Zanim...
Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest środa 16 paź 2019, 18:39

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 773 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 52  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Sprawdz inny kabel. U mnie nie musi byc wypieta ta boczna wtyczka gdy korzystam z dolnego usb

Wtyczka jest odłączona. Wyciągnąłem cały kabelek, bo mi przeszkadzał wsadzić iPada w uchwyty.

jakies uwagi co do ostatniego firmware? wiecej osob zaktualizowalo i lata bezproblmemowo?

4x4 A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx revo, trx pede, trx tmaxx elekt.

wrzucam jako osobny post, bo edycje moglby ktos przegapic - a temat dla MA dosc interesujacy
ostatnio pojawily sie cichsze smigielka do mavica air. oczywiscie nie od DJI, ale wstepne recenzje sa pozytywne :)
odglos jest mniej bzyczacy, jest tez spadek w dB
link do tematu na force DJI
https://forum.dji.com/thread-183337-1-1.html
producent
https://www.masterairscrew.com/products/dji-mavic-air-stealth-upgrade-propellers-x4-black
w temacie znajdziecie filmy, opinie, itd..

deko drogo wychodzi przesylka, bo przynajmniej 15$ (drogo do wartosci smigiel) - rzucam temat, bo moze z czasem jakies zbiorcze zamowienie by powstalo :)

4x4 A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx revo, trx pede, trx tmaxx elekt.

Awatar użytkownika

lesz pisze:
wrzucam jako osobny post, bo edycje moglby ktos przegapic - a temat dla MA dosc interesujacy
ostatnio pojawily sie cichsze smigielka do mavica air.

Jakies niezalezne testy, obejmujace cos wiecej niz tylko porownanie bzycznia (np. pobor pradu)?

Awatar użytkownika

Dobra cena (2399PLN) za refurba
http://www.ibood.com/electronics-pl/pl/ ... -nowy.html

Witam,

zakupilem tego Air'a z ibooda, dron przyszedl wczoraj, w weekend postaram sie potestowac. Beda to moje pierwsze loty dronem, nigdy nie mialem zadnego w reku, natomiast posiadam troche kultury technologicznej, fotograficznej i ogolnie nowoczesno-gadzetowej, wiec mam nadzieje, ze nie rozbije sprzetu w 5 minut.
Korzystajac z okacji chcialem sie przywitac i pozwolic sobie zadac jedno pytanie - czy jest mozliwe wykonywanie lotow w nastepujacy sposob:
- nanosze w przestrzeni kilka lokalizacji (punktow) przez ktore dron ma przeleciec (wraz z kierunkiem kamery w tych punktach), najwygodniej "zawieszajac" drona w tych miejscach i zapisujac polozenie jako kolejny punkt przelotu.
- nastepnie "jakas" aplikacja przeliczy mi trase na zasadzie wyliczenia funkcji interpolowanej, albo spline'a tak zeby byly ladne, plynne przejscia i ruchy kamery, lot po krzywej (nie w linii prostej od punktu do punktu).
- na koniec daje "lec" i tylko obserwuje, ewentualnie moge dynamicznie zmniejszac/zwiekszac predkosc lotu.

pozdrawiam,
Daniel

Awatar użytkownika

@danlop, zacznij od opanowania drona recznie. Dopiero jak tego sie nauczysz bierz sie za misje autonomiczne.

danlop pisze:
Witam,

zakupilem tego Air'a z ibooda, dron przyszedl wczoraj, w weekend postaram sie potestowac. Beda to moje pierwsze loty dronem, nigdy nie mialem zadnego w reku, natomiast posiadam troche kultury technologicznej, fotograficznej i ogolnie nowoczesno-gadzetowej, wiec mam nadzieje, ze nie rozbije sprzetu w 5 minut.
Korzystajac z okacji chcialem sie przywitac i pozwolic sobie zadac jedno pytanie - czy jest mozliwe wykonywanie lotow w nastepujacy sposob:
- nanosze w przestrzeni kilka lokalizacji (punktow) przez ktore dron ma przeleciec (wraz z kierunkiem kamery w tych punktach), najwygodniej "zawieszajac" drona w tych miejscach i zapisujac polozenie jako kolejny punkt przelotu.
- nastepnie "jakas" aplikacja przeliczy mi trase na zasadzie wyliczenia funkcji interpolowanej, albo spline'a tak zeby byly ladne, plynne przejscia i ruchy kamery, lot po krzywej (nie w linii prostej od punktu do punktu).
- na koniec daje "lec" i tylko obserwuje, ewentualnie moge dynamicznie zmniejszac/zwiekszac predkosc lotu.

pozdrawiam,
Daniel

tak jest to mozliwe, dziala b. fajnie
- Niestety soft od DJI (DJI go) nie wspiera dla MA misji auto. , ale...
- Wszystko o czym mowisz spelni kupny program litchi (planowanie robisz w litchi hub), jest to taka pol-auto. bo nie wgrywasz misji do pamieci drona i on leci niezaleznie od Ciebie i polaczenia, ale program jakby "pilotuje" za ciebie, =wymaga stalego polaczenia dron-aparatura(aplikacja)

zgodze sie tez w pelni z pawelsky, pierwsze 1-2 tyg. poswiec na nauke i poznanie drona, odkryj jego zalety i ograniczenia :D
zaczac proponuje od dobrego przeczytania instrukcji, moze obejrzenia kilku YT z poradami, dalej sprawdzenia przepisow, pogody i wiatru, wszelkie kalibracje, lapanie fixa, HP, opcje RTH, itp.

ok, dziekuje Panowie, tak zrobie.
zakupilem (niestety troche kosztuje) Litchi, plus jeszcze znalazlem jakis (niby bardziej polecany) Autopilot. Bede je poznawal.

pozdrawiam,
Daniel

wylatalem dzisiaj 4 x baterie. Zabawa - swietna, jestem bardzo zadowolony z zakupy. Ponizej lista moich spostrzezen i uwag:

1. dron refurb z ibooda na moje oko wyglada jak nowy - wszystko oryginalnie zaklejone, jedynie nie wiem czemu nie ma "User manual", jest masa innych ksiazeczek - od bateri, sklad zestawu, o smigielkach, quick start, disclaimer i safety guide, ale nie user manual - musialem pobrac z netu.

2. troche nie wiem jak podchodzic do latania manualnego - czy sterowac patrzac na drona, czy na obraz w telefonie. Zapewne jedno i drugie jednoczesnie, ale poki co przechodzac z jednego "trybu" na drugi robie jakies glupie ruchy zanim glowa sie przestawi, wiec troche jeszcze musze polatac.

3. jakosc obrazka - bliz i srednia odkleglosc - rewelacja. Obraz super ostry, ladny optycznie, natomiast w nieskonczonosci bardzo paskudnie rozmazany. Nie wiem moze to juz przejrzystosc powietrza wplywa na bardzo dalekie dystanse (na oko takie >1km).

4. obowiazkowo do dokupienia:
- baterie min 4-5
- ladowarka samochodowa
- ciche skrzydelka
- jakas torba na controller, baterie i karty
- ladowisko
- jakis stojak i zaslonki do telefonu bo w sloncu kompletnie nic nie widac, i w ogole chyba zaczne na tablecie latac.

i na koniec pytanko - mam jeszcze pare godzin - warto dokupic DJI Care - dziala to tak faktycznie uczciwie?
Co w przypadku gdy dron wpadnie do wody i pojdzie na dno - sila rzeczy nie bede go w stanie odeslac "zepsutego"? albo gdzies poleci i go nie znajde?

Awatar użytkownika

danlop pisze:
czy sterowac patrzac na drona, czy na obraz w telefonie.

Zawsze sterujesz patrzac na drona. Na odbraz spogladasz jedynie sporadycznie w celu kontroli parametrow.

danlop pisze:
ciche skrzydelka

Jesli juz to smigielka. Ale jak do tej pory brak takowych ktore posiadalyby wiarygodnie potwierdzone wlasciwosci.

pawelsky pisze:
Zawsze sterujesz patrzac na drona. Na odbraz spogladasz jedynie sporadycznie w celu kontroli parametrow.

no to najpierw chyba jeszcze do okulisty musze..

a smigielka zamowilem te -

Obrazek

widze, ze juz przyszly wiec dam znac jakos na dniach czy jest roznica.

Awatar użytkownika

danlop pisze:
a smigielka zamowilem te

No to bedziesz robil za 'swinke' doswiadczalna :-)

Awatar użytkownika

pawelsky pisze:
No to bedziesz robil za 'swinke' doswiadczalna

Więc sugerowane DJI Care w takim przypadku - a co do pytania - tak, działa bardzo uczciwie. Jest cały wątek o tym na forum, ale w skrócie - odsyłasz uszkodzonego drona (musisz mieć jakieś szczątki, więc jeżeli ucieknie/utonie w morzu to raczej nici z wymiany), i zazwyczaj dostajesz propozycję wymiany na nowy z dji care(często refurb), albo naprawy na gwarancji, jeżeli jest podstawa do naprawy gwarancyjnej.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 773 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 52  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.