DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

jacom
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 10:56

Re: DJI Mavic Air

Post autor: jacom »

W sumie z jednej strony Air miałem kupić, żeby VLOS nie robić, ale z drugiej strony jak się zwiększy zasięg to i tak potrzebne BVLOS :D
Mi się wydaje czy Air troszkę mniej stabilny obraz ma od PRO? Przy niektórych nagraniach takie malutkie drgania/przeskoki widać.
Między Air a Pro w legalności jest ta różnica tylko że w miastach między ludźmi wolno Airem latać? (w ramach rozsądku oczywiście). Pro mogę latać np nad osiedlem w zasięgu wzroku?
Mam już 2500zł odłożone w 2 miesiące, tak więc muszę w końcu coś wybrać :D
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

To proponuję, raz jeszcze poczytać przepisy..
Bo piszesz głupoty.

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=53&t=39540
jacom
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 10:56

Re: DJI Mavic Air

Post autor: jacom »

A które to głupoty? Może za bardzo dosłownie odczytałeś mój post, miedzy ludźmi to nie slalomem między przechodniami:D A co do PRO to było pytanie, no ale już wiem że według prawa pro nie mogę latać bliżej jak 100m od zabudowań. Nie widzę więc jakiś wielkich głupot w moim poście.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Odnośnie przepisów o których napisałeś, jak również tego, że zwiększając zasięg Musisz mieć BVLOS.
Nikt Ci nie każe latać po za zasięg wzroku, mając odblokowane fcc. Większa część myślących, odblokowuje po to, by mieć pewny i stabilny link rc/video Nawet w zasięgu wzroku, np latając w mieście.
Nie po to, by bić rekordy.
Czyli do 3/4 wypowiedzi.

Przecież do tego się odniosłem, a nie do drgań video, czy do tego, że masz już 2,5k i nie wiesz co z nimi zrobić.
jacom
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 10:56

Re: DJI Mavic Air

Post autor: jacom »

No tak, myślałem że to zrozumiałe że jeśli zwiększę zasięg to zdarzy mi się latać poza zasięgiem wzroku. Czasami 500m też jest już poza zasięgiem wzroku.
Co do przepisów to nadal nie widzę głupoty, no chyba że pytanie o PRO nazywasz głupotą... ale to tylko pytanie jedno które stwierdzam że nie można :D
Piszesz o głupotach, nie podając konkretów, tylko wymyślając jakieś 3/4 wypowiedzi... Takie bezpodstawne krytyki bez konkretów każdy potrafi pisać, tylko że osoba myśląca podałaby konkrety jak już kogoś krytykuje ;)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Jak nie podaje Konkretów?
Masz problem z czytaniem?

Nie, nie jest Oczywiste. Mam fcc, a nie latam po za zasięg wzroku. Dziwne prawda?

editt
jacom pisze:W sumie z jednej strony Air miałem kupić, żeby VLOS nie robić, ale z drugiej strony jak się zwiększy zasięg to i tak potrzebne BVLOS :D
Nie, nie prawda. Można latać w zasięgu wzroku i mieć większą moc. Niepotrzebne do tego BVLOS
jacom pisze:Między Air a Pro w legalności jest ta różnica tylko że w miastach między ludźmi wolno Airem latać?
Nie, nie wolno.
jacom pisze:Pro mogę latać np nad osiedlem w zasięgu wzroku?
Nie, nie możesz. Chyba, że masz ŚK

Wystarczająco jasno?

Poza tym, to temat o dji mavic air, nie o przepisach VLOS-BVLOS.

Zapraszam tutaj:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=53&t=39540
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

jacom, co do obrazu to mavic air ma lapszy i to ja jako laik wyłapuję bez problemu. Nie wiem o jakich przeskokach mówisz.
Sama specyfikacja mówi o większym bitrate w AIR..
jacom
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 10:56

Re: DJI Mavic Air

Post autor: jacom »

potrek, tak mi sie wydawalo, moze tez jest roznica w wystawieniu, posiedzę to poszukam tych nagrań.

Adrian, zwiększenie zasięgu dla Ciebie nie jest równoznaczne z wykorzystaniem tej możliwości, dla mnie jest równoznaczne, stąd moje stwierdzenie o BVLOS, czyli głupot nie piszę, tylko nie zrozumieliśmy się. Bo tak samo można powiedzieć że do PRO nie potrzeba VLOS, bo można latać w koło komina na szczerym polu.
Co do latania między ludźmi:
30m w poziomie od ludzi i pojazdow (te dwa ostatnie ograniczenia nie dotycza dronow o masie mniejszej niz 600g)
Dla mnie poniżej 30m to między ludźmi, nie bierz dosłownie tego, bo nie będę latał 1m nad głowami.
Co do PRO to już pisałem.
Co do działu to częściowo może masz rację, ale jest to post o konkretnym modelu, tak więc raczej pasuje i tu i tam, tym bardziej ze post powiązany z jakością kamery.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

jacom jeśli mówisz o tych nagraniach side by side to u mnie na laptopie tez tak się wyswietla ( procek nie wyrabia ?? ) przy materiale zgranym z drona, lub bez tego side by side przy porównaniach air wypada lepiej.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

jacom pisze:Adrian, zwiększenie zasięgu dla Ciebie nie jest równoznaczne z wykorzystaniem tej możliwości, dla mnie jest równoznaczne, stąd moje stwierdzenie o BVLOS, czyli głupot nie piszę, tylko nie zrozumieliśmy się. Bo tak samo można powiedzieć że do PRO nie potrzeba VLOS, bo można latać w koło komina na szczerym polu.
Co do latania między ludźmi:
30m w poziomie od ludzi i pojazdow (te dwa ostatnie ograniczenia nie dotycza dronow o masie mniejszej niz 600g)
Dla mnie poniżej 30m to między ludźmi, nie bierz dosłownie tego, bo nie będę latał 1m nad głowami.
Co do PRO to już pisałem.
Co do działu to częściowo może masz rację, ale jest to post o konkretnym modelu, tak więc raczej pasuje i tu i tam, tym bardziej ze post powiązany z jakością kamery.
Nie, to Nadal nie jest BVLOS. Nie myl pojęć i nie wprowadzaj w błąd.

Do PRO nie potrzebujesz ŚK, jeśli będziesz latał zgodnie z przepisami.

Zaraz przyjdzie Nowy i napisze, że wyczytał od jacom, że można latać gdzie chce i jak chce, nawet pomiędzy ludźmi.
Więc nie pisz takich rzeczy, to nie Onet, czy grupa na FB.

Hyde PArk jest w innym dziale.

Więc trzymaj się tematu.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic Air

Post autor: volender »

Korzystał ktoś może z tych chińskich hub'ów do ładowania, albo ładowarek samochodowych ładujących dwie baterie?
Zastanawiam się czy dobrze to współpracuje z bateriami? też się ładują szeregowo jedna po drugiej?

Coś jak to:
https://www.banggood.com/4-In-1-Balance ... 85661.html
https://www.banggood.com/3-IN1-Car-Char ... 86728.html
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Jestem w stanie odpowiedzieć tylko na część wątpliwości - mam tą ładowarkę samochodową która zalinkowałeś i działa. Ładuje. Bateria się nie buntuje ani nie wygląda na zamordowaną. Nie próbowałem jeszcze ładować 2 na raz.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: krall »

i ja się skusiłem :oops:

jako ciekawostka - jak się maluszek zachowuje na wietrze. Wiało z 6-8m/s, w porywach ponad 10.

pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Ładziak »

Świetny pomysł z cieniem. "Miota nim jak szatan!" ;-)
Nie sądziłem, że będzie dawał radę w takich warunkach.
jacom
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 10:56

Re: DJI Mavic Air

Post autor: jacom »

Tak przeglądam sklepy gdzie kupić, TOMTOP jakoś lipnie, combo kosztuje drożej jak u nas? jedynie znalazłem czerwony w zestawie standard taniej bo za 3 tyś.
Na Ali znalazlem combo za 822E, tak się zastanawiam czy nie to kupić...? Ale czy to nie dziwne że inni mają 130e drozej?
Jakie plusy są kupując w Polsce? Przy gwarancji oddaje się do sklepu, nie wysyła do chin lub gdziekolwiek?
ODPOWIEDZ