DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

tombrzus
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 28 mar 2010, 22:00
Lokalizacja: Nowa Iwiczna

Re: DJI Mavic Air

Post autor: tombrzus »

od 36 sekundy szarpie :(

Tomek
yasiu18
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2015, 20:05

Re: DJI Mavic Air

Post autor: yasiu18 »

Ale to nagranie jest wrzucone z szarpamiem od 36s. Film sie laduje normalnie

Wysłane z mojego SM-T715 przy użyciu Tapatalka
jacom
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 10:56

Re: DJI Mavic Air

Post autor: jacom »

czyli przyczyny szukać w dronie, karcie pamięci? Muszę więcej nagrań porobić i posprawdzać.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

No jeżeli chcesz sprawdzić czy "u nas też" to musisz gdzieś ("google drive" np.) dać surowy materiał. Nagraj coś krótkiego co u ciebie będzie szarpać, wrzuć w chmurę i zobaczymy. Jak "u nas też" - to karta. Jak "u nas nie" - mam złe wieści dla twojego kompa...
Ten wredny...
Klaxon
Posty: 25
Rejestracja: sobota 25 sie 2018, 10:20
Lokalizacja: Rzesza

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Klaxon »

To mój pierwszy post, więc witam szanowne grono. Widzę, że forum to pokaźna skarbnica wiedzy i jeszcze trochę czasu minie zanim wszystko ogarnę. W międzyczasie jednak może ktoś pomoże mi w kwestii zakupu pierwszego drona.
Kilka lat temu miałem krótką przygodę z T-Rexem 450 - żadne loty 3D, tylko rekreacyjne latanie. Ale trochę się zniechęciłem po drugim krecie, ze względu na ograniczony budżet.
Parę lat później jestem tu, i zacząłem myśleć o dronie. Głównie ze względu na nadchodzący urlop, gdzie chciałbym ponakręcać filmy z powietrza. Jako że maksymalna kwota, jaką mogę wydać to 1000€ (kupuję w Niemczech, bo tu chwilowo przebywam), samoistnie nasunął się Mavic Air. Zakupu dokonam w Staurnie, gdzie z racji jakichś zdobytych tam punktów, przysługuje mi dodatkowy rok gwarancji.
No i teraz pytanie - za 1000€ jest Mavic Air Fly More Combo z Telo Ryzze w gratisie, który od razu by poszedł do żyda za pół ceny. Zawsze coś. Za 150 więcej, jest Mavic Pro Fly More Combo. A za 1249, nowy Mavic 2 zoom. Najbardziej mi pasuje Air ze względu na wagę, dzięki której w Polsce miałbym więcej miejsca na latanie. Pakiet FlyMore to zawsze 2 baterie więcej, co zapewne jest nieocenionym dobrem podczas wypadu krajoznawczego. Problematyczny zasięg w Air też raczej nie będzie w moim przypadku występować nagminnie, bo zamierzam latać w zasięgu wzroku. Tzn kropka na niebie z drona to też zasięg wzroku, ale mi chodzi o odległości nie większe niż 300-400 metrów i wysokość 50. Czy warto więc w mojej sytuacji dopłacać do Mavica Air Combo albo Zoom?
No i najważniejsze - czy w ciągu tygodnia ogarnę to wszystko na tyle, żeby na urlopie zebrać fajny materiał, który później będę chciał zmontować jakimś prostym programem?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Mavic Air

Post autor: mohinder »

Czy w ciagu tygodnia ogarniesz to zalezy tylko od Ciebie. Wyboru widze juz dokonales I pewnie wezmiesz AIR. Ja jednak radze pomyslec bardziej o Mavicu pro (wersja wedlug uznania) ze wzgledu na ocusync (lacznosc miedzy dronem I aparatura), dluzszy czas lotu, idealna wspolpraca z goglami, ktorymi w przyszlosci byc moze sie zainteresujesz.
Pozdrawiam I zycze udanej decyzji
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

mohinder pisze:radze pomyslec bardziej o Mavicu pro
Jesli Pro to raczej Platinum, ze wzgledu na slaba jakosc video przy wyzszych FPSach w 'zwyklym' Pro
Klaxon
Posty: 25
Rejestracja: sobota 25 sie 2018, 10:20
Lokalizacja: Rzesza

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Klaxon »

Tu niestety popadamy w efekt spirali . Czyli standard przy zakupie czegokolwiek. A myślałem, że dostanę jasną poradę;)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

Klaxon pisze:A myślałem, że dostanę jasną poradę;)
Malo konkretne pytanie, to i odpowiedz ogolna. Nie licz na to ze ktos zdecyduje za Ciebie na co masz wydac swoje wlasne pieniadze...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Potrzebujesz coś do 600g?
Bierzesz air.
Jeśli nie jest to priorytet, to masz wybór pomiędzy platinum a air.
Oba mają swoje zalety. Wybierz ten, który bardziej Ci odpowiada.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Jagoda »

Klaxon pisze: A myślałem, że dostanę jasną poradę;)
pawelsky pisze: Nie licz na to ze ktos zdecyduje za Ciebie na co masz wydac swoje wlasne pieniadze...
Na mnie można liczyć :-)
Ja zdecyduję ale gwarancja tylko od DJI :-P
Klaxon, tu nie ma co "żydzić".Kupuj wspomnianego przez Ciebie Mavica Zoom.
Kwestia wagi niedługo się zmieni - będzie do 250g - poczytaj wątek o kategoriach bezpieczeństwa, na upartego nowy Mavic może zmieści się w A1 ale klasa już C1.
Plusy masz w specyfikacji.W odniesieniu do Air minusów brak.
Proste?
Pozdrawiam. :), :)
Klaxon
Posty: 25
Rejestracja: sobota 25 sie 2018, 10:20
Lokalizacja: Rzesza

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Klaxon »

pawelsky pisze:
Klaxon pisze:A myślałem, że dostanę jasną poradę;)
Malo konkretne pytanie, to i odpowiedz ogolna. Nie licz na to ze ktos zdecyduje za Ciebie na co masz wydac swoje wlasne pieniadze...
Liczyłem na to, że ktoś napisze, że też zaczynał z Air i szybko pożałował, że nie wziął Pro:) Ale myślę że Air jest tak dobry, że nawet jeśli Air jest lepszy, to i tak nie ma co żałować, że się go kupiło. Chyba, że się mylę...;)



Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
jacom
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 10:56

Re: DJI Mavic Air

Post autor: jacom »

Ja zaczynam z Air...:D ale żeby stwierdzić że żałuję to bym musiał mieć i Pro:)
Wylatałem dopiero jakieś 4 baterie.... tylko że może ciężko to nazwać wylatałem, bo pierwsza to prawie padła zanim wystartowałem he he he.
Mam już chyba 3 tygodnie Air i może 20% ogarnięte :D inteligentne loty troszkę przetestowane, odległość nie dalej jak 70m :D nie z powodu zasięgu, lecz bardziej ze strachu ;)

Jeśli chcesz szybko ogarnąć to musisz w spokoju gdzieś na polankę pojechać, bo ja takiego czasu nie miałem żeby poczytać instrukcję i w tym samym czasie coś wykonywać dronem. U mnie najpierw czytałem w domu wieczorami jak miałem czas, a w dzień coś tam robiłem jak pamiętałem po kilku dniach:/
No i doszły mi te skoki na nagraniu, już wymieniłem grafikę, zaczęły mi wyskakiwać niebieskie ekrany na windowsie.... doczytałem i po wymianie grafiki mniej zacinają te filmiki, ale w tym co wysłałem to w oryginalnym nagraniu zaczyna się przeskok przed 40sek. (przed wymianą grafiki w 5sek:))

Jeszcze dokupiłem karte SD, tamta była pożyczona i chyba nie za mocna, może dlatego. Tylko że nagranie 3gb z mazur nie chce w ogóle mi odpalić...
Powiem szczerze, że nawet nie wiem czy dobrze się zarejestrowałem, Czy za każdym razem gdy się uruchamia drona jest rejestracja? podaje się meila? podawałem dwa razy, nic mi nie przyszło do potwierdzenia.... ostatnio latałem wciskając cancel... nie mam czasu żeby posiedzieć, a jak dopytam tutaj to i tak mnie wyślą do instrukcji ^^ Gdzie dla mnie nie jest jasno napisane....
Banan1970
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 31 lip 2018, 08:36
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Banan1970 »

jacom pisze:No i doszły mi te skoki na nagraniu, już wymieniłem grafikę, zaczęły mi wyskakiwać niebieskie ekrany na windowsie.... doczytałem i po wymianie grafiki mniej zacinają te filmiki, ale w tym co wysłałem to w oryginalnym nagraniu zaczyna się przeskok przed 40sek. (przed wymianą grafiki w 5sek:))
Ja miałem np takie zdarzenie. Surowy materiał z Aira bez problemu odtwarzał się w zwykłym biurowym komputerze a zacinał w komputerze o bardzo wysokich parametrach. I nie za bardzo wiemy gdzie był problem. Pewnie w sofcie, ale nie jesteśmy tego pewni.
jacom pisze:Jeszcze dokupiłem karte SD, tamta była pożyczona i chyba nie za mocna, może dlatego. Tylko że nagranie 3gb z mazur nie chce w ogóle mi odpalić...
3GB to duży plik. Radziłbym najpierw zabawę/próby z krótkimi, mało ważącymi plikami. Wtedy łatwiej jest zdiagnozować problem.
jacom pisze:Powiem szczerze, że nawet nie wiem czy dobrze się zarejestrowałem, Czy za każdym razem gdy się uruchamia drona jest rejestracja? podaje się meila? podawałem dwa razy, nic mi nie przyszło do potwierdzenia.... ostatnio latałem wciskając cancel... nie mam czasu żeby posiedzieć, a jak dopytam tutaj to i tak mnie wyślą do instrukcji ^^ Gdzie dla mnie nie jest jasno napisane....
Nie ma potrzeby ponownej rejestracji. W aplikacji DJI GO4 (telefon/tablet) rejestrujesz się raz (login/mail + hasło). Potem aplikacja powinna ruszać bez wpisywania tych danych. Chyba, że w międzyczasie np masz aktualizację Androida w telefonie albo odinstalujesz i zainstalujesz ponownie DJI GO4 to wtedy jest możliwe, że trzeba będzie wpisać login/mail i hasło. Tylko, że to nie będzie rejestracja a ponowne logowanie. Oczywiście to jak to działa często jest zależne od Androida (różne wersje, różne nakładki programowe producentów telefonów/tabletów).
Pozdrawiam
jacom
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 10:56

Re: DJI Mavic Air

Post autor: jacom »

Witam, zmiana grafiki pomogla przy kompie, nowa karta sd i narazie przy filmikach 1-2min jest dobrze:)
Takie pytanko, gdzie poszukać informacji o filtrach, za dużo tutaj nie znalazłem. Oczywiście dobrze byłoby wiedzieć coś nie ogólnie tylko konkretnie filtry do Air.
Ktoś napisał że praktycznie nie są potrzebne, jedynie ten UV. Ale on jest przydatny w jakich momentach?:) Zrobiłem test i w filtrze dużo gorsza kolorystyka. On jest tylko przydatny tylko przy maksymalnym słońcu? czy jak?:)
Drugie pytanko, jakiego programu użyć żeby sprawdzić czy mogę latać?:) DroneRadar? W sumie to nie za wysoką ocenę ma.
No i trzecia sprawa, w DJI GO4 są tak jakby dwa konta, oddzielnie na osobę i na drona? Można więcej kont dodać? Czy raczej powinienem jedno skasować?:) w sumie pokazują to samo.
ODPOWIEDZ