DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

Alina81 pisze:Z moich pytań odnośnie Mavic'a Air, to mam tylko małe kosmetyczne pytanie odnośnie ochraniaczy na łopatki. Obejrzałam tyle filmików i nigdzie nie mają te modele założonych ochraniaczy. Zastanawiam się z czego to wynika, z wygody, z oszczędności baterii, miejsca w bagażu, a może ten model z ochraniaczami po prostu fatalnie lata?
Bo do latania na otwartej przestrzeni sa zbedne. Przydaja sie co najwyzej przy lataniu w pomieszczeniach lub w bardzo bezposredniej bliskosci ludzi, gdy jestes bardzo poczatkujaca, ew. sterujesz przy pomocy gestow.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Alina81 pisze:Osobiście gdybym miała full kasy, to kupiłabym raczej Inspire 2, bo ten dron jest prześliczny, ale do moich celów wystarczy mi raczej Mavic Air.
Znienawidziłabyś go bardzo szybko mimo całej jego śliczności. :mrgreen: Ten kopter daje rzeczywiście piękny obrazek ale z racji gabarytu jest nieznośny do transportu więc spacerki z filmowaniem byłyby mocno męczące. No chyba że planujesz tylko podjechać gdzieś i wtedy filmować.
Ten wredny...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Jagoda »

Verid pisze: z racji gabarytu jest nieznośny do transportu więc spacerki z filmowaniem byłyby mocno męczące.
O czymś zapomniałeś - :-P
Full kasy = możliwość posiadania (czy tam wynajęcia) "szerpów" w ilości niezbędnej do taszczenia nawet na dach świata
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Aaaa, fakt. O takim full kasy nie pomyślałem...choć w moim przypadku to musieliby być ninja nie szerpowie bo mam manię prześladowczą i nie lubią jak ktoś za mną łazi :mrgreen:
Ten wredny...
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Mavic Air

Post autor: lesz »

to pusc ich przed soba ;) nawet dzien wczesniej - niech tam oboz juz zaloza, maja to opanowane ;)
oj sie rozmarzyli... co ten nadmiar kasy robi z czlowieka ;)

oslonki to chyba rzeczywiscie tylko na imprezy rodzinne, co by dzieciakow nie pokaleczyc czy pusi/burkowi nie zrobic kuku.
widzialem raz atak dziarskiego jamnika na P4... ostatecznie na szczescie szkod wielkich nie bylo po zadnej ze stron, ale kabanos momentalnie nabral respektu przed mydelnica :P

traktowanie MA jako drona polprofesjonalnego to lekki zart... to znosny videk w przyjemnym (malym i skladanym) opakowaniu. Gdyby nie przepisy (<600g) to bez namyslu MP/MPP na jego miejsce.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Banan1970
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 31 lip 2018, 08:36
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Banan1970 »

:-) Potwierdzam zachowanie psów. Jak zobaczą/usłyszą to zaraz biegną i szczekają :-)
Ja latam z osłonami - nigdy nic nie wiadomo co Air nie wykombinuje albo co wykombinuję ja ;-)

Dzięki za wszystkie sugestie dotyczące filtrów. Przy okazji mam kolejne pytanie. Air, a właściwie nadajnik sygnalizuje dość głośno np słabe baterie. Jak dla mnie to trochę za głośno - głuchy nie jestem ;-) . Da się to gdzieś trochę ściszyć? Sprawdzałem ustawienia, ale nic nie znalazłem - albo źle szukałem :oops:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

lesz pisze:traktowanie MA jako drona polprofesjonalnego to lekki zart... to znosny videk w przyjemnym (malym i skladanym) opakowaniu. Gdyby nie przepisy (<600g) to bez namyslu MP/MPP na jego miejsce.

Dla kogoś kto dotąd latał/kręcił kamerką 720p bez stabilizacji, ze stale zmieniającym się nasyceniem kolorów i jasności, z ziarnistością obrazu, i słynnym jello, Mavic Air, to nie tylko dron "półprofesjonalny", ale wręcz "Profesjonalny".... :P Wiecie co mówią, punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia... :D
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic Air

Post autor: volender »

Alina81 pisze:to nie tylko dron "półprofesjonalny", ale wręcz "Profesjonalny".... :P Wiecie co mówią, punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia... :D
No można się tak spierać w nieskończoność :P.
Gdyby nie miał dystorsji, i miał trochę większą rozpiętość tonalną w filmie to mógłbym się zastanowić ;). Natomiast łatwość z jaką się go przenosi i obsługuje rekompensuje wszystko co mogłoby mnie boleć.
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Szczerze jedyna moja wątpliwość związana z zakupem Mavica Air, to to czy opłaca się kupić zestaw combo. Z tego zestawu zależałoby mi tak naprawdę tylko na bateriach i ładowarce, może zapasowych łopatkach. Torebka i przejściówka do PowerBanku są mi mało potrzebne. Do tego zastanawiam się, czy potrzebuję aż trzech baterii, skoro on lata około 18 minut. Jeśli byłoby potrzebnych więcej baterii to zawsze można dokupić. Raczej więc chyba celuję w zwykłą wersję + 1x dodatkowa bateria ew.+ ładowarka na 4 sloty. Prędzej już bym się pokusiła o jakiś fajny zestaw filtrów do kamery. Choć to ostatnie raczej nie na samym początku. Najpierw trzeba się tym nauczyć latać i robić jakieś podstawowe ujęcia.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Alina81 pisze: Do tego zastanawiam się, czy potrzebuję aż trzech baterii
Jak się wlatasz to zamiast "aż" będzie "tylko" a zamiast "potrzebuję" - "wystarczą mi" :mrgreen:
Alina81 pisze:ew.+ ładowarka na 4 sloty
Jeżeli zamierzasz podróżować to lepiej zainwestuj w samochodową. Niektóre mają po dwa sloty.
Alina81 pisze:Prędzej już bym się pokusiła o jakiś fajny zestaw filtrów do kamery.
Filtry są potrzebne w 3 przypadkach:
-jesteś profi/artystka i obrazek na surowo jest dla ciebie nie do zaakceptowania (raczej nie jesteś skoro stawiasz MA w rzędzie sprzętów profi czy semi profi)
-masz maszynę której niedoskonałości konstrukcyjne (i wynikające z nich jello) trzeba przykryć spowalniając migawkę kamery. MA nie dotyczy.
-zakładasz bo inni mają

Jak już planujesz wydatki to zainwestuj w dobry podgląd bo kiepski fon/tablet potrafi odebrać całą radość z latania
Ten wredny...
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic Air

Post autor: volender »

Verid pisze:Jak już planujesz wydatki to zainwestuj w dobry podgląd bo kiepski fon/tablet potrafi odebrać całą radość z latania
o to to :)... miałem okazję polatać w goglach - fajna sprawa, można się wtopić w obraz, natomiast swoje kosztują, no i nie jest to lot VLOS.
Na co dzień latam na ipad mini 2 którego polecał Adrian, i jestem zadowolony :)
Banan1970
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 31 lip 2018, 08:36
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Banan1970 »

Alina81 pisze:Szczerze jedyna moja wątpliwość związana z zakupem Mavica Air, to to czy opłaca się kupić zestaw combo. Z tego zestawu zależałoby mi tak naprawdę tylko na bateriach i ładowarce, może zapasowych łopatkach. Torebka i przejściówka do PowerBanku są mi mało potrzebne. Do tego zastanawiam się, czy potrzebuję aż trzech baterii, skoro on lata około 18 minut. Jeśli byłoby potrzebnych więcej baterii to zawsze można dokupić. Raczej więc chyba celuję w zwykłą wersję + 1x dodatkowa bateria ew.+ ładowarka na 4 sloty. Prędzej już bym się pokusiła o jakiś fajny zestaw filtrów do kamery. Choć to ostatnie raczej nie na samym początku. Najpierw trzeba się tym nauczyć latać i robić jakieś podstawowe ujęcia.
Ja mam zestaw Combo. 3 baterie są OK. Optymalna liczba to 4, bo naładowany nadajnik wystarcza na 4-5 naładowanych akumulatorów Aira. Torba podróżna jest całkiem fajna - wszystko się do niej mieści i jest wykonana bardzo porządnie. Ten Hub ładowania, za który wołają w różnych sklepach ok. 200 PLN to średni zakup. Dlatego, że ładuje on baterie po kolei. Jeśli sama będziesz podmieniała baterie w zwykłej ładowarce to będzie to to samo co Hub.
Pozdrawiam

EDIT - scalenie
Alina81 pisze:
lesz pisze:traktowanie MA jako drona polprofesjonalnego to lekki zart... to znosny videk w przyjemnym (malym i skladanym) opakowaniu. Gdyby nie przepisy (<600g) to bez namyslu MP/MPP na jego miejsce.

Dla kogoś kto dotąd latał/kręcił kamerką 720p bez stabilizacji, ze stale zmieniającym się nasyceniem kolorów i jasności, z ziarnistością obrazu, i słynnym jello, Mavic Air, to nie tylko dron "półprofesjonalny", ale wręcz "Profesjonalny".... :P Wiecie co mówią, punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia... :D
Dokładnie tak. Nie każdy chce od razu robić kurs i latać jakimś "potworem" ;-) za "potworne" ;-) pieniądze.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wtorek 07 sie 2018, 17:46 przez Banan1970, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

volender pisze:o to to :)... miałem okazję polatać w goglach - fajna sprawa, można się wtopić w obraz, natomiast swoje kosztują
O ile w przypadku Pro ma to jeszcze jakis sens, to w przypadku Air gogle (DJI) to jest nieporozumienie. Z uwagi na brak OccuSynca musisz je laczyc przez USB, przez co nie mozesz rownoczesnie podlaczyc telafonu/tabletu. Musisz zaglowac podlaczeniami zeby moc sie 'zaktywowac' i poleciec dalej niz 50m. Dodatkowo majac drona mieszczacego sie w kieszeni tarabanienie 3 razy wiekszych od niego gogli jest troche groteskowe (wiem co mowie mam Pro i gogle).
volender pisze:no i nie jest to lot VLOS.
Jest jesli masz obserwatora
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Banan - oddaj sobie przysługę i doczytaj przepisy bo bzdurzysz przeokrutnie.
Ten wredny...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Jagoda »

pawelsky pisze:musisz je laczyc przez USB, przez co nie mozesz rownoczesnie podlaczyc telafonu/tabletu. Musisz zaglowac podlaczeniami zeby moc sie 'zaktywowac' i poleciec dalej niz 50m. Dodatkowo majac drona mieszczacego sie w kieszeni tarabanienie 3 razy wiekszych od niego gogli jest troche groteskowe (wiem co mowie mam Pro i gogle).
Mam P4 (zwykły) i muszę potwierdzić to co pisze pawelsky. Żanglowanie/przełączanie trzeba zrobić po każdym uruchomieniu.Z początku za bardzo to mi nie przeszkadzało - teraz wkurza.Zainstalowałem moduł HDMI - jakoś daje się żyć.Jednak przy lotach jak zakładam trzecią baterię to wracam do tel/tab - mam już dość tego jednego kilograma na czaszce.


Ps.
masz Mavica Pro i gogle DJI?
Jeżli tak, to Mowerio się kłania - w jednej kieszeni latadło w drugiej okularki ;-) - mam takie plany (no może MP2) i niekoniecznie jak będę miał full kasy ;-)
Pozdrawiam. :), :)
ODPOWIEDZ