DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

SkOOrA
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2018, 14:49
Lokalizacja: Kielce

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: SkOOrA »

Ma ktoś zmodyfikowaną aplikacje na iOS ???
ogi18
Posty: 30
Rejestracja: sobota 07 paź 2017, 09:46

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: ogi18 »

Witam rozumie że oprócz instalacji aplikacji dji go .28 mod trzeba jeszcze wykonać wszystkie punkty z pierwszej strony posta?
Jak w standardzie sprawdzić że jest w FCC jak w zakładce wifi jest tylko zmiana hasła i nazwa sieci a nie ma ilości kanałów?
SkOOrA
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2018, 14:49
Lokalizacja: Kielce

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: SkOOrA »

Są kanały i jest wszystko. Wersja .18 zmienia tryb pracy na FCC i w nim pozostanie nie pytając za każdym razem o zmiany nawet jak jesteś w strefie CE.
Wersja .28 jak zauważyłem zakomunikowała, że zmienia na CE tryb pracy ale tego nie zrobiła. Zaraz testy i zobaczymy jak to będzie.
SkOOrA
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2018, 14:49
Lokalizacja: Kielce

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: SkOOrA »

Chyba ktoś wywalił mi posta....'

Napisze jak jest.
Nie wiem dlaczego ale czasem aplikacja zrywa mi połączenie z nadajnikiem. Wersja .28 oczywiście.
Zdarza się też, że zrywa samo nagrywanie video. Kilka sekund i się wyłącza. Klikam record... kilka sekund i znowu off.

Miał ktoś tak?
k4rgul
Posty: 3
Rejestracja: środa 25 kwie 2018, 22:25
Lokalizacja: Katowice

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: k4rgul »

A nie zmienia Ci sieci wifi samoczynnie na mocniejszą np. domową? ( w ustawieniach telefonu u mnie jako asystent wifi)
k4rgul
Posty: 3
Rejestracja: środa 25 kwie 2018, 22:25
Lokalizacja: Katowice

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: k4rgul »

Właśnie zainstalowałem na telefonie ostatnią z możliwych sposobów (.28 --> str.2), czuję stres a zarazem ekscytację, ponieważ miałem z tym straszne problemy :) Dron tracił zasięg czasami nawet poprzez ruszenie gimbalem na wysokości 50 m. oraz "oblatywaniu nieruchomosci": Jutro testuję i na pewno dam znać jak poszło.

Proponowałbym wrzucić uaktualnienie do wersji .28 do głównego postu oraz zmianę ustawień w telefonie, na możliwość instalacji apek poza sklepem play itd. (debugowanie USB? czy jakoś tak mi się kojarzy...robiłem to dawno temu) bo zrobi się małe zamieszanie ;) na razie wszyscy ogarniają ale lada chwila tak jak na innych forach będą pytania o to...

Pozdrawiam i gratuluję ;)

Edit:


Właśnie jestem po pierwszych testach. Opcja 3 instalacji.

.18 - poprawa zasięgu ale BARDZO częste crashowanie aplikacji co zmienia lot w mały stres.
.28 - za pierwszym odpaleniem nic nie wniosła , usunąłem zainstalowałem raz jeszcze i zaczęło działać :) przed wgraniem max zasięg jaki osiągnąłem to 150m. Na wysokości 50 m. Dzisiaj 270 m. I dopiero urwało połączenie. Tyle że to było na polu... Więc zasięg powinien być większy... Jakies pomysły co może być nie tak ??
kryzys78
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 08 sty 2018, 20:35

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: kryzys78 »

Cześć,
Na prawdę ważne jest wczesniejsze dokładne wyczyszczenie tabletu/smartfona z pozostałości oryginalnego softu bo powoduje bałagan. Poniżej filmik z lotu na 1320m. na aplikacji 3.1.28. OK, czasami wyskakuje komunikat o sieci WLAN ale porównując ją do wersji 3.1.18 to jest niebo do ziemi. Ja będąc 1300m od drona miałem pełen zasięg RC. Dodam że lot wykonany 3SE.

coloit
Posty: 4
Rejestracja: piątek 13 kwie 2018, 05:54

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: coloit »

Witam powiecie czemu za każdym razem po uruchomieniu drona mam komunikat gimbal disconnected o dziwo po skalibrowaniu można nim normalnie wystartować
phantom 3se
VanDark
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 28 sty 2018, 01:55
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: VanDark »

coloit pisze:Witam powiecie czemu za każdym razem po uruchomieniu drona mam komunikat gimbal disconnected o dziwo po skalibrowaniu można nim normalnie wystartować
phantom 3se
To urok wersji 3.1.8 .. tez tak miałem. Niby gimabl disconect a wszystko smiga i działa.
W wersji 3.1.28 problem został rozwiązany
coloit
Posty: 4
Rejestracja: piątek 13 kwie 2018, 05:54

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: coloit »

Witam Przy wersji 3.1.28 rozłączało mi połączenie aparatury z dornem najadłem się strachu i wgrałem 3.1.18
A i jeszcze jedno po wgraniu 3.1.28 po odpaleniu apki pobiera jeszcze coś z internetu pozwolić jej na to czy nie
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: darek11 »

Wg. mnie wersja 3.1.8 jest najbardziej stabilną, oczywiście po wcześniejszej zmianie na FCC przy pomocy 3.1.28 lub 3.1.18. Brak jakichkolwiek zbędnych komunikatów i bezproblemowy lot w terenie zurbanizowanym na odległość >1000m. To w sumie oryginalna wersja aplikacji na tyle stara ( bo z lipca 2017r) , że nie posiadała inplementacji automatycznej FCC/CE.
VanDark
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 28 sty 2018, 01:55
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: VanDark »

coloit pisze: mi połączenie aparatury z dornem najadłem się strachu i wgrałem 3.1.18
A i jeszcze jedno po wgraniu 3.1.28 po odpaleniu apki pobiera jeszcze coś z internetu pozwolić jej na to czy n
Oczywiscie ze pozwolić.. Bez tego pobrania ( druga cześć aplikacji ) własnie najadłeś się strachu :)
kubi79
Posty: 5
Rejestracja: sobota 26 maja 2018, 13:28

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: kubi79 »

Witam,
czysty tablet ustwianie fabryczne, nie idzei zainstalowac aplikacji komunikat "failed to get resource file"
Dodam ze internet oczywiscie wlaczony.
Czy ktos uporal sie z podobnym problemem?
Pozdrawiam
p.s
udalo sie rozwiazac problem, problem byl po stronie tableta nalezy ustwic dobrze strefe czasowa, godzine, uslugi google, sklep play powinien dzialac, konto google skonfigurowane, dopiero wtedy nalezy instalowac apke.
tgurczy
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 07 maja 2018, 10:20
Lokalizacja: Zlotów

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: tgurczy »

Witam,
poproszę o hasło na PW do wersji 3.1.28
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Adrián »

Proszę o hasło do softu, pytać kolegę VanDark na PW, nie tutaj.

Może warto je znieść? Nie trzeba będzie nawet pytać. Łatwiej dla zainteresowanych.
ODPOWIEDZ