Phantom 3 standard - bateria elektronika?

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

ogi18
Posty: 30
Rejestracja: sobota 07 paź 2017, 09:46

Phantom 3 standard - bateria elektronika?

Post autor: ogi18 »

Witam dostałem phantoma 3 standard chyba był długo wyłączony i bateria rozładowała się do zera. Po wcisnieciu przycisku nic nie reagowała więc rozebrałem żeby sprawdzić napięcie na lipo i okazało się że totalne zero. Po podłączeniu ładowarki było zero odzewu. Rozebrałem baterie i bezpośrednio do lipo podłączyłem na krótki czas ładowarkę bez balansera, napięcie na bateri się pokazało udało mi się uzyskać 13v i elektronika ozyła zaświeciły się diodki. Ale chyba jest coś nie tak bo gdy podłączę ładowarkę to dioda 1 mignie się pare razy a diodka a na przycisku się świeci i zaraaz wszystko się wyłącza, po chwili znowu to samo i tak w kółko. Gdy załącze baterie tak jakbym włączał phantoma to dioda 1 zaświeci sie wraz z diodą na przycisku i może po 3 sekundach gaśnie. Teraz niewiem czy lipo jest padnięte czy elektronika. Myślałem żeby podłączyć lipo bezpośrednio pod ładowarkę wraz z balansem i próbować ją azaładować do pełna wtedy dopiero podłączyć elektronikę. Czy ta elektronika w baterii to częsty przypadek czy raczej nie psuje się to tak?
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Phantom 3 standard - bateria elektronika?

Post autor: gorszysort »

Elektronika sprawia problemy częściej niż same ogniwa. Na YT są filmiki jak wymienić tranzystor.

Ale jak napięcie już było 0, to ogniwa też są w nie najlepszym stanie. Więcej niż 10 minut lotu z tego nie wyciśniesz, nawet jak pobawisz się w ładowanie pulsacyjne co by porozpuszczać kryształki.
ogi18
Posty: 30
Rejestracja: sobota 07 paź 2017, 09:46

Re: Phantom 3 standard - bateria elektronika?

Post autor: ogi18 »

Dzieki za odpowiedz musze poszukac cos na atemat tego tranzystora oby pomoglo. Zalezy mi zeby elektronika byla spraawna abo przerobilbym na zwykla baterie duzo taniej to wyjdzie. Aha na aliexpres widzialem baterie za 216zł co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 standard - bateria elektronika?

Post autor: pawelsky »

ogi18 pisze:abo przerobilbym na zwykla baterie duzo taniej to wyjdzie.
A jak chcialys to zrobic?
ogi18 pisze:Aha na aliexpres widzialem baterie za 216zł co o tym myślicie?
Ze to z pewnoscia nie jest oryginalna bateria.
ogi18
Posty: 30
Rejestracja: sobota 07 paź 2017, 09:46

Re: Phantom 3 standard - bateria elektronika?

Post autor: ogi18 »

pawelsky pisze:ogi18 pisze:
abo przerobilbym na zwykla baterie duzo taniej to wyjdzie.

A jak chcialys to zrobic?
Elektronika ze starej baterii a dopasowac jakis pakiecik lipo 4s ?
gorszysort pisze:Elektronika sprawia problemy częściej niż same ogniwa. Na YT są filmiki jak wymienić tranzystor.
Mozna jakiegos linka bo przeszukalem i nie moge nic w tym temacie namierzyc ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 3 standard - bateria elektronika?

Post autor: Verid »

ogi18 pisze:dopasowac jakis pakiecik lipo 4s ?
Ostatnia bateria do Ph3 jaką rozbierałem zawierała LiHV, nie LiPo
Ten wredny...
ODPOWIEDZ