DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

yasiu18
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2015, 20:05

Re: DJI Mavic Air

Post autor: yasiu18 »

Verid pisze: Robisz jej fotę, dzwonisz na Policję że próbuje do ciebie (lub twojego mienia) strzelać i pokazujesz fotkę jako dowód.
Dość szybko uczy rozumu.
A przy okazji podpierdzielasz siebie, że latasz zbyt blisko budynków. Dwie pieczenie na jednym ogniu.

Wysłane z mojego SM-T715 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

yasiu18 pisze:A przy okazji podpierdzielasz siebie, że latasz zbyt blisko budynków. Dwie pieczenie na jednym ogniu.
Następnym razem jak cię najdzie na pisanie głupot to siądź i poczekaj aż ci przejdzie.
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=53&t=39540 czytał? Czwartą "kropkę" FAQ szczególnie? Dla przypomnienia, MA waży 430g...
Ten wredny...
Lord_Vader
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 10:28

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Lord_Vader »

Verid dzęki wszystko jasne z tym startem z ręki...
Banan1970
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 31 lip 2018, 08:36
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Banan1970 »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :-) Serio wszyscy startują i lądują "z ręki"? Naprawdę nikt nie korzysta z tych bajeranckich ;-) oferowanych np na Aledrogo kolorowych lądowisk?

Ponowię pytanie o filtry na obiektyw. Korzysta ktoś? A jeśli tak to z jakich i jakiej firmy?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: krall »

Banan1970 pisze:Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :-) Serio wszyscy startują i lądują "z ręki"?
Ja w obawie o swoje palce nie startuje/ląduję z/do ręki :-)
Naprawdę nikt nie korzysta z tych bajeranckich ;-) oferowanych np na Aledrogo kolorowych lądowisk?
Zawracanie głowy - IMHO
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: DJI Mavic Air

Post autor: piwko »

"Robisz jej fotę, dzwonisz na Policję że próbuje do ciebie (lub twojego mienia) strzelać i pokazujesz fotkę jako dowód"
Jak można się kompromitować takimi wypowiedziami? No widać można :lol:
A jak ta "próba" strzelania do "ciebie" ma wyglądać na fotce? Bo w ręku NIESIE wiatrówkę? Może kolbą chce uderzyć? 8-)
Skoro ktoś zwraca uwagę że za blisko i nie życzy sobie tego, to należy to uszanować Po ki uj tam latasz? Nie wiem kto tu jest debilem? Latający czy zwracający uwagę?
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Jagoda »

Banan1970 pisze:
Ponowię pytanie o filtry na obiektyw. Korzysta ktoś? A jeśli tak to z jakich i jakiej firmy?
Pozdrawiam
Filtrów używa się w jakimś celu i ten cel musisz ogarnąć
Zasady są takie same jak w fotografii i filmowaniu.
Adrian podrzucił Ci wskazówkę i chyba to powinno wystarczyć.
Pozdrawiam. :), :)
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic Air

Post autor: s050197 »

piwko pisze: Nie wiem kto tu jest debilem? Latający czy zwracający uwagę?
Latający. ;-)
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

piwko pisze:"Robisz jej fotę, dzwonisz na Policję że próbuje do ciebie (lub twojego mienia) strzelać i pokazujesz fotkę jako dowód"
Jak można się kompromitować takimi wypowiedziami? No widać można :lol:
A jak ta "próba" strzelania do "ciebie" ma wyglądać na fotce? Bo w ręku NIESIE wiatrówkę? Może kolbą chce uderzyć? 8-)
Piwciu - to że tobie brakuje mocy obliczeniowej na wyobrażenie sobie nawet banalnych rzeczy to wiadomo nie od dziś. Dla ułatwienia możesz sobie wydrukować fotkę profilową kolegi Sajgona i poobracać ją w różnych kierunkach, może to ci ułatwi sprawę.
piwko pisze:Skoro ktoś zwraca uwagę że za blisko i nie życzy sobie tego, to należy to uszanować Po ki uj tam latasz? Nie wiem kto tu jest debilem? Latający czy zwracający uwagę?
Nie czytający ze zrozumieniem. ;-)
Ten wredny...
Banan1970
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 31 lip 2018, 08:36
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Banan1970 »

Jagoda pisze:
Banan1970 pisze:
Ponowię pytanie o filtry na obiektyw. Korzysta ktoś? A jeśli tak to z jakich i jakiej firmy?
Pozdrawiam
Filtrów używa się w jakimś celu i ten cel musisz ogarnąć
Zasady są takie same jak w fotografii i filmowaniu.
Adrian podrzucił Ci wskazówkę i chyba to powinno wystarczyć.
OK. Zapytałem się nieprecyzyjnie :-) . To może inaczej zapytam.

Zasady działania filtrów znam. Używam je w normalnej fotografii/filmowaniu. Nazwy typu Hoya, B+W, Marumi, itd są mi znane. W przypadku filtrów do Aira znalazłem filtry firm PGY Tech, Polar Pro, Sunnylife. A te są mi zupełnie nieznane. Używa ktoś takich filtrów? Której firmie można zaufać? Wszyscy fotografujący/filmujący wiedzą, że szkło szkłu nierówne :-) ;-)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DJI Mavic Air

Post autor: PiotrSz »

Banan1970, znam kilka osób które latają z filtrami PGY Tech i je chwalą, nie znam natomiast nikogo kto lata na innych filtrach które wymieniłeś...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Jagoda »

Banan1970 pisze: Której firmie można zaufać? Wszyscy fotografujący/filmujący wiedzą, że szkło szkłu nierówne :-) ;-)
Pozdrawiam
Używam do P4 PolarPro z serii Cinema Vivid 4/8/16 ND i wszystkie z polarem.Mają jakieś tam powłoki p.odblaskowe.Działają - widać różnicę w odblaskach między fabrycznym UV (zbędny) a PolarPro. Widziałem gdzieś , że jest jeszcze z tej serii 32 ND.
Pewnie jakbyś dostał w tym rozmiarze Hoya Nano lub B+W MRC było by najlepiej.

Ps.
Obiektyw ma szeroki kąt widzenia i czasem działanie polara jest nierówne na zdjęciu - ale ten problem chyba znasz.
Pozdrawiam. :), :)
jacom
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 10:56

Re: DJI Mavic Air

Post autor: jacom »

s050197 pisze:
piwko pisze: Nie wiem kto tu jest debilem? Latający czy zwracający uwagę?
Latający. ;-)
a od kiedy ktoś może mi zabronić latania nad moją działką? (pomijając przepisy ogólne), oczywiście mowa o sąsiadów? Latać i nagrywać swoją działkę mogę kiedy i ile chce, żaden sąsiad mi nie zabroni. Tak więc chyba Ty wyszedłeś na debila?

Nie byłem przygotowany na zrobienie fotki, ale następnym razem na pewno będę przygotowany i to zgłoszę...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Używam polarpro i jak na zastosowanie w dji wystarczy.
Musisz dobrać zestaw, jaki Cię interesuje.
jacom
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 10:56

Re: DJI Mavic Air

Post autor: jacom »

A wracając do tematów sąsiadów (osiedli). Jaką zasadę stosujecie, pytanie do posiadaczy Air bez licencji, bo nie wiem czy to ma znaczenie:
1. Latacie nad sąsiadami na dużych wysokościach?
2. Nie latacie wcale?
3. Inne?:D
Jeszcze nie testowałem, bo latam w trybie początkującego na 30m, ale tak na 40m to chyba już go praktycznie nie słychać?
Pytam, bo chciałbym nagrać swoją działkę, wznieść się wyżej i odlecieć w stronę jeziora, ale muszę przelecieć nad innymi budynkami.
Z jednej strony nikt nie jest właścicielem powietrza nad działką, z drugiej strony nie można zakłócać spokoju sąsiadów... Wszyscy odp. 2?:D
ODPOWIEDZ