DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

kryzys78
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 08 sty 2018, 20:35

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: kryzys78 »

bizon pisze:
kryzys78 pisze:Mapy też nie są mapami od googla
A możesz powiedzieć czy w wersji 3.1.28 poprawnie wyświetlają Ci się mapy ? Wcześniej aplikacja korzystała z HERE map - zainstalowałem i było ok. Ale teraz widzę, że powinna korzystać z map Google - ale niestety lipa - nic nie widzę. Jak jest u ciebie ?
Też od jakiegoś czasu mam ten problem. Latenie po mapie jest niemożliwe...daleki lot tylko na RTH... podczas ładowania aplikacji wyskakuje INIT MAP ERROR...

I właśnie zobaczyłem o zgrozo (reinstalowałem apkę) 13 kanałów...f..ck. Starałem się dokładnie wyczyścić telefon...
mihuu
Posty: 33
Rejestracja: piątek 02 paź 2015, 14:05

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: mihuu »

Witajcie, stałem się "szczęśliwym" posiadaczem P3SE. Dron ogólnie w porządku. Fajna jakość zdjęć i filmów w dobrym świetle, łatwe sterowanie. Problemem jest zasięg. W okolicach 70-80 metrów zaczyna już zrywać zasięg... Chyba trochę coś nie teges, bo deklarowane jest 500m. Rozumiem, żeby zrywało przy 300-400 - tyle, to mi nie jest nawet potrzebne, ale przy niecałych 100? Czy są jakieś mody poprawiające zasięg (poza nakładkami na antenkę) nie wpływające na GPS i działanie RTH?
bizon
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 15:21
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: bizon »

mihuu pisze:Witajcie, stałem się "szczęśliwym" posiadaczem P3SE. Dron ogólnie w porządku. Fajna jakość zdjęć i filmów w dobrym świetle, łatwe sterowanie. Problemem jest zasięg. W okolicach 70-80 metrów zaczyna już zrywać zasięg... Chyba trochę coś nie teges, bo deklarowane jest 500m. Rozumiem, żeby zrywało przy 300-400 - tyle, to mi nie jest nawet potrzebne, ale przy niecałych 100? Czy są jakieś mody poprawiające zasięg (poza nakładkami na antenkę) nie wpływające na GPS i działanie RTH?
Hej.
Proponuję ściągnąć zmodowaną aplikację w miejsce oryginalnej. Zasięg znacząco wzrośnie. Poczytaj nasze posty. Jeśli będzie problem pisz.

Parę postów wyżej masz link do wersji .28 aplikacji i fotki z instalacji na tablecie. Efekt jaki masz uzyskać to 11 kanałów dla 2.4 GHz.
Powodzenia.
mihuu
Posty: 33
Rejestracja: piątek 02 paź 2015, 14:05

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: mihuu »

No OK, ale czy w przypadku utraty łączności dron nie wyruszy mi w podróż do USA? Czy jest tak zmodyfikowany, że funkcja RTH działa prawidłowo?
kryzys78
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 08 sty 2018, 20:35

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: kryzys78 »

mihuu pisze:Witajcie, stałem się "szczęśliwym" posiadaczem P3SE. Dron ogólnie w porządku. Fajna jakość zdjęć i filmów w dobrym świetle, łatwe sterowanie. Problemem jest zasięg. W okolicach 70-80 metrów zaczyna już zrywać zasięg... Chyba trochę coś nie teges, bo deklarowane jest 500m. Rozumiem, żeby zrywało przy 300-400 - tyle, to mi nie jest nawet potrzebne, ale przy niecałych 100? Czy są jakieś mody poprawiające zasięg (poza nakładkami na antenkę) nie wpływające na GPS i działanie RTH?

Nic się nie stanie, serio... spokojnie. Problem zaczyna się robić z samą zmodowaną aplikacją 3.1.28. Jak wcześniej wystarczylo wyczyścić katalogi dji teraz już nie jest kolorowo...cały czas mam 13 kanałów.

Poczytaj ten wątek dokładnie- będzie dobrze
bizon
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 15:21
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: bizon »

Nie. Nie ruszy.
Odinstaluj oryginalną aplikację. Zainstaluj wersję .28 z mojego posta. Sprawdź czy masz 11 kanałów. Aplikacja zmienia tylko tryb pracy z CE na FCC. Czyli moc nadawania zostaje zwiększona. Dron normalnie zapisuję punkt startu - rzeczywiste współrzędne, czyli tam gdzie startujesz i do tego miejsca wraca.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
mihuu
Posty: 33
Rejestracja: piątek 02 paź 2015, 14:05

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: mihuu »

OK, czyli wystarczy, że zainstaluję tylko zmodowaną alpkę uzyskując 11 kanałów dla 2,4GHZ? Nie potrzeba już niczego więcej, żadnych fake GPS itd? OK, będę próbował :-)
bizon
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 15:21
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: bizon »

mihuu pisze:OK, czyli wystarczy, że zainstaluję tylko zmodowaną alpkę uzyskując 11 kanałów dla 2,4GHZ? Nie potrzeba już niczego więcej, żadnych fake GPS itd? OK, będę próbował :-)
Dokładnie tak.
Czyścisz katalogi. Instalujesz apke.
Sprawdzasz.
Dajesz znać na forum ile kanałów.
Testujesz na polu zasięg.
Dajesz znać na forum.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kryzys78
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 08 sty 2018, 20:35

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: kryzys78 »

No i się jednak zrąbało... moja apka 3.1.28 padła. Wcześniej kilkukrotnie (w ciągu pół roku instalowałem bez fake GPS) i śmigała aż miło.. teraz na tym samym telefonie mimo wszystkich opisanych rozwiązań nie wchodzi w tryb FFC :cry:
Spróbowałem na świeżym telefonie - to samo...
Fake GPS nic nie daje...
Obstawiam że ta dociągana paczka coś paskudzi i za cholerę nic nie mogę zrobić. Teraz to będę mógł sobie nad boiskiem polatać :cry: :cry: :cry:

Macie koledzy jakieś pomysły bo normalnie szlag mnie trafia...
bizon
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 15:21
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: bizon »

Dziwne. Widziałeś fotki. Poszła bez problemu na nowym tablecie. Dociągneło z netu i poszło tak jak ma być.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
mihuu
Posty: 33
Rejestracja: piątek 02 paź 2015, 14:05

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: mihuu »

Również spróbowałem... Usunąłem instalację i katalog poprzedniego DJI. Zainstalowałem wersję .28, pobrało dane z internetu, zalogowałem się, pobrało jeszcze jakieś tam 3MB i niestety mam 13 kanałów po przełączeniu na 2,4Ghz... Jakieś pomysły?

PS: dodam, żę przy uruchamiania DJI mam drobny komunikacik: init map error USAGE EXPIRED. Apka niby działa i wszystko jest OK ale coś takiego mi się wyświetla...
kryzys78
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 08 sty 2018, 20:35

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: kryzys78 »

Mam identycznie. Wywala błąd podczas ładowania aplikacji i później jest OK ale kanałów jest 13!! Wgrałem here maps... włączyłem i jest 11 kanałów ale pojawił się kolejny problem- hasło do phantoma nieprawidłowe. Zrobiłem restart hasła włączam apkę i mam znów 13 kanałów... koledzy burza mózgów :-) :-)
kryzys78
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 08 sty 2018, 20:35

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: kryzys78 »

bizon pisze:Dziwne. Widziałeś fotki. Poszła bez problemu na nowym tablecie. Dociągneło z netu i poszło tak jak ma być.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Widziałem fotki. U Ciebie OK... a możesz bez wrzucania fotek przeprowadzić ten proces jeszcze raz od początku i dać znać?
mihuu
Posty: 33
Rejestracja: piątek 02 paź 2015, 14:05

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: mihuu »

Witajcie, zrobiłem coś takiego:

1. Zainstalowałem oryginalną aplikację oraz Fake GPS
2. Włączyłem apkę, drona, ustawiłem w tablecie fake GPS i odpaliłem DJI GO
3. Wykryło jakoś z trudem zmianę ustawień wifi... :-) Mam 11 kanałów na 2,4GHz - chciało aktywować ponownie drona ale pominąłem...
4. Dla pewności wyłączyłem wszystko i ponownie włączyłem - trzyma ustawienie - jest 11 kanałów
5. Zamykam oryginalną DJI GO, odinstalowałem DJI (teraz mi się przypomniało o usunięciu katalogu...), odinstalowuję Fake GPS
6. Instaluję DJI Go .28 - łącze z wifi, pobiera pliki, loguję się i po włączeniu mam komunikat o zmianie wifi o jest tylko OK więc klikam
7. W ustawieniach nadal mam 11 kanałów. Włączam wszystko ponownie. Znowu mam komunikat o wifi ale trzyma mi cały czas 11 kanałów
8. Mam też ciągle komunikat o init map error...

Czy tak ma być? Czy komunikat o tym wifi na patchowanej aplikacji wyświetla się zawsze po włączeniu? Czy mogę bezpiecznie latac? Czy z tym błędem init map będzie poprawnie działać RTH?
kryzys78
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 08 sty 2018, 20:35

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: kryzys78 »

Zanim zaczęły mi się cyrki z kanałami wyskakiwał mi ten komunikat ale latanie było mozliwe. RTH działał normalnie. Tyle że nie miałem fake gps bo nie miałem takiej konieczności. Spróbuj odpalić drona polatac sprawdź zasięgi i w zasięg i wzroku uruchom RTH. Zobaczysz co się stanie..daj znać czy jest ok..
ODPOWIEDZ