DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

bizon
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 15:21
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: bizon »

A próbowałeś z fake GPS? Czyli od kroku pierwszego? Ja używałem tego który jest pokazany na filmiku. Kurczę, może coś przeoczyłeś ? Wiesz rutyna zabija !

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
lukasz85
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 12 sie 2018, 08:54
Lokalizacja: warmia

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: lukasz85 »

bizon - pisałem do Ciebie z taptalk'a w nocy ale chyba mi zasięg uciekł i się nie wysłało
Robiłem krótki lot z racji sporych porywów wiatru , poleciałem na 523 m , zasięg na full , jednak miałem jeden restart aplikacji..
Może to przez aplikacje w tle do nagrywania obrazu z smartfona ,która nota bene była źle ustawiona i nawet się materiał nie nadaje na udostępnienie.
Dziś widzę za oknem bezwiętrzną pogodę , postaram się na maxa polatać.

eMCecha - robisz ten sam błąd który chyba ja robiłem na początku moich prób ,napiszę CI nizej pokolei jak ja zrobiłem

Przed przystąpieniem do całej procedury ściągnij sobie paczkę ze zmodyfikowaną aplikacją 3.1.28 i zapisz ją na pamięci telefonu

1. odinstaluj aplikację dji go z fona , dodatkowo usuś katalogi " .Here-Maps" i "AMAP" i oczywiście katalog "DJI"
2. zainstaluj fake gps by lexa , uruchom tą aplikację (zapyta się Ciebie o pewne uprawnienia ,musisz ustawić intuicyjnie program do fałszywego pokazywania pozycji GPS - wybierasz fake GP)
3. uruchamiasz aplikacje fake GPS, ustawiasz jakąś lokalizację w USA i klikasz zielony przycisk "start", dla pewności wejdź w mapy google i powinno Ci pokazywać wybraną w fake GPS lokalizację,
4.Dopiero teraz wchodzisz w sklep Play i ściągasz aktualną wersję DJI GO ( a nie wersje mod tak jak robiłeś prędzej[i ja też]) .
5.Po zaintalowaniu apki DJI GO włączasz ją , logujesz się na swoje konto , wyłączasz apke.
6.Wyłącz połączenie wifi oraz transfer danych - tak aby tel był bez dostępu do neta. Usuń automatyczne łączenie się po Wi-Fi z zapamiętanymi sieciami ("zapomnij sieć")
7.Włącz kontroler , drona , połącz się z dronem po wifi i uruchom DJI GO
8. Wejdź normalnie tak jak zawsze , pokaże Ci się widok z kamery , otrzymasz komunikat o zmianie ustawień wifi wynikającej ze zmiany regionu w jakim się znajdujesz , klikasz OK na tym komunikacie , między czasie automatycznie zrestartuje się połączenie bez wyłączania apki , robi się to samo ( na chwilę ekran zrobi się czarnobiały po czym po chwili wróci normalny transfer obrazu)
9 Wchodzisz w zakładkę od łączności i na 100% musisz mieć już 11 kanałów w zakładce 2.4
10. PRZYPOMINAM ŻE CAŁY CZAS MASZ WŁĄCZONY FAKE GPS!!
11.Po emocjach i fajerwerkach wyłączasz apke i ją deinstalujesz , usuwasz również katalogi podane w pkt 1. z tym że chyba nie bedzie katalogu ".here-maps" bo u mnie go chyba nie było , jak będzie to oczywiście usuń wszystkie
12. Zainstaluj z pamięci telefonu zmodowaną wersję DJI GO 3.1.28 , normalnie po WIFI ściągnij wymaganą resztę apki z serwera na żadanie , zaloguj się i jazda

13. RADOŚĆ :D

Daj znać czy poszło
Powyższy opis to kompilacja rad Kolegów z naszego forum oraz z forum PhantomPilots

Mam nadzieję , że się przyda.

Pozdrawiam
Golab80
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 21 sie 2018, 22:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Golab80 »

Witam Wszystkich, niestety mój PSE nie doczekał się nowego softu...utopiłem go w ten weekend w jeziorze, wyłowiłem, gimbal jakoś reaguje, ale raczej RIP ;(Mówi się trudno, żyje się dalej...oczywiście się nie poddajemy i mamy w planie ewentualnie nowy zakup i tu do Was drodzy forumowicze będzie pytanie...czy w przypadku P4 w zależności od modelu też są tak okrutne różnice jak w przypadku PSE a np. P Advanced/PRO....?

Dla przykładu : spotkałem się z kolegą...to samo miejsce/czas/godzina/pogoda...ja z PSE on z P PRO...sprzęt bez modów itd. I co sie okazuje?! P PRO lata wyżej/dalej itd...jestem nieco zdziwiony, zwłaszcza, że uważałem iż zakończenie serii 3 w postaci P SE to poprawa bolączek pozostałych sprzętów i logicznie rzecz ujmując zaoferowanie tego co w serii było najlepsze...niestety ;(

i tu ponawiam pytanie :
czy w przypadku P4 w zależności od modelu też są tak okrutne różnice jak w przypadku PSE a np. P Advanced/PRO....?

pozdrawiam
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: potrek »

Golab80, p3se to taki lepszy standard, czyli ta sama transmisja obrazu ( wifi ) + lepsza kamera.
P4 niezależnie od modelu posiada transmisję radiową ocusync.
P4, adv i pro to różnica w kamerze jak i ilości czujników. Każdy z nich ma taki sam zasięg
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: darek11 »

potrek pisze:Golab80, p3se to taki lepszy standard, czyli ta sama transmisja obrazu ( wifi ) + lepsza kamera.
P4 niezależnie od modelu posiada transmisję radiową ocusync.
P4, adv i pro to różnica w kamerze jak i ilości czujników. Każdy z nich ma taki sam zasięg

P4 - light bridge
P4 V2- ocusync
Zasięg P4 V2 zasadniczo się różni od P4, P4 Adv.
Zasadnicza różnica kamer między P4 a P4Adv lub V2.
Golab80
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 21 sie 2018, 22:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Golab80 »

To może inaczej : którego drona polecacie do zupełnie amatorskiego latania, pare filmów z wakacji, zdjęć itd. Oczywiście mówi o sprzęcie który ma byc lepszy od P SE... tam co chwila zrywka połączenia itd. mnie poprostu irytowała i chyba tylko dlatego nie rozpaczam po zatopieniu go w jeziorze.

PS :[MOD - takie próby ominięcia regulaminu mogą się smutno skończyć...]

pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: pawelsky »

Golab80 pisze:To może inaczej : którego drona polecacie do zupełnie amatorskiego latania, pare filmów z wakacji, zdjęć itd. Oczywiście mówi o sprzęcie który ma byc lepszy od P SE...
Mavic Pro Platinum
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Jagoda »

pawelsky pisze: Mavic Pro Platinum

Zwłaszcza, że cena po ukazaniu się dwójki może kapkę spadnie.Jedynek i Platinium w magazynach (DJI i hurtownie) jest niemało.
A teraz większość będzie chciała albo Hassela albo zooma :-D

Ps.
Oby nie skończyło się jak u mnie czy Adriana - kupowaliśmy Mavica ca 2 lata i bezskutecznie ;-)
Pozdrawiam. :), :)
Golab80
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 21 sie 2018, 22:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Golab80 »

Dziękuję, poczytam/pooglądam...to co mnie jednak niepokoi/nie podoba mi się to rozmiary tego mavica...nie wiem czy ma to jakis wpływa na latanie wiatr itd...latając phantomem ma się to uczucie "pilotowania" większej maszyny...ale to tylko moje subiektywne odczucia.

pozdrawiam
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Jagoda »

Golab80 pisze: niepokoi/nie podoba mi się to rozmiary tego mavica...nie wiem czy ma to jakis wpływa na latanie wiatr itd...latając phantomem ma się to uczucie "pilotowania" większej maszyny...ale to tylko moje subiektywne odczucia.

pozdrawiam
Oj tam.
Poszukaj na YT lądowania JumboJeta, A-busa na wielkich lotniskach przy silnym wietrze vs F14/18 na lotniskowcach.
Liczy się masa/moc lub moc/masa :-P i "aerodynamika kształtu".
W tym układzie pilot też ma znaczenie :-P
Edit
Ps.
W zasadzie powinien być koniec dygresji n/t Mavica w tym temacie
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Adrián »

Jagoda pisze:Oby nie skończyło się jak u mnie czy Adriana - kupowaliśmy Mavica ca 2 lata i bezskutecznie
Hehe
Małymi kroczkami i do niego dojdę :mrgreen: A hassell mmmrr :roll:
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: pawelsky »

Golab80 pisze:to co mnie jednak niepokoi/nie podoba mi się to rozmiary tego mavica
Po rozlozeniu Mavic i Phantom maja niemalze taka sama przekatna (33.5cm vs 35cm) wiec roznica jest w zasadzie pomijalna. Za to jesli chcesz go zabierac na wakacje to BARDZO docenisz rozmiary po zlozeniu.

Jak bardzo chcesz Phantoma to trojka Pro lub Advanced tez Ci wystarczy.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Jagoda »

pawelsky pisze:Za to jesli chcesz go zabierac na wakacje to BARDZO docenisz rozmiary po zlozeniu.
Nie pozostaje mi nic innego jak napisać, że wiele razy Phantom zamiast pójść ze mną w góry to zostawał w bagażniku/pokoju.Mimo że, nabyłem do niego plecak z bdb. systemem nośnym.
Jak w reklamie - rozmiar ma znaczenie. W tym przypadku waga również.
Pozdrawiam. :), :)
Golab80
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 21 sie 2018, 22:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Golab80 »

Bardzo dziękuję za wyczerpujące informacje. Tworzycie ciekawe forum, które będę śledził a o ewentualnym zakupie i wrażeniach na bieżąco informował.

pozdrawiam
bizon
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 15:21
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: bizon »

lukasz85 pisze:bizon - pisałem do Ciebie z taptalk'a w nocy ale chyba mi zasięg uciekł i się nie wysłało
Robiłem krótki lot z racji sporych porywów wiatru , poleciałem na 523 m , zasięg na full , jednak miałem jeden restart aplikacji..
Może to przez aplikacje w tle do nagrywania obrazu z smartfona ,która nota bene była źle ustawiona i nawet się materiał nie nadaje na udostępnienie.
Dziś widzę za oknem bezwiętrzną pogodę , postaram się na maxa polatać.


I co tam z tego latania wyszło ?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ