DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Banan1970
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 31 lip 2018, 08:36
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Banan1970 »

pawelsky pisze:A masz do konca zatrzasniete oba zamki (tak ze nie widac czerwonych znacznikow)?
Mam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

Banan1970 pisze:Mam.
No to jedyne co pozostaje to albo pogmerac troche przy zamkach, albo otworzyc baterie (na YT znajdziesz informacje jak to zrobic bezpiecznie) i sprawdzic czy czujniki zamkniecia zamkow dzialaja prawidlowo (bo z tego co mi wiadomo bateria od Aira takowe posiada).
Banan1970
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 31 lip 2018, 08:36
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Banan1970 »

pawelsky pisze:No to jedyne co pozostaje to albo pogmerac troche przy zamkach, albo otworzyc baterie (na YT znajdziesz informacje jak to zrobic bezpiecznie) i sprawdzic czy czujniki zamkniecia zamkow dzialaja prawidlowo (bo z tego co mi wiadomo bateria od Aira takowe posiada).
Pogmerałem wczoraj przy zamkach, ale to oczywiście nic nie dało. Ponieważ dzisiaj przyjechała nowa bateria to tą uszkodzoną z czystym sumieniem postanowiłem otworzyć. Korzystałem z tego filmu. Po otwarciu okazało się, że jeden z czujników zamknięcia zamków zawiesił się tzn. był na stałe wciśnięty. Po delikatnym poruszeniu odskoczył i bateria zaczęła działać prawidłowo :-D Nic więcej nie trzeba było robić. Po ponownym złożeniu baterii wszystko jest OK.
Dodam, że o ile sama bateria z elektroniką wygląda bardzo solidnie to te czujniki są cholernie delikatne. To co wystaje i reaguje na ruch zamka to taka cienka, delikatna blaszka. Dlatego nie dziwię, że takich przypadków jak mój na DJI forum jest całkiem sporo.
Dzięki za wszystkie sugestie i pomoc.
Pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

Banan1970 pisze:okazało się, że jeden z czujników zamknięcia zamków zawiesił się tzn. był na stałe wciśnięty
Czyli mamy kolejny produkt DJI ktory mozna naprawic metoda "obetongo" ;)
Lord_Vader
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 10:28

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Lord_Vader »

Hej,
czy ma ktoś doświadczenia współpracy Mavic Air z DJI Goggle? Działa jak rozumiem przez kabel USB, ktoś może potwierdzić?
Pozdawiam
LV
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic Air

Post autor: volender »

yoko240
Posty: 4
Rejestracja: sobota 03 lis 2018, 15:03
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: yoko240 »

Rozładowała mi się bateria podczas lotu, dron lądował z zerowym czasem na baterii i się wyłączył. Teraz bateria nie miga żadną diodą - jest jakby kompletnie martwa. Nie ładuje się, podłączałem na 24 godziny do ładowarki i nic. Nie reaguje na wciskanie klawisza. Dron w ostatniej fazie lotu ostrzegał - że jak nie wyląduje to bateria może ulec uszkodzeniu. I teraz moje pytania: 1.Czy jak zareklamuję baterię to muszę oddawać z dronem i całym osprzętem? (Mam dokupione inne baterie ale uszkodzeniu uległa ta co była dostarczona z dronem). 2. Czy reklamować w sklepie (dron zakupiony w media expert) czy gdzieś indziej (jest jakiś serwis oficjalny DJI w Polsce?).3 I czy w ogóle reklamować bo może sprawa jest z góry przegrana - powiedzą że bateria z mojej winy uszkodzona
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

Ja bym reklamował u sprzedawcy.
yoko240
Posty: 4
Rejestracja: sobota 03 lis 2018, 15:03
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: yoko240 »

Próbowałem u sprzedawcy w sklepie stacjonarnym i online, w obu przypadkach chcą aby przekazać im komplet z dronem. Nie chcę się pozbywać drona na niewiadomo jaki czas naprawy :). Latam na pozostałych trzech bateriach
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

Porozmawiaj na chacie z supportem DJI, podpowiedzą co zrobić.
yoko240
Posty: 4
Rejestracja: sobota 03 lis 2018, 15:03
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: yoko240 »

Bateria, po rozmowie z serwisem DJI, właśnie pojechała kurierem do nich, zobaczymy co dalej...
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

Wymienią na nową ;)
yoko240
Posty: 4
Rejestracja: sobota 03 lis 2018, 15:03
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: yoko240 »

...to byłaby najlepsza opcja z dostępnych trzech...
lukkoz
Posty: 116
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 23:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic Air

Post autor: lukkoz »

Ktoś się wie o co chodzi z tą wtyczka CN?

Będzie to użyteczne w pl? Cena po kuponie ok 2350pln. [img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201811 ... 681da0.jpg[/img]

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Sky Surfer 1400 był, jest Zagi 2,3m :D
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

Kabel inny dasz i będzie ok. Jaki to kod ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ