DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

VanDark
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 28 sty 2018, 01:55
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: VanDark »

Coś musiało Ci pójść nie tak podczas instalacji. jak dotąd nie słyszałem o tego typu problemach. Wydaje mi się że na uwagę zasługuje tu Twój telefon czy też tablet.
1.) Jeśli wykonujesz to w domu gdzie masz stały dostęp do internetu przez WiFi wyłącz automatyczne logowanie się do tych sieci.
2.) Usuń wszystkie zapamiętane sieci (punkty dostępowe) w Twoim telefonie poprzez funkcję "zapomnij sieć" łącznie z połaczeniem z Phantomem
3.) Odinstaluj aplikacje DJI Go oraz za pomocą menadżera plików usuń folder DJI z telefonu - tak by nie zostały na nim poprzednie dane konfiguracyjne.
4.) Zainstaluj aplikacje 3.1.18 - Włącz tarnsmisję danych pakietowych, uruchom aplikację i zaloguj się do konta
5.) Uruchom RC a następnie Phantoma i poczekaj ąz dron nawiąże połączenie z kontrolerem
6.) W telefonie wyszukaj w sieciach WiFI Phantoma i podłącz się do niego. ( możesz otrzymać komunikat z prośbą o zezwolenie na połączenie internetowe poprzez pakietową transmisję danych) zezwól na to
7.) uruchom aplikację DJI Go 3.1.18 .. połacz się z Phantomem
musi działać.

ps Po tych zabiegach musisz wystawić Phantoma i telefon na balkon :) żeby znalazł surfix i pobrał dane z GPS. Jeśli złapie i nie pobierze map i rozłącz się na chwile z Phantomem ale nie wychodź z aplikacji. Aplikacja pobierze mapy (szczegolnie gdy jest uruchamiana pierwszy raz ) a gdy znajdzie Ci już punkt gps i wyswietli mapy podlacz sie z powrotem z Phantomem.

Jeśli to nie zadziała to napisz bliżej z jakiego telefonu czy tabletu korzystasz .. jaka wersja Androida .
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: darek11 »

Huawei media Tab 8, najnowszy Android. Problem polega na tym, że dron łapie fixa widzi 16 satelitów, w aplikacji w miejscu gdzie była mapa jest ikona punktu RC i drona ale brak mapy :evil: Już kombinowałem na wiele sposobów, restart tabletu i nic. Mapy ładują się błyskiem w androidzie tzn. jego aplikacji Google Map. Bez problemu znajduje położenie na mapach, niestety Dji nie ładuje mapy. Zainstalowałem też najnowszą wersję apk. Dji i oczywiście po zmianie z FFC na CE mapa się załadowała. Dzięki za zainteresowanie może znajdziesz jakieś rozwiązanie problemu, zależy mi o tyle na tym, że w trybie CE oddalam się od drona po uliczkach osiedlowych na odległość ca 50m i już jest utrata sygnału. W trybie FFC ta odległość między domami wynosi 250m co w przełożeniu na fakt, że jestem między budynkami jest odległością bardzo dużą a trzeba brać poprawkę na budynki i WI FI w każdym domu.

A teraz dla potomnych bo może ktoś popełni ten sam błąd co ja :evil: :roll: Błędem było instalowanie aplikacji (czy to zmodowanej czy też z lipca 2017r) z ścieżką dostępu z karty micro sd a nie z pamięci wewnętrznej. Niestety tam gdzie w grę wchodzą pliki współdzielone absolutnie trzeba instalować program z pamięci wewnętrznej, w przeciwnym wypadku patrz j/w. Już po problemie, mapy są , FFC jest- tylko brak informacji o częstotliwościach połączenia 2,4/5,8 ( może to kwestia danych aplikacji?) i pogody do latania 8-) . Pozdrawiam serdecznie Darek.
VanDark
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 28 sty 2018, 01:55
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: VanDark »

darek11 pisze: Błędem było instalowanie aplikacji (czy to zmodowanej czy też z lipca 2017r) z ścieżką dostępu z karty micro sd a nie z pamięci wewnętrznej. Niestety tam gdzie w grę wchodzą pliki współdzielone absolutnie trzeba instalować program z pamięci wewnętrznej, w przeciwnym wypadku patrz j/w. Już po problemie, mapy są , FFC jest- tylko brak informacji o częstotliwościach połączenia 2,4/5,8 ( może to kwestia danych aplikacji?) i pogody do latania . Pozdrawiam serdecznie Darek.
To cenna uwaga. Uwzględnię ją w opisie pierwotnym.
Natomiast co się tyczy częstotliwości to u mnie są wyświetlane prawidłowo w wersji 3.1.18. Zarówno zakładka 2,4GHz jak i 5Ghz.
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: darek11 »

[/quote]Natomiast co się tyczy częstotliwości to u mnie są wyświetlane prawidłowo w wersji 3.1.18. Zarówno zakładka 2,4GHz jak i 5Ghz.[/quote]

Być może wersja 3.1.8 nie miała tej zakładki dotyczącej częstotliwości? Nie mam pojęcia, istotnym jest fakt, że RC pracuje dużo wydajniej, a o to w sumie chodziło. :lol:
VanDark
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 28 sty 2018, 01:55
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: VanDark »

darek11 pisze:
Natomiast co się tyczy częstotliwości to u mnie są wyświetlane prawidłowo w wersji 3.1.18. Zarówno zakładka 2,4GHz jak i 5Ghz.[/quote]

Być może wersja 3.1.8 nie miała tej zakładki dotyczącej częstotliwości? Nie mam pojęcia, istotnym jest fakt, że RC pracuje dużo wydajniej, a o to w sumie chodziło. :lol:[/quote]

No to jest pewne ze nie miała. Myślałem że mówisz o wersji 3.1.18 z mojego postu. Ta działa u mnie poprawnie z FFC i w niej już sa zakładki 2,4GHz jak i 5Ghz.
Tak czy siak SE przełącza się automatycznie na częstotliwości których SR w danym środowisku jest najlepszy.
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: darek11 »

VanDark pisze:
darek11 pisze:
Natomiast co się tyczy częstotliwości to u mnie są wyświetlane prawidłowo w wersji 3.1.18. Zarówno zakładka 2,4GHz jak i 5Ghz.

Ja najpierw zainstalowałem 3.1.18, która zmieniła EC naFFC. Ponieważ była mało stabilna ( nie wiem z jakiego powodu - na czerwono status gimbala) po usunięciu zainstalowałem 3.1.8, która działa wyśmienicie i nie zmienia statusu FFC. Tylko oczywiście wymóg o którym pisałeś- wyłączenie aktualizacji. I mam nadzieję, że pomimo braku zakładki częstotliwości jest obsługa zarówno 2,4 jak 5 Ghz. Zakładam, że tak bo przecież zależy to od RC a aplikacja to tylko informacja o stanie drona i połączeń. Pozdrawiam Darek.
Nestor 1965
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 07 sty 2018, 18:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Nestor 1965 »

witam

proszę o sprecyzowanie co rozumiesz pod stwierdzeniem ... (nie instaluj z karty microSD lub innych pamięci dodatkowych tylko w pamięci wewnętrznej urządzenia) ... to "urządzenie" oznacza drona ?

Pozdrawiam i przepraszam że nie wiem
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: darek11 »

Nie- urządzenie oznacza : tablet, telefon etc. :roll: , na którym zainstalowana jest aplikacja. Pozdrawiam Darek.
Nestor 1965
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 07 sty 2018, 18:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Nestor 1965 »

CZy aby wybrać sposób 3i , muszę wykonywać wszyskie kroki z wariantu 1 potem kolejno 2i i na koniec 3 ? Nie wystarczy wgrać apki mod zgodnie z opisem w 3 wariancie?
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: darek11 »

Nestor 1965 pisze:CZy aby wybrać sposób 3i , muszę wykonywać wszyskie kroki z wariantu 1 potem kolejno 2i i na koniec 3 ? Nie wystarczy wgrać apki mod zgodnie z opisem w 3 wariancie?
Instalujesz aplikację zmodowaną ot i wszystko, ponieważ to właśnie aplikacja zmieni CE na FCC. Pozdrawiam Darek. ( u mnie po inf. otrzymanym od kolegi, który założył temat zadziałało).
1mgd1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 25 mar 2018, 20:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: 1mgd1 »

Cześć kolego pomógł byś mi w temacie zmiany trybu ce na fcc w pajntomie 3 advence ?? Pozdrawiam darek11,
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: darek11 »

1mgd1 pisze:Cześć kolego pomógł byś mi w temacie zmiany trybu ce na fcc w pajntomie 3 advence ?? Pozdrawiam darek11,
Idąc za radą założyciela tematu jak i czytając uważnie instrukcję :roll: poradzisz sobie bez problemu. Aplikacja sama za Ciebie dokona zmiany trybu. :lol:
kryzys78
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 08 sty 2018, 20:35

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: kryzys78 »

Witam serdecznie

Zainstalowałem zmodowaną aplikację DJI Go i póki co są problemy. Przede wszystkim aplikacja jest bardzo niestabilna, zrywa połączenie wideo, wyłącza aplikację. Nie testowałem zmodowanej aplikacji z Phantomem ale obawiam się że podczas lotu będzie się wyłączała. Dodam tylko że przed jej zainstalowaniem wyczyściłem wszystkie pliki z komórki. Wiecie co może być tego powodem?
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: darek11 »

kryzys78 pisze:Witam serdecznie

Zainstalowałem zmodowaną aplikację DJI Go i póki co są problemy. Przede wszystkim aplikacja jest bardzo niestabilna, zrywa połączenie wideo, wyłącza aplikację. Nie testowałem zmodowanej aplikacji z Phantomem ale obawiam się że podczas lotu będzie się wyłączała. Dodam tylko że przed jej zainstalowaniem wyczyściłem wszystkie pliki z komórki. Wiecie co może być tego powodem?
Sam sobie przeczysz. Skąd wiesz, że rwie połączenie video skoro nie testowałeś jej z Phantomem? To z czym to połączenie jest?- jeżeli nie z kamerą koptera.
VanDark
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 28 sty 2018, 01:55
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: VanDark »

Dysponuję już nową wersją zmordowanej aplikacji DJI Go 3.1.28

Po miesięcznych testach wydaje się być wszystko ok. Jedyny mankament to pojawiający się od czasu do czasu komunikat o zmianie WLAN. Nie udało się go jeszcze wyciąć ale pracujemy nad tym.
Jest to tylko komunikat - aplikacja cały czas pozostaje w trybie FCC.

Poprawiono stabilność sygnału, nie występują już pady aplikacji. Stabilny zasięg na poziomie 2000 - 2500 m. Udało mi się polecieć na 2750. Loty w mieście spokojnie na 1,5 k.
Hasło na pw. Wszelkie uwagi mile widziane.

ODPOWIEDZ