpress.com/item/ARGtek- ... autifyAB=5

Do Standarda dało się jeszcze wgrać magic power mod, który zmieniał CE na FCC. :)
Dober
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 22 sty 2018, 13:20
Lokalizacja: Opalenica

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: Dober »

A przy zmianie anteny traci się gwarancje?
Awatar użytkownika
audiomachine
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 21 sty 2018, 17:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: audiomachine »

Da się to tak zrobić, że nie będzie śladu... Poza tym, gdy coś stanie się z dronem, to do serwisu wysyłasz samego drona. :)
Tak czy siak radzę Ci oddać SE i kupić używkę pro. Jest mega przeskok. :)
Dober
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 22 sty 2018, 13:20
Lokalizacja: Opalenica

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: Dober »

Problem w tym że na tą chwilę nie stać mnie na kupno za gotówkę pro, nawet używanego, dlatego wziąłem SE na raty.. Pytanie jak bank by zareagował jakbym odstąpil od umowy i po chwili wziął nową na droższy model, czy czasem drugiej by nie odmówił.. Mam jeszcze tydzień więc na spokojnie muszę przemyśleć :) czyli podsumowując odległości 150 m przy SE to normalne i
bez dokupienia anteny bądź windsufera nie da się wyciągnąć więcej? Czy jednak jest możliwość że coś zrobiłem nie tak przy odpalaniu, konfiguracji itp? Może nieaktualna wersja? Czy przy zakupie dostaje się drogą z najnowszą aktualizacją?
gregoire
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 16 sty 2018, 09:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: gregoire »

"Pewne trudności nastręcza sytuacja, w której konsument decyduje się odstąpić od umowy kredytowej. Tak jak w przypadku każdego kredytu konsumenckiego, także od umowy o kredyt wiązany można odstąpić w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia, kierując do kredytodawcy stosowne oświadczenie. Jeżeli nabywca towaru odstąpi od umowy o kredyt, sprzedawca musi zwrócić uiszczoną cenę kredytodawcy. Konsument jest zobowiązany do zwrotu kredytodawcy odsetek należnych mu od dnia wydania towaru przez sprzedawcę lub rozpoczęcia świadczenia usług przez usługodawcę do dnia złożenia przez konsumenta oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Zwrot powinien nastąpić nie później niż w terminie 30 dni od dnia złożenia tego oświadczenia. Nie można jednak zapomnieć, że wówczas sprzedawca będzie żądał od nas uiszczenia pełnej ceny towaru.Może również zgodzić się na niezwłoczny zwrot towaru, ale nie musi. Nie można jednak uzależnić prawa do odstąpienia od umowy kredytowej od uprzedniego dokonania zwrotu towaru przez konsumenta, jeżeli chce on za niego zapłacić.

Inaczej będzie w przypadku, gdy przysługuje nam prawo do odstąpienia również od umowy sprzedaży. Może ono wynikać z ustawy lub z umowy ze sprzedawcą. Ustawowe prawo do odstąpienia od umowy przysługuje wtedy, gdy zakupu dokonujemy na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa. Gdy kupujemy rzecz w sklepie stacjonarnym, prawo do odstąpienia zależy tylko od regulaminu tego sklepu.

Jeżeli w świetle ustawy lub regulaminu możemy odstąpić od umowy sprzedaży, to odstąpienie konsumenta od tej umowy jest skuteczne także wobec umowy o kredyt wiązany. Oznacza to, że składając oświadczenie o odstąpieniu do sprzedawcy, odstępujemy równocześnie od umowy o kredyt wiązany."

Żródło: http://www.federacja-konsumentow.org.pl ... -raty.html

Bank raczej nie patrzy na to określając twoją zdolność kredytową, chyba że robisz tak bardzo często.
Spłacasz kredyty , nie masz komornika , jesteś ok dla banku :)
Ostatnio zmieniony wtorek 23 sty 2018, 12:30 przez gregoire, łącznie zmieniany 1 raz.
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: darek11 »

Witam serdecznie. Ponieważ również zakupiłem Ph3 SE i miałem podobny problem- sprawdź po uruchomieniu aplikacji Dji czy nie woła o instalację nowego oprogramowania? Jeżeli tak zrób upgrade i zobacz co się zmieniło. U mnie przed aktualizacją rwał sygnał wi fi po ok. 100 m, po upgreade aplikacji problem zniknął. Zasięg drona w linii prostej ok. 470m ( dalej nie leciałem, bo najzwyczajniej w świecie ginął mi z zasięgu wzroku) wysokość przelotu ok. 30-40m. Wg. mojej opinii- ciesz się nowym nabytkiem, jednocześnie nie wymagając od niego samodzielnej wizyty w serwisie oddalonym o xxx km :lol: :roll: Wszelkie przeróbki kontrolera RC polecał bym zaawansowanym elektronikom, mimo że na filmach You Tube wydaje się to takie proste. :?: :!: Oczywiście to tylko moje zdanie a zrobisz co będziesz chciał. Pozdrawiam Darek.
Awatar użytkownika
audiomachine
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 21 sty 2018, 17:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: audiomachine »

Nie wyciągniesz więcej, wszystko zrobiłeś dobrze. Wiem jak to jest, bo sam to przeżywałem, kilka dni rozkminiałem, czytałem fora, również te anglojęzyczne i nic!
Jeśli zdecydujesz się zostać przy SE, to po czasie zabraknie Ci zasięgu i będziesz żałował. :( Myślę, że bank nie odmówi, dla nich to oznacza większy zarobek. :)
Zawsze możesz zadzwonić i zapytać.


darek11, co może być trudnego w podpięciu anten ? Przecież tam nic nie trzeba lutować.... Trzeba pamiętać tylko, żeby nie włączać RC bez przykręconych anten i tyle.
ODPOWIEDZ