DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

Alina81, 50% i lądujesz ? To bardzo zapogiewawczo no i krótko ( 8-9 min)
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

To tylko jak go w domu odpalam. Bo jak w dou to tylko po to by trochę baterię oszczędzać, ponoć jak ma się nie latać jakiś czas to trzeba, a ostatnio u mnie pogoda się nie nadaje do lotów. Wiatr mamy tu spory. Nawet UAV Forecast mówi, że "niedobre by latać". KP mi nie spada poniżej 2.

Taka sobie fotka lasu. Nie wiem, czy nie przesadziłam z kolorami:

https://i.imgur.com/jDRXXSF.jpg
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Alina81 pisze:Latam na FCC... Poza tym, jeśli chce się latać daleko, to wypada wiedzieć na pewno co widzi dron, a jak obraz się tnie
Zmień miejsce i sprawdź gdzie indziej.
Jak na odludziu problem się będzie powtarzał, to zmień telefon na inny lub tablet. Najlepiej od apple. Proponuję kupić używany tablet, do latania, większy obraz i nie powinno być problemów z obrazem jak kupisz z apple. Oczywiście taki, który wspiera dji go w wersji którą używasz.
Maveric
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 03 cze 2019, 05:37
Lokalizacja: Radzionków

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Maveric »

A ja mam pytanie odnośnie lądowania.
Instrukcja wspomina o zatrzymaniu silników w locie, czy lądując w pionie z dużej wysokości (tylko lewy drążek w dół dłużej niż 3 sek.) narażam się na przypadkowe wyłączenie silników czy można śmiało tak lądować?
Watkins
Posty: 15
Rejestracja: sobota 20 kwie 2019, 12:30
Lokalizacja: Winiary

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Watkins »

Żeby wyłączyć silniki musisz trzymać po skosie w dół obydwa drążki, tak samo jak przy ręcznym startowaniu, włącz sobie ręcznie silniki to będziesz wiedział o co chodzi

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Maveric
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 03 cze 2019, 05:37
Lokalizacja: Radzionków

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Maveric »

W instrukcji opisane są 2 metody, ta o której piszesz to metoda nr 2, metoda nr 1 to przesunięcie drążka w dół i przytrzymanie i ta metoda mnie zastanawia
Watkins
Posty: 15
Rejestracja: sobota 20 kwie 2019, 12:30
Lokalizacja: Winiary

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Watkins »

Nic mi nie wiadomo żeby się dało jednym drążkiem silnik wyłączyć w trakcie lotu, chyba że mówimy o lądowaniu kiedy dron siądzie na ziemi
Wielokrotnie w trybie sport schodziłem z wysokości około 250-350m i silnik się nie wyłączył, gdyby tak można to podczas każdego lotu byś miał kreta
Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Maveric pisze:A ja mam pytanie odnośnie lądowania.
Instrukcja wspomina o zatrzymaniu silników w locie, czy lądując w pionie z dużej wysokości (tylko lewy drążek w dół dłużej niż 3 sek.) narażam się na przypadkowe wyłączenie silników czy można śmiało tak lądować?

Ja tu dodam, że te skosy w dół działają na oba sposoby, tzn, skośnie w dół do środka i na zewnątrz. Ale wiem o co Ci chodzi, miałam Symę X8HC (sprzedałam, okropny dron), i tam właśnie tak było, że się wyłączały silniki jak lewy analog się dawało na dół na 3 sec. A nie miało to większego sensu, bo drążki po skosie w dół też działały, więc to była bezsensowna opcja. U Mavica Air nie ma tego, więc możesz śmiało trzymać drążek w dół i silniki nie staną. Spadalibyśmy nimi ciągle, bo te drony są przystosowane do wysokich lotów :D

Dzisiaj miałam całkiem przyjemny przelot, tylko ja ciągle się boję bardziej zaufać temu dronowi, znaczy ja wiem, że ogólnie powinno się mieć do nich ograniczone zaufanie, ale jednak ja trochę przesadzam. Boję się go spuścić z oczu chociaż na chwilę. Mam wciąż, tak jak fabrycznie było to ustawienie, alarm baterii na 30%, ale jak widzę, że mam już np 33%, to już nim wracam i zaczynam lądować powoli, bo nie wiem ile czasu zajmuje mu przejście od 30% do chyba 15% (nie pamiętam przy ilu procentach on już ląduje automatycznie). A tak jak raz koleś z yt, lubię jego filmiki, Ken Heron, czy tak jakoś, tłumaczył całkiem nie głupio, że wywindować drona w górę to jest chwilka, za to schodzi się w dół znacznie dłużej i trzeba mieć na to rezerwy energii.
Watkins
Posty: 15
Rejestracja: sobota 20 kwie 2019, 12:30
Lokalizacja: Winiary

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Watkins »

Alina w pełni cię rozumiem, miałem tak samo przy pierwszych paru lotach, aż w końcu postanowiłem sprawdzić co tym można, od tego czasu nie boje się latać znacznie dalej, a co za tym idzie nagrywam fajniejsze filmiki bo nie myślę cały czas że jestem 500m od siebie, tylko sprawdzam pozycję H na górze ekranu żeby wiedzieć kiedy czas wracać

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Mam pytani do tutejszych speców od edycji Video. Na moich filmikach prawie zawsze mam widoczny taki efekt skaczącego obrazu podczas np skręcanie, to jest typowy Judder Effect. Nagrywam w 30 klatkach, chociaż tak szczerze mówiąc, to choć w dronie jest ustawione 30 klatek to faktycznie filmy mają 29,7 klatek, tej końcówki nie pamiętam. Nie wiem jak to ewentualnie poprawić, może powinnam przestawić nagrywanie na 24 klatki? Wiecie, ja się dopiero tego drona uczę, nie chcę być tu uznana za jakąś marudę, bo pewnie niemal wszystkie te problemy da się rozwiązać, tylko trzeba wiedzieć jak. Może np nagrywać w 30 klatkach, a w postprodukcji dawać 24? Muszę sprawdzić coś takiego.
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Wania »

Nagrywaj zawsze w jednym tym samym klatkarzu ew w jego wielokrotnosci. Proponuje trzymac sie PALa 25/50/100 i co najwazniejsze przy edycji sekwencja/timeline musi byc jw!
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Tylko nie rozumiem, dlaczego jak ustawiam ustawiam dronowi nagrywanie 30 klatek, to on nagrywa 29,7, to normalne?
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Wania »

Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Trochę przetestuję to nagrywanie z różnymi ustawieniami, zobaczę co mi z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Wania »

Ale co Ty chcesz testowac?
ODPOWIEDZ