DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Ja mam normalnych sąsiadów i pełną symbiozę z nimi. Wiedzą że latam i generalnie mają to gdzieś. A ja ze swojej strony nie upierdliwię się im dzień w dzień brzęcząc nad głową i zaglądając do okien. Z zasady nie lubię latać nad budynkami. Jak nie muszę to tego nie robię a co za tym idzie nie zdążyłem otoczenia wkuropatwić swoim lataniem więc jak akurat mam taką potrzebę żeby pokrążyć nad miejscowością to nikt mi z tego powodu wstrętów nie robi. Poza tym dochodzi fakt że oni dokładnie wiedzą kto lata - nie jakiś cudzy, obcy, szpion czy inny zboczeniec tylko swój chłop i pewnie coś z lokalnej aktywności będzie na jutuba wrzucał.
Ten wredny...
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pull_up »

"Naprostujcie mnie" jeśli źle rozumiem. Chodzi o rodzaj sterowania. Z tego co czytam Mavic Air posiada sterowanie zbliżone raczej do Phantoma 3 Standard? Nie jest to tak zaawansowane rozwiązanie jak w Phantomie 3 Adv i Pro?

Drugie pytanie o CE i FCC. Czy istnieje realne ryzyko, że po jakiejś aktualizacji włączanie FCC przestanie być możliwe?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

pull_up pisze: Z tego co czytam Mavic Air posiada sterowanie zbliżone raczej do Phantoma 3 Standard? Nie jest to tak zaawansowane rozwiązanie jak w Phantomie 3 Adv i Pro?
Tak.
pull_up pisze:Czy istnieje realne ryzyko, że po jakiejś aktualizacji włączanie FCC przestanie być możliwe?
Ryzyko zawsze istnieje ale czy jest ono realne...? Nie sądzę. Nawet jeżeli przykładowo soft przestanie się pytać czy zmienić tryb nadawania tylko zmieni sam z siebie na podstawie lokalizacji to jestem w 100% pewien że tydzień później ktoś rozgryzie jak to obejść, pomijając już dostępne modowane aplikacje i inne cuda na kiju.
Ten wredny...
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pull_up »

Dzięki za odpowiedź. To jeszcze jedno nawiązanie do Phantomów;-) Tam są tryby ATTI, GPS a w Mavic Air "Sport", GPS. Jak to można porównać? Tzn. czy w Mavic Air jest dokładny odpowiednik trybu ATTI? Pamiętam, że w tematach o Phantomach zawsze zalecano latanie w tym trybie a przy Mavic chyba częściej "wierzy się" GPS.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

pull_up pisze:Z tego co czytam Mavic Air posiada sterowanie zbliżone raczej do Phantoma 3 Standard?
Nie, to sterowanie zblizone bardziej do Phantoma 3 SE. I nie, nie jest ono tak zaawansowane jak P3A czy P3P.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

pull_up pisze:Tam są tryby ATTI, GPS a w Mavic Air "Sport", GPS. Jak to można porównać?
Nie można. Sport zwiększa agresywność koptera (szybsza i ostrzejsza reakcja na drążki, większa prędkość) kosztem czujników zbliżeniowych które w tym trybie są odłączane ale dżips chodzi nadal. ATTI nie zmienia charakterystyki lotu tylko rezygnuje ze wspomagania GPS. Standardowo Mavic nie ma ATTI załączanego ręcznie - występuje tylko jako tryb awaryjny gdy nie ma dostatecznej ilości satelit i jest za ciemno dla czujników optycznych.
Ten wredny...
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pull_up »

Czyli nie możemy latać w trybie ATTI "z wyboru" ale przy utracie sygnału z gps Mavic sam nas w ten tryb przełączy. A więc jakby inna koncepcja konstruktorska, z większą "inteligencją" maszyny;-)

Na jednym z filmów recenzujących Mavica, znalazłem informację że po podłączeniu kontrolera za pomocą przewodu (OTG) nie widzimy informacji o wysokości, zasięgu, prędkości itp. Czy to prawda? Dotyczyło to urządzeń na Androidzie. I tutaj jeszcze drugie pytanie: czy są jakieś istotne przewago jednego z systemów iOS vs. Android w kontekście współpracy z aplikacją i Mavic Air?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

pull_up pisze:A więc jakby inna koncepcja konstruktorska, z większą "inteligencją" maszyny;-)
Nie, to po prostu decyzja biznesowa aby wylaczyc mozliwosc recznego przejscia w tryb ATTI. Kontrolery DJI juz w czasach Nazy przelaczaly sie w ATTI przy braku GPSa.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Odnośnie ios vs andek w dji go 4, różnica polega na tym, że na ios, jeśli można zainstalować dji go 4, czyli wspierany jest model, to dji go działa, na andku, nie zawsze. Zależne od modelu. Albo nie zawsze poprawnie. Za dużo modeli, nie na każdym działa tak, jak powinno.
Zarówno w sparku jak i air, lepiej jest się łączyć przez otg. Mniejsze lagi, lepszy obraz podglądu.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

pull_up pisze:Na jednym z filmów recenzujących Mavica, znalazłem informację że po podłączeniu kontrolera za pomocą przewodu (OTG) nie widzimy informacji o wysokości, zasięgu, prędkości itp.
Nie zauważyłem czegoś takiego. Najpierw do podglądu używałem androida teraz ios i w obu przypadkach mam pełen set danych.
Ten wredny...
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pull_up »

To dobre wiadomości, może kłopoty w tym filmiku wynikały z czegoś innego. Ostatnio znalazłem w sieci plik prosto z Mavica Air w 4K. Zastanowił mnie kodek w tym pliku. Obraz 4K kodowany jest za pomocą mpeg4 Advanced Video Codec. To zastanawiające, bo np. Phantom 4 stosuje już standardowy dla formatu UHD kodem HEVC. Tak wiec albo ktoś jednak "grzebał" przy tym pliku albo jest jakaś sprawa z licencjami.

Przy okazji, gdyby ktoś dysponował "surówką" 1080p 60 fps i 120 fps, jestem chętny na takie próbki.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

pull_up pisze:Obraz 4K kodowany jest za pomocą mpeg4 Advanced Video Codec. To zastanawiające, bo np. Phantom 4 stosuje już standardowy dla formatu UHD kodem HEVC.
Nie bylo by zastanawiajace gdybys zamiast rzucac pytaniami na lewo i prawo poswiecil chwile na przeczytanie chociazby specyfikacji Mavica Air
ze strony DJI...
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pull_up »

Nie wiem dlaczego jesteś złośliwy... W specyfikacji napisane jest: MP4/MOV (H.264/MPEG-4 AVC), wiem o tym. I to właśnie jest dla mnie zastanawiające a Twoja wiadomość niczego nie wyjaśnia. Chcesz się na kimś wyżyć? Znajdź sobie kogoś innego... Dla 4K standardowym kodekiem jest HEVC, dlatego w tym przypadku 100 Mbit/s ale dla h.264 nie jest wartością oszałamiającą.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

pull_up pisze:Chcesz się na kimś wyżyć? Znajdź sobie kogoś innego...
Delikatna sugestia - stanowczo odradzam tą retorykę jeżeli masz ochotę cokolwiek jeszcze pisać z tego konta. Jeżeli wydaje ci się że ktoś tu pisze tak a nie inaczej dla zaspokojenia jakichś wyimaginowanych chuci to masz rację - wydaje ci się. Skoro została ci zwrócona uwaga to był ku temu powód. Możesz albo przyjąć do wiadomości i się dostosować albo się nie zgodzić i bronić się kontrargumentami. Biadolenie z pozycji ofiary nie będzie tolerowane.
Ten wredny...
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pull_up »

Jeśli ktoś jest niegrzeczny mam prawo grzecznie zwrócić mu na to uwagę. I właśnie to zrobiłem. Kontrargumenty merytoryczne są dalej w moim wpisie. Jaki był Twoim zdaniem merytoryczny powód rzekomego "zwrócenia uwagi"? Chętnie go poznam.
gdybys zamiast rzucac pytaniami na lewo i prawo poswiecil chwile na przeczytanie
To nie jest merytoryczne i niczego nie wnosi. Czytanie nawet 100 razy specyfikacji nie wyjaśni dlaczego nie użyli HEVC tylko h.264.
Ostatnio zmieniony niedziela 05 sie 2018, 21:53 przez pull_up, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ